رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کانادا اختصاصی پیش بازی ایران مقابل

اختصاصی /پیش بازی ایران مقابل کانادا
به گزارش خبرگزاری جهانی والیبال بازی با کانادا را شاید بتوان حساس ترین بازی تیم ملی ایران در رقابت های انتخابی المپیک به حساب آورد در جایی که هردو تیم با وجود نتایجی متفاوت عملکردی مناسب و قدرتمند را از خود به نمایش گزاشتند هرچند که پیروزی ایران مقابل استرالیا را از قبل میتوانست متصور بود ولی قرمز پوشان کانادا درخششی درجه یک در مقابل قدرتمندان لهستانی ارائه کردند تا شاید حساسیت های این دیدار بسیار بیش تر از پیش شود تا حتی المپیک 2016 ریو نیز منتظر یکی از حساس ترین جدال های این دوره مسابقات نیز بماند .

نگاهی به دو تیم :

هر دو تیم را از نظر قدرت تا حد زیادی میتوان در حد یک دیگر برشمرد و قطعا برتری خاصی نمی توان بر هیچ کدام از دو تیم به یک دیگر در حالت عادی نسبت زد در جایی که حضور گاون اشمیت پشت خط زن احیا شده کانادا یک نقطه قوت بزرگ برای قرمز پوشان بشمار میرود که به خوبی قادر هست هر سد دفاعی مستحکمی را نیز بشکافد و قدرت کانادا را در بازیکنان بلند زن قطعا با گاون اشمیت نمی توان به اتمام رساند و این در حالی  هست که کانادا در پست قدرتی زن خود نیز دارای دو بازیکن مستحکم به نام های نیکولاس هواگ  و جان گوردون پیرین میباشد تا از کانادا بتوان نه تنها برتر از ایران بلکه به عنوان دو سه تیم برتر مسابقات در بین بازیکنان قدرتی زن البته در حمله  نام برد هرچند که وضعیت در یاران سرعتی کانادا به منوال قدرتی زنان نمی گردد اما پاسور کانادا ساندرس را می توان پاسوری با ویژگی های مجزا نام برد چهره ای تقریبا جوان با ویژگی کار متفاوت که همواره در طول بازی تمام سعی خود را بر تنوع در استفاده از مهاجمان خود در طول بازی حفظ خواهد کرد و با کمی ریز شدن بر عملکرد ساندرس می توان به این نکات پی برد که اولویت دریافت ضعیف در زمین کانادا بدون شک با گاون اشمیت و پرین در اکثریت مواقع همراه خواهد شد و در صورت رسیدن دریافت می توان اولویت را با نیکولاس هواگ و اشمیت بر شمرد هرچند سرعتی زنان کانادا نیز در زمین این تیم با وجود ساندرس قطعا بیکار نخواهند ماند و جاستین داف به طور میانگین در هر چرخش قطعا بین یک یا دو بار در صورت رسیدن دریافت ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت .مهم ترین نقطه قوت تیم کانادا را میتوان در منطقه سرویس در نظر گرفت که بازیکنان این تیم دارای تخصص عجیب در این منطقه میباشند که با توجه ضعف دریافت در والیبال ایران و ادامه روند آن در بازی با این تیم می تواند کانادا را به تیمی غیر قابل مهار برای ایران تبدیل کند و شاید حضور فرهاد قائمی در کنار میلاد عبادی پور بهترین ترکیب دریافت کننده های ایران برای این جدال باشد وگرنه احتمال قربانی شدن ایران همانند لهستان نیز در این منطقه در امتیازهای متوالی بی شک کم نخواهد بود.

بررسی وضعیت دو تیم در سرویس و حمله و دفاع روی تور و دریافت :

سرویس :

در تیم کانادا گاون اشمیت در کنار گوردون پرین و نیکولاس هواگ به بهترین شکل ممکن سرویس های پرشی را را در زمین تیم خود اجرا میکنند و جاستین داف نیز سرویس های موجی خوبی داراست در حالی که در ایران میلاد عبادی پور و مجتبی میرزاجانپور و حمزه زرینی و فرهاد قائمی دارای سرویس پرشی میباشند .

دریافت :

مهم ترین ضعف دو تیم قطعا به این پست برمیگردد و به جرات میتوان گفت دریافت اول تنها ویژگی در زمین والیبال هست که در زمین کانادا به خوبی اجرا نمیشود در حالی که منوال در تیم ایران نیز به همین صورت خواهد بود و می توان دریافت اول را مهم ترین رکن انتخاب برنده فردا انتخاب کرد .

حمله :

گاون اشمیت پشت خط زن تنومند کانادا را با اختلاف باز هم میتوان بهترین بازیکن حاضر در زمین در میان بلند زنان دو تیم انتخاب کرد چهره ای که به تنهایی توانایی تغییر نتیجه را برای تیم خود داراست و در کنار وی گوردون پرین نیز مهره ای کارآمد برای کانادا به شمار می رود در حالی که در ایران نیز در صورت رسیدن دریافت قطعا حملات روی تور یکی از مهم ترین ویژگی های مشخص کننده برنده فردا خواهد بود .

دفاع روی تور :

بازیکنای سرعتی کانادا بر خلاف حمله در دفاع کردن بسیار موفق عمل میکنند و حضور آن ها در کنار گاون اشمیت و نیکلاس هواگ بهترین منطقه دفاعی کانادا خواهد بود .

ترکیب احتمالی دو تیم :

ایران : سعید معروف – امیر غفور – مجتبی میرزاجانپور – میلاد عبادی پور – محمد موسوی – عادل غلامی – فرهاد ظریف
کانادا : تیلور ساندرس – گاون اشمیت – نیکولاس هواگ – جان گوردون پرین – جاستین داف – دنیل واندورن – دنیل لوئیز

نمره به کیفیت احتمالی مسابقه :
8/5
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، iliya ، vahid110 ، mohammad ، kianoosh254 ، farshidfx
ممنون
بازی جذابی میشه
من خیلی نگرانم از این بازی چون کانادا نقاط قوتش دقیقا منطبق با نقاط ضعف ماست. یعنی سرویس و پشت خط زن فوق العاده شون. در بازی امروز تقریبا به هیچ سرویش خوبی تو دریافت نه نگفتیم که خیلی نگران کننده بود.به علاوه نشون دادیم که در مقابل این تک بازیکنهای فوق ستاره ممکنه خوب عمل نکنیم و تیممون از هم بپاشه. مثل کاری که گروزر زایتسف و کارول قبلا باهامون کردن. از طرفی کلا مقابل تیمهای سبک قدرتی ضعیف تر بازی میکنیم تا سبک قدرتی-سرعتی که مثلا ایتالیا و کشورهای اروپایی بازی میکنن.
در مقابل هم تیمهایی مثل کانادا در صورتی که بهشون و به خصوص به تک ستاره هاشون میدون داده نشه از یه جایی به بعد به دلیل نداشتن ابزار برای نقشه و برنامه جایگزین جنگندگیشونو از دست میدن. به علاوه کانادا نقاط ضعف کمی نداره از جمله سرعتی زنهای ضعیف و دریافت و توپگیری نه چندان جالب. اگر تحت فشار قرار بگیرن این نقاط ضعف بیش از پیش خودشونو نشون میدن.
کلا به نظرم از اون بازیهاست که نتیجه ش اصلا قابل پیش بینی نیست و به نظرم یا 3-0 میبازیم یا 3-1 میریم!!! بستگی به غیرت بازینامون داره و این که روز ستاره(های!) کانادا باشه یا نه.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، alireza-k ، mohammad ، kianoosh254 ، farshidfx
تو بازی فردا بر خلاف امروز باید پرشی بزنیم پرشی زنامون
قایمی و عبادی پور و میرزاجانپور و محمد موسوی باید رو فرم باشن
رو سرویس های تشکری هم میتونیم حساب ویژه باز کنیم
غفورم سرویس پرشی های خوبی میزنه سر حالم هست الان خوشبختانه محمودی هم که اماده اس تو سرعت جایگزینش بشه
لیبرشون دریافت های خوبی نداره باید رو اون تمرکز کنن 
و اشمیت از کار بندازیم تا برای بازی با فرانسه ارامش داشته باشیم که باختیم هم مشکلی پیش نیاد
من فقط یک نکته منفی دیدم اینه ک به ه گفته نویسنده هر دو تیم یک قدرت دارن ! کاملا اشتباهه این حرف تیم ما قطعا چندین پله از کاندا بالاتره ما تیم الانمون از لهستان وضعیت بهتری داره لهستانی ها قدرتی زناشون دچار مشکل خستگی زیاد بودن و نا کارامد شده بودن کوبیاک و میکا جلوی کانادا ما هم از لحاظ تیمی و نفری از کاندا برتریم نباید دو تیم تو یک کغه ترازو دید
من اینو به عنوان فکت میگم تیم ما اگه از لحاظ رپحی و روانی تو شرایط ارمانی باشه به جرات جز 5 تیم برتر دنیاییم بعد روسیه و امریکا و فرانسه و..
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، vahid110 ، alireza-k ، mohammad ، kianoosh254
سپاس

گزاشتم تو سایت با کمی ویرایش 40

پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، mohammad
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۸:۳۲ ب.ظ)SHANSER نوشته: تو بازی فردا بر خلاف امروز باید پرشی بزنیم پرشی زنامون
غفورم سرویس پرشی های خوبی میزنه سر حالم هست الان خوشبختانه محمودی هم که اماده اس تو سرعت جایگزینش بشه
و اشمیت از کار بندازیم تا برای بازی با فرانسه ارامش داشته باشیم که باختیم هم مشکلی پیش نیاد
من فقط یک نکته منفی دیدم اینه ک به ه گفته نویسنده هر دو تیم یک قدرت دارن ! کاملا اشتباهه این حرف تیم ما قطعا چندین پله از کاندا بالاتره ما تیم الانمون از لهستان وضعیت بهتری داره لهستانی ها قدرتی زناشون دچار مشکل خستگی زیاد بودن و نا کارامد شده بودن کوبیاک و میکا جلوی کانادا ما هم از لحاظ تیمی و نفری از کاندا برتریم نباید دو تیم تو یک کغه ترازو دید
من اینو به عنوان فکت میگم تیم ما اگه از لحاظ رپحی و روانی تو شرایط ارمانی باشه به جرات جز 5 تیم برتر دنیاییم بعد روسیه و امریکا و فرانسه و..

دوست عزیز من به شدت روی اون حرف قدرت یکی دو تیم البته در حال حاضر و قبل از بازی با کانادا نه به صورت کلی پا فشاری میکنم و بهش اعتقاد دارم
درباره بحث بازیکن که معتقدم وضعیت تقریبا یکی هست تو بازیکنای قدرتی خصوصا که تعادل خیلی خوبی دارن بازی خوب پرین رو همه امروز دیدن و نیکولاس هواگ هم دومین اسپکر برتر رقابت های قهرمانی جهان 2014 بوده پایین تر از همین گاون اشمیت و البته امروزم در بحث دریافت عملکرد خوبی داشت هرچند تو اسپک اون بازیکن قبل نشده خوشبختانه ولی اسپکاش بگیره قابلیت زمین گیر کردن تیم ما رو یه تنه هم داره و تو پشت خطم معتقدم در حال حاضر گاون اشمیت از هردو پشت خط زن ما بهتره و البته در یاران سرعتی میشه وضعیت تیم ما رو بهتر دید و تو لیبرو ها هم دیوید لوئیز دریافت کننده خوبی هست که حالا امروز خیلی خوب ظاهر نشده و تو بحث لیبرو هم به نظرم تقریبا در یک سطحیم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، hamed1369 ، vahid110 ، maryam-r ، SHANSER ، mohammad
به نظرم بهترین روشی که می شه کانادا رو دچار مشکل کنیم اینه که توپ های گوردون پرین و اشمیت رو در دفاع روی تور زخمی کنیم و در دفاع عقب زمین بگیریم و از توپهای برگشت استفاده کنیم. یه چند تا توپ بتونیم این کار رو انجام بدیم بازیکنان کانادا دچار مشکل روحی می شن و ادامه کار برای ما راحت می شه. دفاع کردن مستقیم این دو بازیکن به خصوص اشمیت واقعا سخته.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: vahid110 ، maryam-r ، mohammad ، alireza-k
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۳۰ ب.ظ)alireza-k نوشته:
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۸:۳۲ ب.ظ)SHANSER نوشته: تو بازی فردا بر خلاف امروز باید پرشی بزنیم پرشی زنامون

دوست عزیز من به شدت روی اون حرف قدرت یکی دو تیم البته در حال حاضر و قبل از بازی با کانادا نه به صورت کلی پا فشاری میکنم و بهش اعتقاد دارم
درباره بحث بازیکن که معتقدم وضعیت تقریبا یکی هست تو بازیکنای قدرتی خصوصا که تعادل خیلی خوبی دارن بازی خوب پرین رو همه امروز دیدن و نیکولاس هواگ هم دومین اسپکر برتر رقابت های قهرمانی جهان 2014 بوده پایین تر از همین گاون اشمیت و البته امروزم در بحث دریافت عملکرد خوبی داشت هرچند تو اسپک اون بازیکن قبل نشده خوشبختانه ولی اسپکاش بگیره قابلیت زمین گیر کردن تیم ما رو یه تنه هم داره و تو پشت خطم معتقدم در حال حاضر گاون اشمیت از هردو پشت خط زن ما بهتره و البته در یاران سرعتی میشه وضعیت تیم ما رو بهتر دید و تو لیبرو ها هم دیوید لوئیز دریافت کننده خوبی هست که حالا امروز خیلی خوب ظاهر نشده و تو بحث لیبرو هم به نظرم تقریبا در یک سطحیم .

من متاسفانه نظرات شما رو شخصا قبول ندارم و کاملا نظرم متفاوته با شما 
به نظر من کانادا فقط از استرالیا در سطح بالاتری قرار داره و به هیچ وحه از نظر نفرات و قدرت و حتی پاسورش در حد ایران نیست بارزترین پاسور های دو تیم و سرعتی های ما با اوناس که تفاوتمون خیلی زیاده در سطح بازیشون
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، alireza-k
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۱۰:۳۱ ب.ظ)SHANSER نوشته:
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۳۰ ب.ظ)alireza-k نوشته:

من متاسفانه نظرات شما رو شخصا قبول ندارم و کاملا نظرم متفاوته با شما 
به نظر من کانادا فقط از استرالیا در سطح بالاتری قرار داره و به هیچ وحه از نظر نفرات و قدرت و حتی پاسورش در حد ایران نیست بارزترین پاسور های دو تیم و سرعتی های ما با اوناس که تفاوتمون خیلی زیاده در سطح بازیشون

به هرحال نظر شما قابل احترام هست دوست عزیز ولی واقعا چین و ونزوئلا رو هم قوی تر از کانادا میدونین ؟!!!
احساس میکنم با کمی تحقیق بیشتر درباره تیم کانادا و حتی دنبال کردن بازی های این تیم در این مسابقات تا انتهای رقابت ها نظرتون دربارشون عوض میشه .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r

بروزرسانی موضوع