رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
فرانسه اختصاصی دو به والیبال جهان بازی ایران نگاهی مقابل

اختصاصی جهان والیبال / نگاهی به دو بازی ایران مقابل فرانسه
به گزارش خبر گزاری جهان والیبال شروع کار رائول لوزانو مرد کهنه کار آرژانتینی بی شک با سفید پوشان ایرانی رضایت بخش نبود تا شاید اما و اگرهای صعود ایران به المپیک برای اولین بار در تاریخ کشور بیش از پیش شود اما در ادامه نام فرانسه و نام دوستانه در حوالی مسابقه می تواند نگرانی ها را کاهش دهد و بی شک یادآوری و تکرار مجدد واژه دوستانه میتواند کمی صبر پیشه کار ذهن مخاطب والیبال فهم ایرانی برای نتیجه گیری نهایی قرار دهد .
اما  می توان مهم ترین دستاورد این  دیدار برای رائول لوزانو و ایران  را تست ترکیب های مختلف و ایجاد هماهنگی میان بازیکنان در برابر ابر قدرت بزرگی به نام فرانسه دانست تا چهره پرتجربه آرژانتینی شاید بیش از هر وقت دیگری به ترکیب مورد نظر خود نزدیک شود و در نهایت شاید نام دو کشور لهستان و چین باشد که ضمیمه کار قرار گیرد تا مهر تایید نهایی مرد آرژانتینی را بر شش نفر ثابت تیم ملی ایران زده شود .
باهم نگاهی به عملکرد تیم ملی ایران میندازیم .
مهم ترین نکته مصاف قطعا در یاران قدرتی زن ایران رخ داد جایی که با بازگشت مطمئن حمزه زرینی همراه شد تا نوید قرار گیری یک با تجربه میدان دیده را در کنار عبادی پور جوان در منطقه چهار زمین ایران بدهد با تجربه ای که میتوان از وی به عنوان بهترین و کم خطا ترین بازیکن دو مصاف با فرانسه نام برد در حالی که همتایان وی مجتبی میرزاجانپور در منطقه 4 و فرهاد قائمی در منطقه 2 و حتی میلاد عبادی پور نتوانستند عملکرد مطلوبی از خود به نمایش بگذارند تا حمزه زرینی قدم اول را برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت تیم ملی ایران محکم بردارد و در سمت دیگر زمین مصدومیت شهرام محمودی موجب شد تا تنها پشت خط زن ایران در دو مصاف فرانسه با امیر غفور همراه شود چهره ای که با افت فراوان نسبت به لیگ در دو مصاف مقابل فرانسه قرار گرفت و نتوانست عملکرد مطلوبی از خود به نمایش بگذارد تا بار دیگر نگرانی ها از نبود پشت خط شماره 1 ایران افزایش یابد و پستی که شاید بتوان مهم ترین نگرانی قبل از شروع رقابت های انتخابی المپیک برای ایران باشد تا شاید ادامه مصدومیت شهرام محمودی و ضعف امیر غفور ضربه قابل توجهی بر پیکره والیبال ایران وارد کند و قطعا حضور امثال میکاییل تاجر و با تجربه هایی مانند محمد کاظم و مهدی بازارگرد در کنار دو پشت خط زن همیشگی والیبال ایران میتوانست مثمرثمر واقع شود هرچند که کاپیتان تیم ملی والیبال ایران سعید معروف را دیگر پاسوری برای هر پشت خط زنی با توانایی های مختلف نمی توان مد نظر گرفت و ارتفاع پاس پایین پاسور سابق زنیت کازان روسیه قطعا کار راحتی برای کار کردن هر بازیکنی با وی قرار نمیدهد و بدون شک بودن امثال علیرضا بهبودی در کنار سعید معروف میتوانست ایران را با خاطر بالاتر روانه کسب سهمیه المپیک 2016 کند و ضعف های عمده تیم ملی والیبال ایران در این دو بازی نیز پایاپای فرهاد ظریف لیبرو همیشه مطمئن والیبال ایران در کنار  نام مهدی مرندی هم پیش رفت و حتی پای بهترین سرعتی زن والیبال دنیا محمد موسوی را هم به میدان باز کرد .
هرچند که نکته امیدوار کننده و در عین حال نا امید کننده دیدار به جایی باز میگردد که مقابل تیمی  رخ میدهد که حالا دیگر ضعف عمده والیبال ایران مقابل این کشور را نمی توان منکر شد ضعفی که قطعا فراتر از نام و توانایی مهره های توانمند فرانسوی رفته است تا حتی اسم فرانسه هم لرزه بر پیکره والیبال ایران وارد کند و بازیکنان میدان دیده ایران هم نتوانند مقابل تیم دوم و سوم آبی پوشان هم هم قد علم کنند  و دیگر میتوان فرانسه را از سایر رقبای ایران جدا کرد به طوری که حتی عملکرد بازیکنان ایرانی را هم مقابل این تیم نمی توان معیار خوبی برای سنجش ملی پوشان لوزانو قرار داد و فرانسه ای که حال بازیکنان جدیدی در کنار توانمندانی مانند: انگاپت و روزیر و لی روکس و تیلیه و مارشال و رهبر تیم بنجامین تونیوتی رو میکند چهره هایی مانند دی آمبله سرعتی زن تنومند و مقتدر و سیه چهرده فرانسوی که قطعا رقیب سرسختی برای دو بلند قامت فرانسوی کوین لی روکس و نیکولاس لیگاف در دفاع وسط این کشور خواهد بود و در پشت خط از چهره ای جوان و در عین حال مطمئن به نام تروور کلونوت به جای موری سیدیبه سیه چهرده به عنوان جایگزین آنتونین روزیر استفاده میکند .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، arman ، mohammad ، iliya ، farshidfx ، skimo ، m-mahdi ، SHANSER ، samaneeh
مرندی جوانه؟! شوخی میکنی 3
و ضعف های عمده تیم ملی والیبال ایران در این دو بازی نیز پایاپای فرهاد ظریف لیبرو همیشه مطمئن والیبال ایران در کنار جوانی آینده دار به نام مهدی مرندی هم پیش رفت و حتی پای بهترین سرعتی زن والیبال دنیا محمد موسوی را هم به میدان باز کرد .
این تیکه مطلب رو یه بار دیگه بنویس. مبهمه
ولی من برام سواله، عملکرد غفور و معروف از جام جهانی هم  بدتر بود (مگه میشه؟!). البته دریافتا مشکل اساسی داشت و معروف اینجور مواقع خیلی به هم میریزه. مخصوصا وقتی تیم عقبه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad ، iliya ، alireza-k ، skimo ، m-mahdi ، samaneeh
زیاد سخت نگیرید ما زیاد مقابل فرانسه بازی نکردیم
کلا سه بار لازی کردیم سیچلو یک انالیزور درجه یک هست و لوزانو ضعف های تیم بهتر از ما پی بردن به و انالیز دقیق کردن ما توانلیی بردن هر تیمی داریم اگه سرحال باشن بازیکنا
رفتن به الممپیک الان مهمه برامون تا بازی با فرانسه طلسم بردن فرانسه میشکنه امسال بلاخره تو تهران یقین دارم میبریمشون
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، iliya ، alireza-k ، skimo ، m-mahdi ، samaneeh
بی شک یادآوری و تکرار مجدد واژه دوستانه میتواند کمی صبر پیشه کار ذهن مخاطب والیبال فهم ایرانی برای نتیجه گیری نهایی قرار دهد .  

آقا من این قسمتش خوب نفهمیدم 33
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، skimo ، m-mahdi
(۲۶-۰۲-۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ ب.ظ)arman نوشته: مرندی جوانه؟! شوخی میکنی 3
و ضعف های عمده تیم ملی والیبال ایران در این دو بازی نیز پایاپای فرهاد ظریف لیبرو همیشه مطمئن والیبال ایران در کنار جوانی آینده دار به نام مهدی مرندی هم پیش رفت و حتی پای بهترین سرعتی زن والیبال دنیا محمد موسوی را هم به میدان باز کرد .
این تیکه مطلب رو یه بار دیگه بنویس. مبهمه
ولی من برام سواله، عملکرد غفور و معروف از جام جهانی هم  بدتر بود (مگه میشه؟!). البته دریافتا مشکل اساسی داشت و معروف اینجور مواقع خیلی به هم میریزه. مخصوصا وقتی تیم عقبه

درباره نکته ای که ارمان جان اشاره کرد دوستان اگه متن رو درست بخونن مشخصه که منظور بازی پایاپای نیست بلکه اون عملکرد ضعیف تیم بود که قدم به قدم یا همون پایاپای در کنار بازیکنایی که نام بردم ادامه داد و باعث ضعف تیم هم شد .
درباره عملکرد غفور و معروف هم واقعا هیچی نداشت توپایی عجیبی رو واقعا با غفور از دست دادیم و به شدت جام جهانی برام یادآوری شد .

(۲۶-۰۲-۱۳۹۵, ۱۰:۴۳ ب.ظ)mohammad نوشته: بی شک یادآوری و تکرار مجدد واژه دوستانه میتواند کمی صبر پیشه کار ذهن مخاطب والیبال فهم ایرانی برای نتیجه گیری نهایی قرار دهد .  

آقا من این قسمتش خوب نفهمیدم 33

به عبارت عامیانش میشه بازی دوستانه بود و نتیجه گیری نکنید اونم مقابل فرانسه که مقابلش مشکل داریم با تمام مشکل هایی که تو بازی داشتیم . 3

(۲۶-۰۲-۱۳۹۵, ۱۰:۳۵ ب.ظ)SHANSER نوشته: زیاد سخت نگیرید ما زیاد مقابل فرانسه بازی نکردیم
کلا سه بار لازی کردیم سیچلو یک انالیزور درجه یک هست و لوزانو ضعف های تیم بهتر از ما پی بردن به و انالیز دقیق کردن ما توانلیی بردن هر تیمی داریم اگه سرحال باشن بازیکنا
رفتن به الممپیک الان مهمه برامون تا بازی با فرانسه طلسم بردن فرانسه میشکنه امسال بلاخره تو تهران یقین دارم میبریمشون
به هرحال تا اون انالیز سیچلو شکل نگیره و موفق نشیم فرانسه رو ببریم باید به این مطلب اذعان کرد ولی وقتی که ببریم فرانسه هم یه تیم عادی برامون خواهد شد .
اون که صد در صد ایشالله جریان سایر بازیها هم برامون قطعا با فرانسه فرق خواهد کرد همونطور که اشاره کردم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، iliya ، m-mahdi ، mohammad ، samaneeh
ما تا الان با احتساب این دو بازی با فرانسه 5 بار بازی کردیم ، با سایر ابر قدرت ها که بازی میکردیم همواره یه پیشرفت محسوب بازی به بازی باهاشون احساس میشد اما مقابله فرانسه سردرگم هستیم و به بی راهه میریم و به قول معروف تو پازل تیم حریف بازی میکنیم همانطور که اونا میخوان

فرانسه تیمی که سبک بازیش منظور سبک حملاتش خیلی شبیه ایران و به قول مربیشون سرعتی/قدرتی هستش و البته نسخه تکامل یافته تری که تو توپگیری و دریافت فوق العاده هستن. سبکی که برزیل هم در این سالها دنبال میکرده به نظرم راه برد فرانسه رو میشه تو شبیه سازی بازی های فرانسه / ایتالیا و فرانسه/برزیل جستجو کرد . درست که الان فرانسه تبدیل به یه معضل بزرگ برای کل تیمها شده اما به هر حال برزیل نیمه نهایی قهرمانی جهان 2014 و ایتالیا در همون مسابقات پیروز شد. به نظرم این مسابقات نشون میده چطوری میشه با سبک ترکیبی قدرتی سرعتی فرانسه رو شکست داد و البته کادر فنی باید یه تجدید نظر اساسی روی ریکاوری روحی بازیکنان داشته باشه

نمیدونم شاید بد برداشت کردم ولی احساس میکنم یه سری از بازیکنا والیبال زده و اشباع شدن البته که در بدترین زمان ممکن به این مساله رسیدن ولی خب من کم کم دارم به این فکر میکنم شاید بهتر بود کنار گذاشته میشدن حداقل برای مدتی. البته من برای انتخابی المپیک خیلی مشکلی نمیبینم بحث من خود المپیک هستش
پاسخ }}
سپاس شده توسط: m-mahdi ، iliya ، alireza-k ، mohammad ، samaneeh
مقاله خوب و به جایی بود.
با امیر حسین موافقم.

ی نکته عجیب همینه ک ما وقتی قبلا ک برزیل و روسیه رو نبرده بودیم پس از هر دفعه مسابقه پیشرفت می کردیم سر انجام هم بردیم.
اما تنها پس از بازی با فرانسه هیچ پیشرفتی نمیکنیم.تیم ما هونطور که در تاپیک دیگه اعلام کردم مشکل بحث آمادگی روانی داره و ترس از شکست که واقعا دیگه داره واسش عادی میشه اونم به خصوص جلوی فرانسهو

تلنگری باید.....
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، abbas-star ، alireza-k ، mohammad ، iliya ، samaneeh
مرسی علیرضا خان مثل همیشه عالی و جامع 40
با نظر دوستان موافقم.هنوز نتونستیم بازی خوب و کامل و پیروزانه ای مقابل فرانسه ارائه بدیم.حتی جام جهانی بازی های نیمه نهایی جلوی تیم دوم هم باختیم فکر کنم. 2 کاش لوزانو حالا که اومده بتونه واسه این مشکل هم چاره ای بیاندیشه. البته امیدوارم شکل پیروزی هایی که جلوی روسیه و برزیل و حتی آمریکا داشتیم همچنان مثبت جلو بره و بازم بتونیم جلوشون پیروز شیم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، alireza-k

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان