رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در رقبای اختصاصی به والیبال انتخابی جهان ایران نگاهی المپیک

اختصاصی جهان والیبال / نگاهی به رقبای ایران در انتخابی المپیک
#1
به گزارش خبر گزاری جهان والیبال رقابت های انتخابی المپیک از صبح روز شنبه 8 خرداد ماه از ساعت 5/40 دقیقه صبح با مصاف دو تیم ایران و استرالیا آغاز خواهد شد و ملی پوشان کشورمان برای صعود به رقابت های المپیک باید با 7 تیم از قاره های مختلف جهان به رقابت بپردازند که در زیر با هم نگاهی به حریفان ایران در این پیکارها می اندازیم:

1-فرانسه :

بدون شک مدعی اول صعود به رقابت های المپیک آبی پوشان فرانسوی خواهند بود که با تکیه بر ستارگانی مانند انگاپت و روزیر و تونیوتی و ... شانس بالایی برای صعود خود به عنوان تیم اول متصور هستند و شاگردان تیلی با اندکی تغییر نسبت به رقابت های قبل، پای به میدان مسابقات میگذارند که دیگر از موری سیدیبه پشت خط زن سیه چرده تیم به همراه ژولین لینل چپ دست فرانسوی ها در ترکیب خبری نخواهد بود و در عوض سرمربی فرانسوی ها که به خوبی با مقوله تجربه در این مسابقات آشنا است، هوبرت اونو لیبرو کهنه کار و 38 ساله خود را در کنار پیر پویول پاسور اسبق فرانسوی ها مجددا به ترکیب بازگردانده است .

2-لهستان :

به همراه فرانسه دومین قدرت و شانس مسلم صعود به رقابت های المپیک عقاب های لهستان هستند، اما خوشبختانه بر خلاف رقیب خود ،تفکیک پذیر مقابل ایران اما باید لهستان را تیمی پر ستاره و با تکیه بر چهره هایی مانند : بارتوش کورک و میخال کوبیاک و ماتئوش بینیک و .. دانست که این بار قطعا از آخرین شانس خود برای کسب سهمیه المپیک راحت نخواهد گذشت. لهستان تنها تیمی است که بدون تغییرات نسبت به رقابت های قبلی پای به میدان انتخابی المپیک خواهد گزاشت .

3-کانادا :

عنوان مرموزترین تیم مسابقات به حق لایق کانادا می باشد تیمی با توانایی های بالا و مختلف که پتانسیل پیروزی یا شکست مقابل هر تیمی را در خود داراست و باید بارها شاهد برهم زدن معادلات این گروه توسط این تیم باشیم که در کنار ژاپن قطعا دو رقیب اصلی و مستقیم ایران برای صعود به المپیک خواهند بود . از گاون اشمیت و نیکولاس هواگ و جاستین داف میتوان به عنوان ستاره های قدرتمند قرمزپوشان نام برد .

4-ژاپن :

سرزمین آفتاب تابان مدتهاست با تغییر نسل خود به تیمی متفاوت و رقیبی سرسخت در آسیا و برای ایران تبدیل شده است و میتوان گفت همانند ایران دیگر باید نام این تیم را بالاتر از آسیا آورد و حضور ستارگانی مانند : یوکی ایشیکاوا و کونهیرو شیمیزو و بازگشت تاتسویا فوکوزاوا ستاره اسبق ژاپن در کنار برگزاری مسابقات در ژاپن میتواند شانس خوبی را برای المپیکی شدن ژاپن نیز به ارمغان داشته باشد .

5-استرالیا :

قطعا کمتر کسی خاطره بسیار بد به جا مانده از سمت استرالیا در انتخابی المپیک 2012 را از یاد برده است که باعث  تاخیر حداقل چهارساله صعود ایران به مسابقات المپیک شد و حال یک موقعیت بسیار خوب برای برای  جبران اتفاقات چهار سال گذشته مقابل ایران قراره گرفته تا در همان بازی اول امیدهای استرالیا را برای حضوری دوباره در المپیک بر باد دهد اما شاگردان روبرتو سانتیلی ایتالیایی با موجودیتی متفاوت نسبت به رقابت های گذشته پای به میدان مسابقات میگذرانند در حالی که ستاره ای مانند توماس ادگار را همچنان در ترکیب خود حفظ کرده و شاهد بازگشت پائول ساندرسون و آیدان زینگل دو ستاره نه چندان دور خود نیز میباشند و باید دید پایان رقابت های انتخابی المپیک شاهد تکرار خاطرات 2012 برای ایران خواهد بود یا رقم زدن همان اتفاقات اما اینبار برای استرالیا .

6-چین :

سرسخت مقابل ایران شاید عنوان مناسبی برای چینی باشد که اغلب در تورنمنت های موفق ایران نیز مقابل سفید پوشان ایران قد علم میکند و قطعا در کنار استرالیا نقش عظیمی در صعود نکردن ایران به المپیک 2012 ایفا کردند و در ترکیب این تیم همچنان شاهد حضور ژی یوآن پشت خط زن پرسابقه و با کیفیت چینی ها هستیم و درکنار وی از ویژوآن یانگ و شوآی جی یا او میتوان به عنوان دیگر بازیکنان تاثیر گزار چین سخن به زبان آورد ولی قطعا از چین نمیتوان به عنوان مدعی صعود به المپیک نام برد اما شاید بتوان آن ها را سرنوشت ساز مسافران المپیک ریو دانست.

7-ونزوئلا :

زرد پوشان ونزوئلایی نیز مانند سایر رقبا بیکار ننشسته اند و با بازگرداندن با تجربه های سابق خود مانند : اندی آگوستین قدرتی زن 38 ساله خود و والرا کاپون و در کنار ستاره همیشگی خود کروین پینیورا چشم به رقابت با سایر رقبای خود دارند که حداقل بدون امتیاز مسابقات را ترک نگفته و بتوانند رقابتی پایاپای با چین برای کسب مقام هفتمی از خود به نمایش بگذراند .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، mohammad ، arman ، maryam-r ، abbas-star ، farshidfx ، m-mahdi ، kianoosh254
#2
قرعه مون جوری هست که تا قبل از بازی با لهستان تکلیف صعودمون مشخص میشه
اگه بتونیم فرانسه رو هم ببریم که احتمال زیاد رفتنمون به عنوان 3 تیم اول قطعی میشه
بازی با لهستان و ونزولا تشریفاتی میشه مگر اتفاق های نانوشته بیافته
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r ، abbas-star ، m-mahdi
#3
من این ونزوئلا رو اصن نمیشناسم
لامصب فقط هوگوچاوزش رو میشناسم خدابیامرز :D
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، abbas-star ، m-mahdi ، kianoosh254 ، SHANSER ، arman ، alireza-k
#4
این چین هم حسابی میتونه حالمون رو بگیره روز قبلش ساعت 14:35 با ژاپن داریم، فرداش 8 صبح باید با چین بازی کنیم! کمتر از 15 ساعت.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: m-mahdi ، mohammad ، kianoosh254 ، SHANSER ، arman ، alireza-k ، maryam-r
#5
انشالله با پیروزی مقابل استرالیا و کانادا انرژی میگیریم.

نباید از کانادا ب سادگی گذشت استرالیا هم با ادگار خطرناکه اما من خوشبینم ب صعود
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، kianoosh254 ، SHANSER ، arman ، alireza-k ، maryam-r
#6
فکر میکنم حساس ترین بازیمون در این تورنمنت بازی برابر کانادا باشه
در صورت پیروزی بر کانادا با یک تیر چند نشون زدیم
اول اینکه امتیاز این بازی شرایط ما رو در جدول بهبود میده
دوم اینکه با پیروزی بر کانادا متیونیم امیدوار باشیم که کانادا در بین 4 تیم برتر قرار نگیره اینجوری اگه ما لغزشی برابر تیمهای اسیایی
داشته باشیم میتونیم امیدوار باشیم بالاتر از کانادا در جایگاه چهارم قرار بگیریم وبه المپیک صعود کنیم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، kianoosh254 ، SHANSER ، alireza-k ، maryam-r
#7
من امیدوارم این دفعه مثل قهرمانی جهان که با برد ایتالیا و آمریکا شروع کردیم و خوب جلو رفتیم بتونیم با برد استرالیا شروع کنیم و با برد کانادا ادامه بدیم و به نظر من 60 درصد راه صعود رو با این دو برد می تونیم بریم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، SHANSER ، farshidfx ، arman ، alireza-k ، maryam-r
#8
حالا خوبه ونزولا که هیشکی روش حساب نمیکنه شگفتی ساز بشه!
ژاپنی ها خیلی از خودشون مطمنن و اشتباه میکنن دو حریف چغر مثل کانادا و استرالیا سر راهشونه حتی این چینم نباید دست کم گرفت بگیر نگیر دارن ی موقع اذیت میکنن خدا کنه با دردسر یا هر چی فقط بریم المپیک تموم شه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، arman ، kianoosh254 ، alireza-k ، maryam-r
#9
(۰۴-۰۳-۱۳۹۵, ۰۶:۰۱ ب.ظ)abbas-star نوشته: این چین هم حسابی میتونه حالمون رو بگیره روز قبلش ساعت 14:35 با ژاپن داریم، فرداش 8 صبح باید با چین بازی کنیم! کمتر از 15 ساعت.

دقیقا تنها نکته منفی برنامه همینه هر چند چین هم روز قبلش دیرتر بازی داره و تا حدی برای اون هم کمه وقت استراحت
بر عکس بازی با کانادا برای ما خیلی خوبه

(۰۴-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۳۱ ب.ظ)kianoosh254 نوشته: من امیدوارم این دفعه مثل قهرمانی جهان که با برد ایتالیا و آمریکا شروع کردیم و خوب جلو رفتیم بتونیم با برد استرالیا شروع کنیم و با برد کانادا ادامه بدیم و به نظر من 60 درصد راه صعود رو با این دو برد می تونیم بریم.

اصلا اولین جمله ای که با دیدن برنامه گفتم این بود که اگه دو بازی اول رو ببریم صد در صد صعود و اگر نه (یعنی حتی یکیشو ببازیم) صد در صد حذف. اسنادشم موجوده 4
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، alireza-k ، mohammad ، maryam-r
#10
واقعا کانادا تیم عجیب و غریبی هست که هیچ چیز خاصی نمیشه ازش انتظار داشت و براش هدف گیری کرد تیمی که آمریکا رو شکست میده و بعدش میاد به یکی مثل کوبا هم میبازه یعنی باید انتظار یه اتفاق عجیب از این تیم داشت و اگه دیدین روز اول کانادا موفق شد لهستان رو شکست بده و بعدش به تیم مثل چین باخت اصلا تعجب نکنین و درواقع تیمی هست که خوشبختانه نمیتونه آمادگیش رو همیشه حفظ کنه ولی اگه یه بازی روز خوبشون باشه توانایی شکست هر تیمی رو دارن و دارای یه ترکیب یه دست خصوصا تو بازیکنای بلند زنشون که شرایط فوق العاده ای دارن البته اگه مثل مسابقات قهرمانی جهان 2014 ظاهر بشن که گاون اشمیت و نیکولاس هواگ بهترین و دومین اسپکر برتر اون مسابقات بودن و البته تورنمنت های قبل و بعد نه مثل جام جهانی با وجود شکستی که مقابلشون متقبل شدیم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: SHANSER ، maryam-r


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل ژاپن alireza-k 5 363 ۱۲-۰۳-۱۳۹۵, ۰۴:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: abbas-star
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل فرانسه alireza-k 13 802 ۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی / نگاهی به بازیهای روز دوم رقابت های انتخابی المپیک alireza-k 0 201 ۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  اختصاصی / نگاهی به بازی های روز اول رقابت های انتخابی المپیک alireza-k 4 451 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی /پیش بازی ایران مقابل کانادا alireza-k 7 420 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان