رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
اختصاصی پیش استرالیا بازی ایران مقابل

اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل استرالیا
#1
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال آغاز کننده رقابت های انتخابی المپیک اینبار تکرار یکی از مصاف های  سرنوشت ساز رقابت های انتخابی المپیک 2012 خواهد بود جایی که در آن دو تیم ایران و استرالیا پا به میدان رقابت خواهند گذاشت و قطعا شاهد اندیشه ای متفاوت از هر دو تیم خواهیم بود که در آن استرالیا به فکر تکرار اتفاقات سال 2012 میباشد و ایران نیز به دنبال جبران آنچه در آن سال رخ داد . هردو تیم نیز با شرایطی تقریبا متفاوت روند آماده سازی خود را طی کرده اند در حالی که ایران آشکارا به سمت دیدارهای تدارکاتی مورد نیاز خود رفته استرالیا راه خفا را در پیش گرفت و کاملا در سکوت خبری به آماده سازی تیم خود مشغول بود و هم چنان از 14 نفر نهایی این تیم نیز خبری نیست اما نکته ای که از همان ابتدا در لیست تیم ملی استرالیا به چشم آمد بازگشت آیدن زینگل کاپیتان استرالیایی ها بود که بعد از دوری در مسابقات آسیایی و جام جهانی از تیم ملی استرالیا مجدد در لیست روبرتو سانتیلی قرار گرفته است و در کنار وی پائول ساندرسون، قدرتی زن با تجربه تیم ملی استرالیا نیز بعد از دوری مشابه با آیندان زینگل، مجدد به اردوی استرالیایی ها دعوت شده است تا سانتیلی حداقل در ذهن خود اندک شانسی برای صعود به المپیک متصور باشد .

نگاهی به دو تیم :
هردو نماینده آسیا دارای ضعف عمده در دریافت اول میباشند جایی که احتمال می رود استرالیا از ترکیب پائول ساندرسون و ساموئل واکر استفاده کند و تیم ملی ایران نیز احتمالا با ترکیب میلاد عبادی پور و مجتبی میرزاجانپور به مصاف رقیب خود بیاید و قطعا سرویس های هدفمند و قدرتی در زمین هر دو تیم می تواند نیمی از راه پیروزی را به نفع تیم مقابل رقم بزند اما نکته ای که میتواند کمی جهت پیروزی را به سمت زرد پوشان استرالیایی برگرداند حضور دو پشت خط زن قدرتمند به نام توماس ادگارد و پائول کارول در زمین این تیم میباشد که دومی در جام جهانی مقابل ایران درخشش کم نظیری ارائه کرد تا شاید حتی حضور ادگارد بلند قامت در ترکیب اصلی در این دیدار را نیز در هاله ای از ابهام قرار دهد؛ در صورتی که در تیم ملی ایران این وضعیت به نظر نمیرسد و شاید تنها راه اتکا به بازیکنان قدرتی باشد.
نکته ای که شاید ملی پوشان ایران آن را باید مد نظر خود قرار دهند نگاهی به عملکرد دو پاسور استرالیا میباشد که عملکرد کاملا متفاوت از خود به نمایش میگذارند و همانند عملکرد، حضورشان در بازی نیز کاملا متفاوت و متغیر است و سرمربی زرد پوشان به تناوب از هریسون پاکوک و گئورگی سوکوچف در ترکیب استفاده میکند که تجربه نشان داده است حضور پاکوک تنوع بیشتری به خط حمله استرالیا خواهد بخشید و اگر نگاه جزئی به عملکرد این پاسور و تیم استرالیا بیندازیم در صورتی که دریافت بد با بازیکنی که در حمله حضور داشته باشد انجام بگیرد تا حد ممکن از توماس ادگارد استفاده خواهد شد اما اگر با دریافت خوب همراه شود بیش از 70 درصد حملات استرالیا با بازیکن قدرتی شکل خواهد گرفت، مخصوصا اگر پائول ساندرسون در جلوی زمین استرالیا حضور داشته باشد و در صورت رسیدن دریافت نیز اولویت حمله استرالیا همراه بازیکن سرعتی و پشت خط این تیم خواهد بود اما بر خلاف پاکوک، دیگر پاسور استرالیا یعنی سوکوچف روالی دیگر در پیش خواهد گرفت و علاقه خاصی نسبت به تنوع در خط حمله از خود نشان نمیدهد و در مواقعی که سانتیلی علاقه مند باشد بار تیم بر روی دوش توماس ادگارد قرار گیرد قطعا به سوکوچف روی خواهد آورد .
اما نقطه قوت مهم دیگر استرالیا رو می توان به لیبرو این تیم لوک پری همراه کرد جایی که عملا با توپ گیری داخل میدان به خوبی توانایی تضعیف روحیه حریف را داراست، اما با نگاهی دقیق به لیبرو استرالیا می توان تا حدی جریان توپ گیری پری را نیز با اختلال مواجهه کرد . لیبرو جوان استرالیا معمولا همیشه به روی پای راست خود و مایل به این سمت قرار دارد و به همین دلیل اکثر ضربات به سمت راست این لیبرو، تا 60 درصد با دریافت موفق همراه خواهد شد در صورتی که اگر حملات به سمت چپ پری همراه شود میزان دریافت تا 30 الی 40 درصد حداقل تنزل خواهد داشت .
تیم استرالیا را شاید بتوان یکی از پرحفره ترین تیم مسابقات در نظر گرفت که با نگاهی دقیق به راحتی نقاط قوت این تیم قابل شناسایی و خنثی شدن میباشد و اگر روز خوب ملی پوشان ایران همراه با آنالیزی دقیق باشد قطعا تیم استرالیا نمی تواند رقیبی قدرتمند برای والیبال ایران باشد و شاید تنها راه سورپرایز کردن ایران در صورت آمادگی در این  مسابقه برای یاران استرالیا استفاده از پائول کارول به عنوان پشت خط زن اصلی با توجه به چپ دست بودن این بازیکن و حضور ساندرسون در منطقه دو زمین استرالیا و حضور داگلاس پاول به عنوان بازیکن منطقه چهار باشد که کاملا با جهت و بر خلاف دفاع روی تور ایران عمل و بازی خواهند کرد که می تواند دفاع روی تور ایران را حداقل با مشکل مواجه کند تا شاید حداقل نیمی از راه رقابت با ایران با بپیمایند .

بررسی دو تیم در سرویس و حمله و دفاع روی تور و دریافت :

سرویس :
در تیم ملی ایران میلاد عبادی پور، حمزه زرینی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی و گهگاه نیز امیر غفور و محمد موسوی از این سرویس پرشی استفاده میکنن و همچنین آرمین تشکری دارای سرویس های موجی به شدت خطرناک میباشد در حالی که در تیم ملی استرالیا  توماس ادگارد و پائول کارول و پائول اندرسون و ساموئل واکر اغلب از سرویس های پرشی استفاده میکنند و آیدن زینگل دارای سرویس های موجی خوبی میباشد. 

حمله :
نقطه قوت بزرگ ایران حمله از مناطق سرعتی میباشد جایی که محمد موسوی یک نقطه اتکای بی نظیر برای ایران به شمار میرود و هر سه بازیکن قدرتی ایران شامل : میلاد عبادی پور و مجتبی میرزاجانپور و حمزه زرینی  در صورت آمادگی مطمئن عمل خواهند کرد هرچند وضعیت حمله از پشت خط ایران با توجه به وضعیت موجود کمی نگران کننده به نظر میرسد در حالی که در تیم استرالیا تنها بازیکن مطمئن این تیم در حمله را می توان ادگارد بر شمارد که در صورت آمادگی توان رقابت یک تنه را از خود به نمایش خواهد گزاشت و البته از پائول ساندرسون هم در صورت حضور به راحتی نمی توان گذشت .
دریافت :
وضع هر دو تیم در این ناحیه خطرناک به نظر میرسد و هردو تیم توان ضربه زدن به یک دیگر را از دریافت خواهند داشت و ساعد های ساموئل واکر در استرالیا و میرزاجانپور در ایران در ترکیب اصلی می تواند تعیین کننده مستقیم در نتیجه دیدار باشد هرچند که حضور لوک پری در زمین استرالیا و فرهاد ظریف در ایران میتواند کمی از ضعف دو تیم در دریافت کم کند .
دفاع روی تور :
یکی از نقاط قوت مهم استرالیا را در دفاع روی تور این تیم میتوان نامید .جایی که هرگاه توماس ادگار روی تور در کنار نهامیا موته و آیدن زینگل قرار بگیرد عملا آن نقطه را می توان برای ایران از دست رفته دید در صورتی که در ایران تنها حضور محمد موسوی در کنار بازیکنان قدرتی می تواند نقش بسزایی در امتیاز گیری ایفا کند .
ترکیب احتمالی دو تیم  :
ایران : سعید معروف – امیر غفور – مجتبی میرزاجانپور – میلاد عبادی پور – محمد موسوی – عدل غلامی – فرهاد ظریف
استرالیا : هریسون پاکوک – توماس ادگارد – پائول اندرسون – ساموئل والکر – آیدان زینگل – نهامیا موته – لوک پری .
نمره به کیفیت احتمالی بازی از 10 :
6
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، abbas-star ، maryam-r ، mohammad.mrvy ، farshidfx ، mohammad ، arman ، SHANSER ، iliya
#2
مرسی علیرضا جان واقعا خوب و کامل بود
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r ، mohammad.mrvy ، alireza-k ، mohammad
#3
عالی بود علیرضا جان از هر نظر کامل و خوب. دستت درد نکنه.

داخل سایت هم قرار گرفت. (دوستان میتونن روی دکمه اهدای اعتبار کلیک کنن و پست های مفید رو اعتباردهی کنند)
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، mohammad ، alireza-k
#4
الان چیزی نمیگم
ولی علیرضا من بعد بازی با تو کار دارم 4
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، abbas-star ، maryam-r
#5
تحلیل کامل و جامع و خوبی بود. ممنون
ولی پیش بینی ترکیب درست نیست
چون احتمال داره ابتدا قایمی جای میرزاجانپور تو باشه و بعدا تعویض بشن
و از اونور حضور احتمالی محمودی بجای غفور ولی احتمالا لوزانو مشورت هایی با ولاسکو و سیچلو داشته که اعتقادش به غفور بیشتر شده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، alireza-k ، maryam-r
#6
تیم ملی والیبال استرالیا با میانگین قدی 198.45 سانتی متر و در اختیار داشتن تعداد زیادی از بازیکنان متولد سال 1990 به بعد، تیمی جوان و قد بلند محسوب می شود.

به گزارش کاپ، در میان ۲۰ بازیکن حاضر در فهرست اولیه تیم ملی استرالیا برای شرکت در رقابت های انتخابی المپیک، ۱۰ نفر قد ۲۰۰ سانتی متری یا بالاتر دارند.

توماس ادگار با ۲۱۲ سانتی متر قد و ۱۰۶ کیلوگرم وزن، غول پیکرترین بازیکن استرالیا محسوب می شود و جاکوس بورگوئید با ۱۸۷ سانتی متر قد و ۷۰ کیلوگرم وزن، نحیف ترین آنها.

بلندترین ارتفاع اسپک و دفاع روی تور در میان استرالیایی ها به نهیما موت ۲۰۴ سانتی متری تعلق دارد که در ارتفاع ۳۶۲ سانتی متر اسپک می زند و با ارتفاع ۳۵۴ سانتی متر دفاع می کند.

میانگین قد ۲۰ بازیکن استرالیا ۱۹۸٫۴۵، میانگین ارتفاع اسپک آنها ۳۴۹٫۶ و میانگین دفاع روی تورشان ۳۳۴٫۴۵ است.

از میان این ۲۰ بازیکن، فقط پنج نفر پیش از سال ۱۹۹۰ به دنیا آمده اند و دیگران متولد سال ۹۰ به بعد هستند. مسن ترین بازیکن استرالیا پل ساندرسون است که ۷ ژانویه ۱۹۸۶ به دنیا آمده است. جوان ترین بازیکن این تیم هم لوک پری است که در تاریخ ۲۰/۱۱/۹۵ متولد شده است.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، maryam-r
#7
(۰۷-۰۳-۱۳۹۵, ۰۶:۴۵ ب.ظ)SHANSER نوشته: تحلیل کامل و جامع و خوبی بود. ممنون
ولی پیش بینی ترکیب درست نیست
چون احتمال داره ابتدا قایمی جای میرزاجانپور تو باشه و بعدا تعویض بشن
و از اونور حضور احتمالی محمودی بجای غفور ولی احتمالا لوزانو مشورت هایی با ولاسکو و سیچلو داشته که اعتقادش به غفور بیشتر شده
خواهش میکنم دوست عزیز .
به هرحال ترکیبی که باهاش بازی با لهستان رو انجام دادیم همین بوده و نتیجه خوبی هم گرفتیم بعید میدونم لوزانو دست به ترکیب بخواد بزنه درباره محمودی هم با توجه به مصدومیتش و عملکرد ضعیف در بازی با لهستان احتمال زیاد بازی با استرالیا رو حداقل غفور شروع خواهد کرد .

پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r
#8
سپاس امین جان و عباس عزیز .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r
#9
(۰۷-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ق.ظ)mohammad نوشته: الان چیزی نمیگم
ولی علیرضا من بعد بازی با تو کار دارم 4

الان بگو4 حالا ک تو عمومی گفتی

پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، alireza-k
#10
(۰۷-۰۳-۱۳۹۵, ۰۸:۳۶ ب.ظ)maryam-r نوشته:
(۰۷-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ق.ظ)mohammad نوشته: الان چیزی نمیگم
ولی علیرضا من بعد بازی با تو کار دارم  4

الان بگو 4  حالا ک تو عمومی گفتی

نمیشه اخه. باید بازی تموم شه. اگه اتفاق خاصی نیفته و اون چیزی  که فکر میکنم اتفاق بیفته میام براش : ))
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، alireza-k


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل ژاپن alireza-k 5 383 ۱۲-۰۳-۱۳۹۵, ۰۴:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: abbas-star
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل فرانسه alireza-k 13 848 ۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی / نگاهی به بازی های روز اول رقابت های انتخابی المپیک alireza-k 4 473 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی /پیش بازی ایران مقابل کانادا alireza-k 7 444 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار ایران-استرالیا kianoosh254 10 1,091 ۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان