رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
شد تن کمی کار شاگردان به شکست سخت قهرمان ایران داد اروپا لوزانو مقابل

ایران مقابل قهرمان اروپا تن به شکست داد/ کار شاگردان لوزانو کمی سخت شد!
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، در سومین دیدار از سومین روز مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶، تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه دیدار کرد که خروس ها توانستند ۳ بر ۰ و با نتایج (۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲) ایران را متحمل شکست کنند.

ایران با این شکست با دو برد و یک باخت موقتا به رده سوم جدول رفت.

امتیاز آورترین بازیکنان این دیدار، شهرام محمودی با ۱۹ امتیاز از ایران و آنتونین روزیر با ۱۸ امتیاز از فرانسه بودند.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، nima1993 ، abbas-star ، alireza-k ، mohammad.mrvy ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh ، kianoosh254
چند تا مشکل حاد داشتیم و یکی دو نکته امیدوار کننده به نظر من :

مشکلات :
1) ظریف اخیرا عملکردش افت فاحشی کرده و این به خاطر غرور بیش از اندازش هس به نظر من . امیدوارم برای المپیک مرندی انتخاب بشه چون به حق شایسته هست.
2)امروز دفاع کلا تعطیل بود + اینکه سید اصلا توی حمله خوب ظاهر نشد و این نشون میده بچه ها اعتماد به نفس مقابل تیم فرانسه ندارن و به اسم این تیم قافیه رو باختن ( ست سوم گویای همه چیز هست )
3) میرزاجانپور خیلی افتضاحه یه نقطه قوت حمله داشت که تو این بازی ها چیزی ازش ندیدیم . کاش کاش کاش داوودی یا معنوی نژاد با تیم میرفتن
4) افسوس حضور مهدوی در ترکیب تیم .... بدون شرح ....
و اما نکات امیدوار کننده :
1) وضعیت سرویس تیم به نسبت بهتر شده ولی چون فرانسوی ها عالی توپا رو دریافت میکنند به وضوح نیومد . اگه بچه ها این روند رو ادامه بدن بقیه تیم ها به مشکل می خورن
2) مرندی لیبروی واقعا درجه یکی نشون داده چه تو دریافت های اون سرویس های وحشتناک و چه توپ گیری هایی که داشت . فقط حیف که تلاش هاش رو بچه ها به ثمر ننشوندن
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، SHANSER ، abbas-star ، alireza-k ، mohammad.mrvy ، mohammad_kashan ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh
(۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۴۹ ب.ظ)nima1993 نوشته: چند تا مشکل حاد داشتیم و یکی دو نکته امیدوار کننده به نظر من :

مشکلات :
1) ظریف اخیرا عملکردش افت فاحشی کرده و این به خاطر غرور بیش از اندازش هس به نظر من . امیدوارم برای المپیک مرندی انتخاب بشه چون به حق شایسته هست.
2)امروز دفاع کلا تعطیل بود + اینکه سید اصلا توی حمله خوب ظاهر نشد و این نشون میده بچه ها اعتماد به نفس مقابل تیم فرانسه ندارن و به اسم این تیم قافیه رو باختن ( ست سوم گویای همه چیز هست )
3) میرزاجانپور خیلی افتضاحه یه نقطه قوت حمله داشت که تو این بازی ها چیزی ازش ندیدیم . کاش کاش کاش داوودی یا معنوی نژاد با تیم میرفتن
4) افسوس حضور مهدوی در ترکیب تیم .... بدون شرح ....
و اما نکات امیدوار کننده :
1) وضعیت سرویس تیم به نسبت بهتر شده ولی چون فرانسوی ها عالی توپا رو دریافت میکنند به وضوح نیومد . اگه بچه ها این روند رو ادامه بدن بقیه تیم ها به مشکل می خورن
2) مرندی لیبروی واقعا درجه یکی نشون داده چه تو دریافت های اون سرویس های وحشتناک و چه توپ گیری هایی که داشت . فقط حیف که تلاش هاش رو بچه ها به ثمر ننشوندن

کاملا موافقم و همون طور که گفتم منم توی این بازی نکات امیدوارکننده بیشتری دیدم نسبت به بازیای قبل به خصوص استرالیا که اصلا بردای دلچسبی نبود...مخصوصا سرویس که همون طورکه گفتید فرانسه دریافتش واقعا خوبه و حتی دیروز سرویسای کورک هم به راحتی دریافت میشد...اگه ما مثل امروز سرویس بزنیم و توی بقیه فاکتورا بازی همیشگمون و بکنیم شانسمون بالاس
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، nima1993 ، SHANSER ، abbas-star ، alireza-k ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh
استراتژی سرویسا رو دست نگابت بود اوایل بازی که جواب داد اما خودمون وا دادیم توپای برگشتی رو نگابت تحت فشار خرابم کرد اما تیله کمکشون کرد امروز
توی ست سوم ما 15-12 جلو بودیم، عبادی پور با تجربه بیشتر میتونست سرویس هدفدار بزنه امتیاز داد به فرانسه اینجوری هم زیاد امتیاز دادیم بهشون
ظریفم اصلا خوب نیست یعنی دریافتش هم شدید افت کرده بر عکس شده با مرندی کاش زودتر میوردش
محمودی وظیفش خوب انجام داد ، ولی غفور بخاطر شرایط قدیش تو دفاع بهتره
میرزاجانپورم با اون شرایط قدی چرا اینجوری نرم اسپک میزنه معلوم نیست باید بره از عبادی پور اموزش ببینه ، اگه دفاع خوبی داشتیم میتونسم ست بگیریم فرانسه حداقلش
ولی بازی خوبی بود من خوب دیدم تیم و فقط خود باوری وجود نداشت قایمی که کم خطاترینه تو سرویس تحت فشار خطای سرویسش کم نبود جای میرزا اومد همون اول زد به تور
به نظر من زرینی باید خط بخوره و معنوی نژاد یا رحمان جاش بیان
شریفاتم خط بخوره صنوبری جاش بیاد
برای المپیک مهدوی هم میتونن خط بزنن وادی بیارن بقیه خوبن
صنویر به کارمون میاد تو دفاع
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، alireza-k ، mohammad.mrvy ، mohammad ، maryam-r
والا من فکر میکنم هر تیمی حداقل یه باخت تو این مسابقات داشته باشه ولی چگونه باختن و شل گرفتن و رویکرد تیم برای مسابقات مهمه که به نظرم این خیلی بده که اصلا بازی شل گرفتن و ول کردن

درست نیست ما مسابقات اینطوری 3-0 ببازیم هم به لحاظ روحی و روانی هم اینکه مسابقات انقدر نزدیکه که ممکنه کار به ست شماری برسه من فکر نمیکنم شانس باخت ما مقابل فراسنه بیشتر از شانس باخت چین مقابل این تیم بود ولی دیدید که چقدر خوب تونستن در حد بضاعتشون کار کنن و این ارزش داره ول کردن بازی یه نقطه منفی تو کارنامه هر تیمی میتونه باشه

برمیگردیم به مساله فنی من درک نمیکنم تیم با وجود شروع خوبی که داشت چرا چنین ارنجی برای این مسابقه در نظر گرفته شده بود و کادر فنی نتونست این بازی درست میدریت کنه آیا با ظریف رودربایستی داریم که باید حتما تو ترکیب باشه؟! خب وقتی یه بازیکن آماده نیست چه اصراری به حضورش هست وقتی بازیکن آماده تر روی نیمکته

مرندی تنها بازیکن موثر و موفق تیم ایران بود که وقتی از انتهای ست دوم که کار از کار گذشتت به بازی اومد موثر ظاهر شد. و در نهایت سبک بازی تیم ما مقابل فرانسه اشکال داره در مواقعی از بازی شهرام محمودی روی تور اون سبک ایده آل به نمایش گذاشت اما موقتی بود

ما باید با دست دفاع این تیم بازی کنیم توپارو تقه ای بزنیم بهش برگردونیم تو زمین خودمون و معروف منطقه بازی عوض کنه بازی سنگین و خسته کننده ای میشه اما تنها راه برد فرانسه در کنار دریافت و سرویس حداقلی همینه در حالی که امروز نه تنها شاهد چنین رویکردی نبودیم بلکه معروف هم اون فرم خودش نشون داد و پاسهای رفع مسئولیتی میفرستاد
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، alireza-k ، mohammad.mrvy ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh
دو ست اول بازی رو اصلا خوب کار نکردیم و در روزی که فرانسه روز سرویسش بود دریافتامون هم با مشکل مواجهه شدن و شاید خیلی زودتر از ست سوم میتونست استفاده از زوج قائمی و عبادی پور مدنظر قرار بگیره و متاسفانه فرهاد ظریف بازیکنی که روی تجربش حساب اساسی باز کرده بودیم حسابی داره ناامیدمون میکنه و بر عکس جانشینش مرندی که خوب کار کرد و دفاع روی تور هم که امروز اصلا تو زمینمون عمل نکرد که قطعا یکی از دلایلش عملکرد بی نقص اسپکراشون خصوصا روزیر بود که بر خلاف بازیهای قبلش امروز کاملا آماده بود و آمار فوق العاده 67 درصدی استفاده از حملات رو به نام خودش ثبت کرد در حالی که انگاپت همچنان روند دو بازی فبلش رو حفظ کرد و پرنوسان ظاهر شد با وجود اینکه کمتر مقابلش دقاع کردیم ولی توپ کم از دست نداد و در زمین ما هم تو حمله عبادی پور و تا حدی هم شهرام محمودی خوب ظاهر شدن .
ولی به نظرم با باخت این بازی چیز خاصی از دست ندادیم و قبل از بازیها هم دو باخت مقابل فرانسه و لهستان رو برای خودمون کنار گزاشته بودیم که ایشالله بتونیم از سد لهستان بگذریم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad.mrvy ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
متاسفانه بازی رو باختیم نکات قابل اشاره از نظر من اینکه
بر خلاف پیش بینی ها دفاع روی تیم ما که شاید یکی از نقاط برتری ما قبل مسابقه به نظر می آمد اصلا در حد انتظار ظاهر نشد و برعکسش فرانسوی خیلی خوب در دفاع عمل کردن
نکته جالب دیگه عملکرد خوب تیم ایران در توپگیری بود که حتی در این فاکتور از فرانسه که در توپیگری در دنیا سرآمده بهتر بودیم اما با بی دقتی اسپکرهامون این نقطه قوت برای ما بی اثر شد
متاسفانه عملکرد کادر فنی هم در این مسابقه قابل بحث بود یه قانون نانوشته وجود داره که میگه معولا مربیان به ترکیب تیم برندشون دست نمیزنن
به نظرم ترکیبی که در ۳ ست اخر در بازی با کانادا بازی رو برای ما در اورد باید در این بازی از ابتدا به کار گرفته میشد
عملکرد با ثبات عبادی پور در اسپک و دریافت در ۲ بازی اخیر هم امیدورای ها رو به این بازیکن بیش از پیش کرده است
محمودی هم به نظرم عملکردش قابل قبول بود و فکر میکنم حضور غفور در بازی هم خیلی تفاوتی در نتیجه ایجاد نمیکرد
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad.mrvy ، mohammad ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
درضمن اگه میلاد بتونه این عملکردش و ادامه بده تو حمله اون موقع ما میتونیم از زوج عبادی پور-قائمی استفاده کنیم چون میلاد این دوتا بازی کاملا برتر از میرزاجانپور بود توی حمله و با حضور قائمی و مرندی دریافت تیم خیلی بهتر میشه و معروف میتونه از عیادی پور و سرعتیا و پشت خط بیشتر استفاده کنه وخیلی دیگه نیازی به حمله از طرف فرهاد نداریم هرچند فرهادم میتونه از پشت خط کمک کنه و بیشتر تمرکزشم روی دریافت و توپگیری باشه ...البته اینا درصورتیه که میلاد بتونه این سطحش و حفظ کنه...

قبل مسابقات اصن به زوج فرهاد و میلاد فک نمیکردم اما به نظر میرسه بهترین زوج دریافت کننده هامون همین زوج باشه درحال حاضر...ی نکته دیگه این که با این ارنج و درصورتی که میلادم سرویس پرشی بزنه وضعیت سرویسمونم خیلی بهتر میشه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
به نظرم عملکرد بعضی از بازیکنا تو بازی کانادا توی همین بازی هم تکرار شد, بدبودن میرزا و ظریف و از اون طرفم عملکرد خوب مرندی و زوج عبادی پور-قائمی...
ای کاش ارنج تیم از ابتدا با عبادی پور - قائمی - مرندی بود.. اینطوری فک میکنم شانس گرفتن حداقل یه ست رو داشتیم ...
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، SHANSER ، maryam-r ، mohammad.mrvy ، abbas-star
من بارها دیروز گفتم باید فرهاد تو زمین باشه اگه میخوایم بازی رو ببریم ک متاسفانه لوزانو بهش هنوز اعتماد نداره..ست سوم ک فرهاد تو زمین بود دیدید که ما همه جوره از فرانسه سر بودیم و اشتباهات سرعتی زنامون و نابغه ایی بنام مهدوی{بنظرمن جزوه 5تای حتی ایرانم نیست ولی با رابطه بازی داره تو تیم بازی میکنه} بازی رو از دست دادیم
یک چیزی هم بگم واقعا تیم ما داره پشرفت میکنه..عبادی پور واقعا خیلی خوب شده هم تودریافت هم تو اسپک و هم تو سرویس
ازون طرف شهرام نشون داد ک جزوه 3تا پشت خط زن برتر دنیاست

دلیل باخت:عملکرد فوق العاده ضعیف در دریافت اول و جناب ظریف که نمیدونم چجوری روش میشه جای مرندی داره بازی میکنه

و دومیم علت شکستمون ضعف بازیکن های سرعتی مون....

در کل من خیلی به تیممون امیدوار شدم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، mohammad ، mohammad.mrvy ، abbas-star