رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
چشم اعتراض fivb به نمی عقاب ایران آید

اعتراض ایران به FIVB /چشم عقاب به ایران نمی آید
#1
علی رغم رفع تحریم ها علیه ایران در نهاد های بین المللی، مسئولین شرکت هاک ای که نماینده انحصاری سیستم چشم عقاب در دنیا هستند، اعلام کردند به علت وجود موضوع تحریم ها علیه برای مسابقات لیگ جهانی به ایران نخواهند آمد.

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از جایگزینی سیستم چشم عقاب به جای ویدئو چک در مسابقات والیبال که از سوی فدراسیون جهانی والیبال در مسابقات جام جهانی انجام شد، مسئولین اف ای وی بی تصمیم گرفتند با توجه به عملکرد موفقیت آمیز این سیستم، در مسابقات لیگ جهانی و المپیک نیز از این فناوری استفاده نمایند.

بر این اساس شرکت هاک ای نماینده رسمی این فناوری از سوی فدراسیون جهانی والیبال در دنیا می باشد، با فرستادن تکنیسین ها و تجهیزات مورد نیاز به کشور میزبان مسابقات والیبال این سیستم را راه اندازی و در مسابقات لیگ جهانی مورد بهره بردای قرار می دهد و در پایان مسابقات بر اساس قرارداد فی مابین هزینه مربوطه را از میزبان دریافت می کند.

بر اساس توافقات حاصل شده و مقررات برگزاری لیگ جهانی، قرار بود این شرکت تجهیزات و تکنیسین های خود را برای برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران نیز همانند دیگر کشور به ایران بفرستد تا در مدت این رقابت ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. تا اینکه مسئولین این شرکت که مالک اصلی آن شرکت سونی می باشد از طریق اف ای وی بی رسما اعلام کردند که به علت تحریم های موجود علیه ایران برای راه انداری و بهره برداری سیستم چشم عقاب به ایران نخواهند آمد و فدراسیون جهانی والیبال هم طی نامه ای اعلام کرد با توجه به عدم حضور شرکت هاک ای از سیستم ویدئو چک (ویدئو چلنج) که در دو سال پیش هم مورد استفاده قرار گرفته است در مسابقات لیگ جهانی در تهران استفاده شود.

با توجه به اینکه بر اساس مقررات این شرکت موظف به ارائه این سرویس به کشور میزبان در ازای دریافت هزینه مربوطه می باشد، این نوع رفتار شرکت هاک ای و اف آی وی بی، از سوی مسئولین فدراسیون والیبال ایران مورد اعتراض شدید قرار گرفت و با ارسال نامه ای به کمیته مسابقات اف ای وبی خواهان پیگیری و رفع این موضوع شدند ولی با توجه به زمان باقیمانده بعید به نظر می رسد تغییری در تصمیم گرفته حاصل گردد.


بر این اساس کمیته  انفورماتیک فدراسیون والیبال در مذاکراتی که با شرکت دیتا پروجکت در ایتالیا (نماینده انحصاری ویدئو چلنج از سوی فدراسیون جهانی والیبال) انجام داد و مقرر شد که نماینده این شرکت با حضور در ایران سیستم موجود که سال گذشته مورد استفاده قرار گرفت را جهت بهره برداری راه اندازی نماید.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، SHANSER ، mohammad ، iliya. ، maryam-r
#2
هیچی کلا ژاپنی ها انگار به صراطی مستقیم نیستن حالا باز جای شکرش باقیه ودیو چک هست ولی چشم عقاب مخصوصا روی خط و.. دقیق بود مثل بازی تنیس
اینجا وقت بیشنری تلف میشه چون داور دوم باید بره و اضهار نظر کنه ..
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r
#3
آره این ژاپنیا خودشون بدجور دلشون میخواد جای حریف سنتی، دشمن سنتی ما بشن که نمیشه کاریش کرد.

فدراسیون جهانی هم بدجور دستش پیش این ژاپنیا گیره.

کار فوق العاده زشتیه.. شما موظفی قرارداد بستی بیای این مسابقات رو ساپورت کنی پولشو بگیری دقیقا از اینکه نیاد ایران چه نفعی بهش میرسه؟ مگه تو قرارداد اول نباید ذکر میکرده که ایران جزو تحریمیاست من نمیرم؟ بعد اونوقت انگشت اشاره همه میره سمت فدراسیون جهانی که چرا قبول کرده؟ متاسفم. بعد ایرانی هارو محکوم میکنن.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r ، zeinabms

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان