رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ژاپن اختصاصی پیش بازی ایران مقابل

اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل ژاپن
#1
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال دو تیم ایران و ژاپن بعد از دو شکست سنگین 3 بر 0 مقابل دو ابرقدرت والیبال دنیا فرانسه و لهستان حال باید برای کسب سهمیه المپیک رو به روی یک دیگر قرار گرفته  تا حاصل آن برداشتن یک گام رو به جلوی دیگر برای ایران به منظور صعود به المپیک باشد یا بازگشت ژاپن به صف مدعیان و یا از بین رفتن امیدهای تیم میزبان در انبوه تماشاگران خود برای المپیکی شدن و کمتر از 24 ساعت دیگر جواب این سوال به ریو 2016 ارسال خواهد شد .

نگاهی به تیم ها :

بلند زن های ژاپن را میتوان بهترین بازیکنان این تیم به شمار آورد جایی که یوکی ایشیکاوا ستاره بی بدیل این تیم در حمله به شمار میرود و شیمیزو را می توان قابل اعتماد ترین بازیکن آن ها دانست و در کنار بازیکنان مطمئن ژاپن در حمله فاکاتسو پاسور این تیم را میتوان بازیکنی هوشمند و دقیق دانست که تخصص وی در ارسال پاس های بلند و طولی میباشد و علاقه این بازیکن برای انجام حملات در شرایطی که کونیهیرو شیمیزو در پشت خط یک سوم حضور داشته باشد همراه این بازیکن عمل خواهد کرد و یوکی ایشیکاوا در عقب زمین و حرکات پایپ و در مناطق 2و4 برای ژاپنی ها  بازیکنی مطمئن در حمله محسوب میشود  و هرگاه دریافت ها با خود این بازیکن نیز انجام شود در 70 درصد مواقع نیز خودش در حمله مورد استفاده قرار خواهد گرفت و زوج ایشیکاوا معمولا نسبت به شرایط ژاپن انتخاب خواهد شد که هرگاه تیمی قدرتمند در سرویس مقابل آن ها قرار گیرد از تاتسویا فوکوزاوا یار باتجربه ژاپنی ها و یا یوتا یونایاما به صورت معمول در برنامه ژاپن قرار خواهند گرفت  و در صورتی که اولویت در زمین ژاپن با خط حمله باشد از یاناگیدا در ترکیب استفاده خواهد شد که در صورت دریافت توپ توسط یاناگیدا اگر این بازیکن دریافت خود را در منطقه عقب زمین  حضور داشته باشد . برساند توپها به صورت معمول بین شیمیزو و ایشکاوا و یاران سرعتی ژاپن تقسیم خواهد شد و در صورت حضور این بازیکن در منطقه جلو زمین در 50 درصد مواقع خود وی مورد استفاده قرار میگیرد و کمتر در زمین این تیم در صورت حضور در عقب زمین شاهد دریافت و پشت سر آن حمله توسط این بازیکن خواهیم بود .

نگاهی به تیم ها در سرویس و حمله و دریافت و دفاع روی تور :

سرویس :

دو تیم دارای شرایط تقریبا یکسان در این پست میباشند در ژاپن شیمیزو و ایشیکاوا و یاناگیدا در سرویس پرشی خطرناک ظاهر میشوند که هیچ کدام قابلیت تداوم بالا در این کار را نخواهند داشت در حالی که در ایران نیز فرهاد قائمی در بازیهای گذشته به خوبی از سرویس های پرشی با تداوم بالا استفاده میکند و میلاد عبادی پور در کنار موسوی نیز از سرویش پرشی استفاده میکنند .

حمله :

نقطه قوت بزرگ ژاپن را در حمله میتوان نامید که هر سه بلند زن ژاپن دارای شرایط ایده آل در حملات خود هستند که در صورت نرسیدن دریافت ها نیز قابلیت تبدیل توپهای خود به امتیاز را دارا میباشند و در صورتی که در زمین ایران در صورت نرسیدن دریافت ها تنها میلاد عبادی پور و امیر غفور با قابلیت بالا قادر به امتیاز گیری نشان داده اند .

دریافت :

بر خلاف حمله یکی از مهم ترین ضعف های  ژاپن را میتوان در دریافت های اول این تیم نامید که با معمولی ترین سرویس ها نیز در این مسابقات به راحتی امتیاز میدهند  و تنها بازیکن مطمئن این تیم در این منطقه را لیبروی تیم تاکاشی ناگانو میتوان نامید در صورتی که در زمین ایران فرهاد ظریف به دور از دوران اوج خود نشان میدهد و ضعف میرزاجانپور کاملا در این منطقه به وضوح قابل مشاهده میباشد .

دفاع روی تور :

 اما مهم ترین ضعف ژاپن قطعا در این منطقه قابل مشاهده میباشد که میانگین قدی پایین بازیکنان این تیم عملا معقوله ای به نام دفاع را به آرزوی سخت برای خود تبدیل کرده است که با بالا گرفتن توپا درحملات ایران به راحتی میتوان از آن امتیاز گرفت اما در ایران حضور محمد موسوی و بلند زنان ایران در دفاع روی تور در شرایط عادی از وضعیت خوبی برخوردار بوده است .

ترکیب احتمالی دو تیم :

ایران : سعید معروف – امیر غفور – مجتبی میرزاجانپور – میلاد عبادی پور – محمد موسوی – عادل غلامی – مهدی مرندی

ژاپن : هیدومی فاکاتسو – کونیهیرو شیمیزو – یوکی ایشیکاوا – ماساهیرو یاناگیدا – تاکاشی دیکیتا – آخیرو یاماموچی – تاکاشی ناگانو

نمره به کیفیت احتمالی مسابقه : 8
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، samaneeh ، kianoosh254 ، maryam-r ، arman ، farshidfx ، mohammad ، skimo
#2
این لیبرو ژاپن خیلی خوبه واقعا ، دریافت و توپ گیری هاش عالیه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، abbas-star ، maryam-r ، mohammad ، skimo ، mohammad.mrvy
#3
هنوز خبری از رسیدن غفور نیست 2
انشالله که مشکلش جدی نباشه و هم غفور و هم محمودی هردو کمک به تیم کنن که باز مشکل مصدومیت و تحمل فشار روی تنها یه نفر نباشه.
در کل نسبت به فردا و 3روز آخر خیلی امیدوارم. میدونم که همشون هم قسم شدن برای بردن و رفتن به المپیکی که آرزوی همشونه. به قول غلامی هممون تشنه ی المپیک هستیم!
فقط دعا میکنم هیچ کدوم از این تیم ها رو دست کم نگیرن علی الخصوص این ژاپن با باختایی که داده و در کنارش چین ( حالا ونزوئلا رو هم همینطور 4 )
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، kianoosh254 ، abbas-star ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، mohammad.mrvy
#4
مرسی علیرضا جان بابت مطلبت
واقعا سیستم حمله ای ژاپن را خیلی دقیق و درست گفتی
من فکر می کنم اگه فردا حمزه جای میرزا باشه بهتر خواهد بود البته باید دید حمزه در حمله چطور عمل می کنه. مرندی هم که 100% باید جایگزین ظریف بشه.
ژاپن یک وابستگی بیش از حدی به شیمیزو داره و اگه بازیکنان ما بتونن اون رو توی دفاع تحت فشار قرار بدن قطعا برنده بازی خواهند شد
پاسخ }}
سپاس شده توسط: samaneeh ، abbas-star ، maryam-r ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، mohammad.mrvy
#5
(۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۰:۵۶ ب.ظ)kianoosh254 نوشته: مرسی علیرضا جان بابت مطلبت
واقعا سیستم حمله ای ژاپن را خیلی دقیق و درست گفتی
من فکر می کنم اگه فردا حمزه جای میرزا باشه بهتر خواهد بود البته باید دید حمزه در حمله چطور عمل می کنه. مرندی هم که 100% باید جایگزین ظریف بشه.
ژاپن یک وابستگی بیش از حدی به شیمیزو داره و اگه بازیکنان ما بتونن اون رو توی دفاع تحت فشار قرار بدن قطعا برنده بازی خواهند شد

خواهش امین جان .
منم با حضور از اول زرینی تو این بازی کاملا موافقم میرزا نتونسته تو دو بازی اخیر ب عنوان بازیکن شروع کننده عملکرد خوبی داشته باشی و از طرفی به نظرم این بازی دیگه لزومی نداره بخوایم از قائمی و میلاد کنار هم استفاده کنیم چون تو سرویس فوق العاده پرخطا ظاهر شده ژاپن و اصلا تداوم ندارن البته اگه بازی با ما یهو سرویساشون نگیره و این بازی دیگه بیشتر به اسپکر نیاز داریم تا بتونیم از دستان پرتوان لیبرو ژاپنی ها امتیاز بگیریم که تو توپ گیری به شدت خوبه همونطوری که این منوال رو برای بازی با چین هم نیاز داریم تا بتونیم از دیوار بتونی روی تورشون توپ عبور بدیم کلا اگه زرینی قرار بود یه جا به دردمون بخوره برای همین دو بازی هست به نظرم .
درباره شیمیزو هم امروز خیلی کم مورد استفاده قرار گرفت که تو حملات از منطقه جلو اصلا موفق عمل نکرد بر خلاف پشت خط یک سوم که هرچی بهش دادن خوابوند اما ایشیکاوا امروز تو حمله بی نظیر بود و آمار 70 درصدی استفاده از حملاتش رو اونم مقابل لهستان کسب کرده .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad ، mohammad.mrvy ، maryam-r
#6
این بازی قطعا برای صعود ما خیلی حساس هست و با بازی که از ایران وژاپن دیدم این توان درماهست ک توی سه ست کار ژاپنو تموم کنیم. البته نقطه قوت ما جلوی ژاپن واقعا باید قوت باشه ، دفاع روی تورمون اگه به مشکل بخوره مسلما کارمون سخت میشه. اگه ست بیشتر بدیم خودمونو خسته کردیم برای بازی چین.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، mohammad.mrvy ، maryam-r

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آمار کامل بازی ایران ژاپن mohammad 4 297 ۱۳-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: m-mahdi
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل فرانسه alireza-k 13 857 ۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی / نگاهی به بازی های روز اول رقابت های انتخابی المپیک alireza-k 4 478 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  اختصاصی /پیش بازی ایران مقابل کانادا alireza-k 7 448 ۰۹-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل استرالیا alireza-k 12 938 ۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان