رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در خط آینده تیم پشت ملی مبهم پست

آینده مبهم پست پشت خط در تیم ملی
دور اول لیگ جهانی امسال با برگزاری سه دیدار برای تیم ملی ایران به پایان رسید. موضوعی که بیش از هر چیز در این بازی ها به چشم آمد به ویژه در بازی های دوم و سوم، عملکرد پشت خط زن های تیم ملی بود.

پیش از آغاز رقابت های انتخابی المپیک شهرام محمودی دچار مصدومیت شد و در حین بازی های انتخابی هم این مشکل گریبان غفور را گرفت. دو بازیکنی که مرتباً در سالهای اخیر در یکی از تورنمنت ها مصدوم بودند و به هر صورتی بود بازیکن دیگر جور آن یکی را می کشید اما از جام جهانی 2015 عملا هر دو بازیکن در تورنمنت ها با مصدومیت درگیر هستند و بازیکن دیگر در حدی از سلامتی و توانایی قرار ندارد که بتواند به خوبی جای آن بازیکن را پر کند.

رقابت های انتخابی المپیک را محمودی با هر زحمتی بود به تیم کمک کرد اما در بازیهای لیگ جهانی بازیهای خوبی از محمودی دیده نشد و در یک ست خوب عمل می کرد و در ست بعد ضعیف کار می کرد. راه حلی که کادر فنی تیم ملی پس از مصدومیت غفور در نظر گرفت استفاده از میرزاجانپور به عنوان بازیکن ذخیره در این پست بود که او هم در آن مسابقات عملکرد بدی نداشت. اما با توجه به اینکه این بازیکن به طور کل بازیکن پرنوسانی هست استفاده از او در این پست ریسک بالایی را به همراه دارد و شاید در آن مسابقات چاره ای به جز این نبود غیر از اینکه از زرینی در این پست استفاده شود.

به نظر می رسید کادر فنی برای این مسابقات تمهیدی بیندیشد و با توجه به کلیدی بودن این پست راه حلی برای این مشکل ارائه دهد به خصوص با توجه به اینکه لوزانو اعتقاد خاصی به دو تعویضه دارد و در تمامی بازی ها در تمامی ست ها این کار را انجام می دهد. با شروع بازیهای لیگ جهانی شاهد این بودیم که میرزاجانپور باز هم به عنوان ذخیره محمودی در نظر گرفته شد و این بار به غیر از بازی با برزیل بازیهای بسیار بدی را به نمایش گذاشت و مهر تاییدی بر این ادعا که بازیکن مناسبی برای این پست به حساب نمی آید زد. اگر به بازی دیشب با دقت نگاه می شد ناراحتی محمودی از ناحیه کمر به چشم می آمد و حالا با توجه به مصدومیت غفور، در شرایط مطلوب نبودن محمودی و عملکرد نامناسب میرزاجانپور خطر شدیداً برای تیم ملی احساس می شود. حتی اگر از مسابقات لیگ جهانی چشم پوشی کنیم با پتانسیلی که هر دو پشت خط زن تیم ملی برای مصدومیت دارند این احساس خطر برای المپیک چند برابر خواهد بود و برای آن رقابت ها باید به فکر چاره بود چون ممکن است هر دو بازیکن را هم از دست دهیم.

به نظر نگارنده بهتر این بود که باد توجه به مورد قبول نبودن علوی از طرف کادر فنی بلافاصله پس از مصدومیت غفور یک بازیکن مورد اعتماد به تیم ب اضافه می شد و در این مدت تمرینات خود را انجام می داد تا در رقابت های لیگ جهانی به کار گرفته شود که هم محمودی استراحت کند و هم اینکه حداقل یک جایگزین مناسب برای این پست وجود داشته باشد که در مواقع اضطرار بتوان روی او حساب باز کرد.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، arman ، maryam-r ، farshidfx ، abbas-star ، iliya. ، nomber10 ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
مرسی امین جان بابت تاپیک خوبی که زدی

منم احساس خطر میکنم در واقع ما با بی توجهی به مساله پشت خط زنها خودمون سپردیم به قضا و قدر که ببینیم جی پیش میاد شانس میاریم یا نه در حالیکه باقی تیما یا پشت خط زن رزرو در سطح حداقلی دارن یا بازیکنانی تو پست های دیگه دارن که میتونن راحت پشت خط زن باشن

هیچ کاریشم نمیشه کرد اسم سه پشت خط برای مسابقات رد شده که یکیش امین علوی که من فکر نمیکنم کادر فنی به سادگی بهش اعتماد بکنه باید دعا کنیم که یا شانس بیاریم وضعیت پشت خطهامون ردیف بشه یا اینکه لوزانو از خر شیطون بیاد پایین و معنوی نژاد محض رضای خدا یه بارم که شده به عنوان پشت خط زن استفاده کنه یا اینکه امین علوی بیاره و در حالیکه خیلی بعیده امین علوی بشه ستاره تیم

بهترین کار تو شرایط فعلی استفاده و امتحان چهار بازیکن مختلف تو مسابقات پیش رو

1- محمد جواد معنوی نژاد 2- حمزه زرینی 3- امین علوی 4- سید محمد موسوی

باید در مسابقات پیش رو حتی برای چند امتیاز هم که شده اینارو امتحان کرد که تو المپیک دست کادر فنی تو پوست گردو نباشه

حضور قائمی و میرزا به عنوان پشت خط در مسابقات لیگ جهانی و انتخابی المپیک نشون داد که جواب نمیده

پشت خط زن باید یه سری ویژگی داشته باشه

1- توان بدنی بالا و پرش زیاد برای مواقعی که از پشت خط بکارگرفته میشه و از طرف دیگه فرود مطمئن که مصدوم نشه که پشت خط زنهای فعلی تیم ازش رنج میبرن 2- هوش بالا 3- ضرب دست مناسب و چرخش مچ مناسب که بتونه آبشار راست به راست تبدیل به امتیاز بکنه و از منطقه 1و2و4 توپاش بخوابونه 4- اعتماد به نفس بالا
پاسخ }}
سپاس شده توسط: arman ، sajjad.hopeful ، maryam-r ، kianoosh254 ، farshidfx ، abbas-star ، iliya. ، nomber10 ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ)skimo نوشته: مرسی امین جان بابت تاپیک خوبی که زدی

منم احساس خطر میکنم در واقع ما با بی توجهی به مساله پشت خط زنها خودمون سپردیم به قضا و قدر که ببینیم جی پیش میاد شانس میاریم یا نه در حالیکه باقی تیما یا پشت خط زن رزرو در سطح حداقلی دارن یا بازیکنانی تو پست های دیگه دارن که میتونن راحت پشت خط زن باشن

هیچ کاریشم نمیشه کرد اسم سه پشت خط برای مسابقات رد شده که یکیش امین علوی که من فکر نمیکنم کادر فنی به سادگی بهش اعتماد بکنه باید دعا کنیم که یا شانس بیاریم وضعیت پشت خطهامون ردیف بشه یا اینکه لوزانو از خر شیطون بیاد پایین و معنوی نژاد محض رضای خدا یه بارم که شده به عنوان پشت خط زن استفاده کنه یا اینکه امین علوی بیاره و در حالیکه خیلی بعیده امین علوی بشه ستاره تیم

باید در مسابقات پیش رو حتی برای چند امتیاز هم که شده اینارو امتحان کرد که تو المپیک دست کادر فنی تو پوست گردو نباشه

حضور قائمی و میرزا به عنوان پشت خط در مسابقات لیگ جهانی و انتخابی المپیک نشون داد که جواب نمیده

1- توان بدنی بالا و پرش زیاد برای مواقعی که از پشت خط بکارگرفته میشه و از طرف دیگه فرود مطمئن که مصدوم نشه که پشت خط زنهای فعلی تیم ازش رنج میبرن 2- هوش بالا 3- ضرب دست مناسب و چرخش مچ مناسب که بتونه آبشار راست به راست تبدیل به امتیاز بکنه و از منطقه 1و2و4 توپاش بخوابونه 4- اعتماد به نفس بالا

درسته امیرحسین. الان با توجه به اینکه لیست از قبل رد شده کاری نمی شه کرد. فقط یه در صد فکر کنید هر دوتاشون مصدوم شن برای المپیک یعنی رسما بدبخت می شیم. ای کاش محمد کاظم همون موقع که سیچلو بهش پیشنهاد داده بود قبول می کرد بیاد تیم ملی فوقش این بود الان توی تیم ب داشت تمرین می کرد مثل بهبودی. قطعا می تونست خیلی به درد ما بخوره. رد نکردن اسم بهبودی هم برای لیگ جهانی به نظرم یه اشتباه دیگه بود ما واقعا داریم از پاسور ضربه می خوریم تست کردن بهبودی ضرری نداشت ما که باختیم به برزیل و آمریکا فرقش چی بود که با چه بازیکنی ببازیم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: farshidfx ، abbas-star ، iliya. ، nomber10 ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
واقعا شرایط تیم در پست پشت خط زن خیلی نگران کننده هستش
عملکرد شهرام محمودی در این 3 بازی ناامید کننده بود(مصدومیتش هم البته تاثیر گذار بود)
همونطور که در متن اشاره کردید با توجه به علاقه و اصرار لوزانو به دو تعویضه حضور 2 بازیکن خوب در این پست الزامی به نظر میرسه
امیدمون به اینه که محمودی و غفور هر دو شرایط مناسبی در زمان بازیهای المپیک داشته باشن در غیر اینصورت ما واقعا گزینه مطمئنی برای جایگزینی
نخواهیم داشت.
من تعجب میکنم لوزانو با وجود اینکه این شرایط میبینه ولی آزمون خطا انجام نمیده تا بتونه بهترین جایگزین رو انتخاب کنه
گزینه های که امیر حسین گفت به علاوه ی رحمان داودی میتونن در این پست آزمایش بشن متاسفانه فرصت این آزمایش رو در 3 بازی اول به راحتی از دست دادیم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya. ، kianoosh254 ، abbas-star ، skimo ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۳:۴۹ ب.ظ)farshidfx نوشته: واقعا شرایط تیم در پست پشت خط زن خیلی نگران کننده هستش
عملکرد شهرام محمودی در این 3 بازی ناامید کننده بود(مصدومیتش هم البته تاثیر گذار بود)
همونطور که در متن اشاره کردید با توجه به علاقه و اصرار لوزانو به دو تعویضه حضور 2 بازیکن خوب در این پست الزامی به نظر میرسه
امیدمون به اینه که محمودی و غفور هر دو شرایط مناسبی در زمان بازیهای المپیک داشته باشن در غیر اینصورت ما واقعا گزینه مطمئنی برای جایگزینی
نخواهیم داشت.
من تعجب میکنم لوزانو با وجود اینکه این شرایط میبینه ولی آزمون خطا انجام نمیده تا بتونه بهترین جایگزین رو انتخاب کنه
گزینه های که امیر حسین گفت به علاوه ی رحمان داودی میتونن در این پست آزمایش بشن متاسفانه فرصت این آزمایش رو در 3 بازی اول به راحتی از دست دادیم
مورد رحمان دادودی به ذهن من هم رسیده بود اما این طور به نظر می رسه که لوزانو فقط روی این 16 تا فوکوس کرده بی خیال هم نمی شه. امیدوارم من اشتباه کرده باشم و داودی که توی لیست هم هست رو استفاده کنه. حتی می تونه داودی رو برای دریافت معنوی رو برای پشت خط تست کنه. به نظر می رسه اینها دنبال نتیجه هستن و نمی خوان ریسک کنند که البته به نظر من ریسکیه که جواب می ده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، skimo ، farshidfx ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
باید بازیکن پست اختصاصی پشت خط بیاریم، با بازیکن های دو پسته نمیشه بازی رو جلوی تیم هایی مث برزیل و ایتالیا درآورد، مگر اینکه موزرسکی و زایتسف باشن..

این مشکل حتی تیم نوجوانان هم مشهود بود، گرچه آقچه لی یه بازیکن مطمین بود ولی جایگزین مناسبی نداشت.

تو این شرایط تمامی نقص ها برمیگرده به کادر فنی که چرا از بازیکنان باتجربه ای مثل بازارگرد استفاده نکرد که حتما تو این شرایط برای ما یه برگ برنده بود و مثل روسارد فرانسه که دست چپه میتونست شرایط رو برگردونه. حتی توی دریافت هم که میبینید به مشکل خوردیم باز هم مقصر اصلی آقایون کادر فنی هستند که چرا انقد راحت بازیکن آماده ای مثل نظری افشار رو کنار گذاشتن مگه بازی کردن با سرمایه های یک کشور انقدر راحته ؟!
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، alireza-k ، samaneeh ، mohammad
نه پست قدرتیمون خوبه بازی امریکا برزیل ببینید دریافتای امریکا بهم ریخته بود
با وجود مباشری و قایمی و عبادی پور مشکلی نداریم ولی نمیتونیم جلو تیم هایی مثل روسیه به نظرم مقاومت کنیم با توجه به دفاع های بلند و ضعف اسپک زدن تو مواجهه با این تیم ها
باید سرویس تیم تقویت بشه حضور غفور تو بازی هایی مثل بازی با روسیه به کارمون میاد
ولی به نظرم دنبال بازیکنایی مثل تاجر و داوودی و علوی و.. نباشید چون لوزانو دیگه اعتقادی به اینا نداره کلا و همینا ممکنه با یکی دو تغییر تو المپیکم به میدان برند
هر چند من به شخصه از میرزاجانپورم نا امید شدم چون ساعدهاش به شدت ضعیفه حتی به نسبت معنوی نژاد
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، kianoosh254 ، alireza-k ، mohammad
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۵:۲۹ ب.ظ)abbas-star نوشته: باید بازیکن پست اختصاصی پشت خط بیاریم، با بازیکن های دو پسته نمیشه بازی رو جلوی تیم هایی مث برزیل و ایتالیا درآورد، مگر اینکه موزرسکی و زایتسف باشن..

این مشکل حتی تیم نوجوانان هم مشهود بود، گرچه آقچه لی یه بازیکن مطمین بود ولی جایگزین مناسبی نداشت.

تو این شرایط تمامی نقص ها برمیگرده به کادر فنی که چرا از بازیکنان باتجربه ای مثل بازارگرد استفاده نکرد که حتما تو این شرایط برای ما یه برگ برنده بود و مثل روسارد فرانسه که دست چپه میتونست شرایط رو برگردونه. حتی توی دریافت هم که میبینید به مشکل خوردیم باز هم مقصر اصلی آقایون کادر فنی هستند که چرا انقد راحت بازیکن آماده ای مثل نظری افشار رو کنار گذاشتن مگه بازی کردن با سرمایه های یک کشور انقدر راحته ؟!
الان که فقط علوی به عنوان پشت خط زن اسمش توی لیسته منظورت استفاده از اونه؟
من هم کاملا با این موضوع موافقم که از پشت خط زن تخصصی استفاده بشه اما به نظر می رسه لوزانو اعتقادی به اون نداره.
اگر هم بخواد برای المپیک کسی رو جدید دعوت کنه خیلی ریسک کرده چون اون بازیکن تا بیاد در شرایط مسابقه قرار بگیره المپیک شده و هیچ بازی ای هم در برابر قدرتهای والیبال انجام نداده. با همه این اوصاف من بودم هر چه سریعتر محمدکاظم و بازارگرد و در صورت مصدوم نبودن تاجر رو دعوت می کردم با تیم ب تمرین کنند بعد لیگ جهانی توی بازی های تدارکاتی اونها رو تست می کردم اگر هم هیچ کدوم رو نبریم المپیک اشکال نداره حداقلش اینه که اگه هر دو تای غفور و محمودی مصدوم بشن بالاخره دو تا بازیکن با تجربه مثل محمدکاظم و بازارگرد که سابقه بازی جلوی تیم های بزرگ رو دارن در اختیار دارم وگرنه تیم نابود می شه نمی شه دو تا دریافت کننده بیان جای دو تا پشت خط بازی کنند
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، alireza-k ، abbas-star ، samaneeh ، mohammad
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۳:۰۸ ب.ظ)kianoosh254 نوشته:
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ)skimo نوشته: مرسی امین جان بابت تاپیک خوبی که زدی

هیچ کاریشم نمیشه کرد اسم سه پشت خط برای مسابقات رد شده که یکیش امین علوی که من فکر نمیکنم کادر فنی به سادگی بهش اعتماد بکنه باید دعا کنیم که یا شانس بیاریم وضعیت پشت خطهامون ردیف بشه یا اینکه لوزانو از خر شیطون بیاد پایین و معنوی نژاد محض رضای خدا یه بارم که شده به عنوان پشت خط زن استفاده کنه یا اینکه امین علوی بیاره و در حالیکه خیلی بعیده امین علوی بشه  ستاره تیم

1- توان بدنی بالا و پرش زیاد برای مواقعی که از پشت خط بکارگرفته میشه و از طرف دیگه فرود مطمئن که مصدوم نشه که پشت خط زنهای فعلی تیم ازش رنج میبرن 2- هوش بالا 3- ضرب دست مناسب و چرخش مچ مناسب که بتونه آبشار راست به راست تبدیل به امتیاز بکنه و از منطقه 1و2و4  توپاش بخوابونه 4- اعتماد به نفس بالا

درسته امیرحسین. الان با توجه به اینکه لیست از قبل رد شده کاری نمی شه کرد. فقط یه در صد فکر کنید هر دوتاشون مصدوم شن برای المپیک یعنی رسما بدبخت می شیم. ای کاش محمد کاظم همون موقع که سیچلو بهش پیشنهاد داده بود قبول می کرد بیاد تیم ملی فوقش این بود الان توی تیم ب داشت تمرین می کرد مثل بهبودی. قطعا می تونست خیلی به درد ما بخوره. رد نکردن اسم بهبودی هم برای لیگ جهانی به نظرم یه اشتباه دیگه بود ما واقعا داریم از پاسور ضربه می خوریم تست کردن بهبودی ضرری نداشت ما که باختیم به برزیل و آمریکا فرقش چی بود که با چه بازیکنی ببازیم.

بهبودی اسمش هست تو لیست لیگ
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، alireza-k ، abbas-star ، samaneeh ، mohammad
(۳۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۳:۴۹ ب.ظ)farshidfx نوشته: واقعا شرایط تیم در پست پشت خط زن خیلی نگران کننده هستش
نخواهیم داشت.
گزینه های که امیر حسین گفت به علاوه ی  رحمان داودی میتونن در این پست آزمایش بشن متاسفانه فرصت این آزمایش رو در 3 بازی اول به راحتی از دست دادیم

درسته رحمان داودی اصلا فراموش کرده بودم شاید اصلا دومین گزینه همین رحمان داوودی باشه اما از اونجایی که احتمال میدم خیلی از نظر روحی و ذهنی و بدنی اماده مسابقات نشده باشه جرات نکردم اسم ببرم از همون اول اسامی 16 تا بازیکن مطرح بود  و کسی مثل نظری افشار همون دو هفته اول فرستادن خونه خب طبیعی که شرایط ممکنه بهم بریزه باید همه بازیکنا رو در شرایط آماده نگه داشت و الان یه معضل بزرگ برای والیبال ما اینه که الان بازیکنای تیم ب وضعیت امادگیشون تو چه سطحی هستش

اون چیزی که مسلمه رد پای سیچلو تو بوجود اومدن این مشکل و بستن تیم تنها با دو پشت خط که دائما مصدوم میشن مشهوده و اطلاعات غلطی زمانی که لیست اولیه رسیده میتونه داده باشه البته سیچلو توانایی های بالایی داره اما در این خصوص میشه گفت شاید اشتباه کرده باشه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، abbas-star ، samaneeh ، kianoosh254 ، mohammad ، farshidfx

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان