رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
بررسی استرالیا دیدار ایران

بررسی دیدار ایران-استرالیا
#1
دیدار ابتدایی تیم ملی ایران در رقابتهای انتخابی المپیک خوشبختانه با پیروزی والیبالیست های ما همراه شد. در این نوشته نگاهی می اندازیم به عملکرد دو تیم و روندی که آنها در این بازی پیش رفتند با تمرکز بر تیم ملی ایران.
بازی با استرس بازیکن های ما شروع شد که حتی در چهره بازیکنان هم کاملا مشهود بود و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار داده و تا امتیاز حول و حوش 12 همچنان بر بازی تیم ما سایه افکنده بود اما از این امتیاز به بعد رفته رفته اضطراب از بین رفت به طوری که حتی توانستیم در اواخر ست اختلاف را با تیم ا سترالیا زیاد کنیم و پیروز این ست لقب بگیریم.
بارزترین نکته بازی تیم ما که به نظر می رسد از دید هیچ کدام از بینندگان پوشیده نمانده است استفاده از سرویس ها جهشی بود. تاکتیکی که نتیجه بازی نشان می دهد که راهکاری مناسب برای مقابله با تیم استرالیا بوده است. دریافت ها در زمین تیم حریف با مشکل مواجه شد و خط حمله تیم حریف را دچار اشکال کرد. ایجاد اختلاف امتیاز در ست اول با سرویس های عبادی پور شروع شد و تیم ما را در مسیر برد این ست و کل بازی قرار داد. از سوی دیگر امیدوارکننده ترین نکته بازی امروز یعنی دفاع، مکمل این سرویس ها شد و در هر ست اختلاف مناسبی را برای تیم ما در پی داشت. دفاع های متعدد بازیکنان ما از نظر روحی بازیکنان حریف را تخریب کرد و منجر به اشتباهات زیاد آنها و به خارج فرستادن توپ شد. اگر نگاهی به چینش بازیکنان در میدان بیندازیم متوجه این نکته خواهیم شد که هدف اصلی تیم ما در این بازی دفاع روی تور بود چرا که معمولا تیم ایران به گونه ای بازی را آغاز می کرد که عبادی پور زننده سرویس اول باشد و میرزاجانپور در این چرخش به جلو بیاید و سه چرخش بعدی را در خط جلو حضور داشته باشد اما امروز با غفور و موسوی و میرزاجانپور در جلو بازی رو شروع کردیم که اولین سرویس را غفور برای تیم ما زد در واقع با حضور بلندترین خط دفاعی ممکنه بازی را شروع کردیم. در آن سوی میدان استرالیا نتوانست در این دو پارامتر چندان موفق عمل کند و تیم ما را تحت فشار قرار دهد. تا قبل از ورود ساندرسون و گایمر به بازی سرویس ها به گونه ای بود که عملا مشکل حادی در دریافت اول نداشتیم ولی سرویس های این دو بازیکن و همین طور حضور قائمی به جای عبادی پور تا حدودی دردسرساز شد. در دفاع هم استرالیا نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد به خصوص مدافعان وسط زیرا هیچ کدام از توپهای سرعتی ما دفاع نشد.
وضعیت حمله تیم ما در این دیدار همچنان نگرانی ها را پا برجا نگه داشته است و ما مثل سال قبل در این زمینه مطلوب عمل نکردیم. با سه توپی که در ابتدای بازی میرزاجانپور نتوانست تبدیل به امتیاز کند اعتماد معروف از او سلب شد و تا انتهای ست اول تنها یک پاس دیگر به او داده شد و همین طور تنها یک پاس در این ست برای عبادی پور ارسال شد و بار حمله ای تیم را بازیکنان سرعتی به خوبی کشیدند و امتیازات را به دست آوردند. در ست دوم اوضاع قدری بهتر شد و معروف تنوع را به خط حمله با استفاده از تمامی مناطق داد و برخلاف ست اول که اصلا از پایپ استفاده نکرد سه پاس پایپ داد. در این بین عبادی پور باز هم نتوانست از پاس هایی که در اختیار او قرار گرفت استفاده کند و با توجه به تضعیف روحیه اش و از آنجا که امکان داشت دریافت تیم را هم دچار اخلال کند به موقع با قائمی تعویض شد تا هارمونی تیمی از بین نرود. در ست سوم هم به نسبت تنوع خوبی داشتیم و اوضاع حمله شرایط بهتری پیدا کرد اما این حد از موفقیت در حمله در برابر تیم های قدرتمند تر قطعا تیم را دچار مشکل خواهد کرد. استرالیا نیز در این زمینه موفقیتی نداشت و با توجه به اینکه دریافت ها درست نمی رسید بازیکن های بلند زن بیشتر به کار گرفته شدند که آنها نیز از پس دفاع ایران بر نیامدند. تعویض پاسور و هر دو دریافت کننده این تیم در ست دوم هم نتیجه بخش نبود و حتی حضور ادگار در ست سوم که با آمدنش توانست چند امتیاز پیاپی به خصوص با استفاده از دست دفاع بگیرد هم نهایتا کارساز نشد تا این تیم یک روز کاملا ناموفق در حمله داشه باشد.
متاسفانه به غیر از سال 2013 تیم همچنان مشکل توپگیری را به همراه خود یدک می کشد. با اینکه استرالیا در هیچ کدام از فاکتورها خوب نبود در این مورد از تیم ما بهتر عمل کرد و نمی گذاشت که توپهای بازیکنان ما به راحتی تبدیل به امتیاز شود ولی   ما تنها در ست سوم بود که توانستیم چند توپگیری موثر انجام دهیم که خوشبختانه تبدیل به امتیاز هم شد. به نظر می رسد که تیم ملی ما شرایطی مشابه اوایل کار ولاسکو را دارا می باشد که در آن دفاع روی تور خوبی داشتیم اما در توپگیری چندان موفق نبودیم. باید امیدوار بود رفته رفته مشکل این فاکتور تعیین کننده در والیبال امروز، نیز برطرف شود و تیم از تعادل خوبی در همه پارامترها برخوردار گردد.
نکته پایانی را اختصاص می دهم به نگرانی دیگری که در بازی امروز تیم، علاوه بر حمله به چشم آمد و آن اینکه این معروف واقعا با معروف روزهای اوج فاصله دارد. در سالهای پیش به جز سال قبل از هر نقطه ای از زمین توپ را به درستی برای بازیکنان می فرستاد که حتی اسپراو نیز این توانایی معروف را ستوده بود اما در شرایط کنونی در مواقعی که توپ به درستی در اختیار او قرار نمی گیرد به ویژه در مواردی که ارتفاع توپ دریافت شده پایین باشد پاس او نیز با ارتفاع پایینی ارسال می گردد که زیر دست مدافعین حریف می باشد و چاره ای به غیر از دفاع شدن برای مهاجم ما باقی نمی گذارد. این وضعیت قطعا در بازی های دشوار تیم را وارد شرایط بحرانی خواهد کرد. به هر حال جز امیدواری به اینکه در آینده نزدیک شرایط معروف بهبود یابد گزینه دیگری پیش روی علاقه مندان تیم ملی وجود ندارد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alim67 ، mohammad ، vahid110 ، abbas-star ، maryam-r ، mohammad.mrvy ، hamed1369 ، iliya ، alireza-k
#2
دستت درد نکنه امین جان
البته غفور تو ست اول هم 4 امتیاز از اسپک داشت هر چند در اون ست زیاد عملکرد خوبی نداشت ولی رفته رفته هم بهتر شد
و اینکه برای من عجیبه این همه تعریف و تمجید از معروف در صورتی که اشتباهاتی که اشاره کردی رو داشته و چند اشتباه فردی دیگه.
حالا احتمالا دوستان شاید نسبت به جام جهانی مقایسه کردن و نظر دادن که بهتر شده ولی قطعا با سالهای 2013 و 2014 فاصله داره.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، maryam-r ، abbas-star ، mohammad.mrvy ، alireza-k
#3
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۳:۲۷ ب.ظ)mohammad نوشته: دستت درد نکنه امین جان
البته غفور تو ست اول هم 4 امتیاز از اسپک داشت هر چند در اون ست زیاد عملکرد خوبی نداشت ولی رفته رفته هم بهتر شد
و اینکه برای من عجیبه این همه تعریف و تمجید از معروف در صورتی که اشتباهاتی که اشاره کردی رو داشته و چند اشتباه فردی دیگه.
حالا احتمالا دوستان شاید نسبت به جام جهانی مقایسه کردن و نظر دادن که بهتر شده ولی قطعا با سالهای 2013 و 2014 فاصله داره.

درسته که غفور توی ست اول 4 امتیاز گرفت اما خیلی مطمئن عمل نکرد و بد موقعی هم تک دفاع شد  ممکن بود تیم از نظر روحی بپاشه. باید قبول کرد بار اصلی توی ست اول روی دوش سرعتی ها بود به خصوص امروز غلامی خیلی خوب بود. من بیشتر از عدم موفقیت منظورم به دریافت قدرتی ها بود اون چند امتیاز رو اگه میرزا توی ست 3 نگرفته بود الان یه درصد افتضاحی ثبت کرده بود. میلاد و قائمی هم که دیدید البته به قائمی دو تا توپ بیشتر نداد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r ، alireza-k
#4
امروز ظریف زیاد سرحال نبود حالا باید دید تو ساعت های بهتر و عقب تر میتونه سرحال تر باشه و کمک کنه البته امروزم عملکرد نسبتا خوبی داشت
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، abbas-star ، mohammad.mrvy ، kianoosh254 ، alireza-k
#5
سپاس اقا امین
برا من ک ندیدم تصویر سازی خوبی بود
سمانه و امیرحسینم البته گفته بودن ک استرالیا شل ول بود4

پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، SHANSER ، mohammad.mrvy ، kianoosh254 ، mohammad ، alireza-k
#6
ممنون امین جان خسته نباشی.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: SHANSER ، mohammad.mrvy ، maryam-r ، kianoosh254 ، mohammad ، alireza-k
#7
از تشکرهای همگی سپاسگزاری می کنم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r ، alireza-k
#8
به گزارش ایرنا، برترین بازیکنان این رقابت ها در بخش های مختلف تا پایان رقابت های روز نخست به شرح زیر است:
** امتیازآورترین بازیکن
1- آنتونین روزیر از فرانسه 22 امتیاز
2- بارتوش کورک از لهستان 21 امتیاز
2- کونیهیرو شیمیزو از ژاپن 21 امتیاز
4- کوین تیلی از فرانسه 19 امتیاز
4- امیر غفور از ایران 19 امتیاز
4- یوکی ایشیکاوا از ژاپن 19 امتیاز

** بهترین زننده اسپک
1-کوین تیلی از فرانسه 65.38 درصد موفقیت
2- گاوین اشمیت از کانادا 63.16 درصد موفقیت
3- ژانگ چن از چین با 62.5 درصد موفقیت
.
5-مجتبی میرزاجانپور از ایران با 61.54 درصد موفقیت

** بهترین مدافع روی تور
1-امیر غفور از ایران میانگین 1.33 امتیاز در هر ست
2-یوآن ژی از چین میانگین 1 امتیاز در هر ست
3- ژانگ چن از چین میانگین 1 امتیاز در هر ست
4- عادل غلامی از ایران میانگین 1 امتیاز در هر ست

** بهترین زننده سرویس
1-کونیهیرو شیمیزو میانگین 1 امتیاز در هر ست
2-فرناندو گونزالز از ونزوئلا میانگین 0.75 امتیاز در هر ست
3- امیر غفور از ایران میانگین 0.67 امتیاز در هر ست

** بهترین پاسور
1-بنجامین تونیوتی از فرانسه میانگین 12.5 پاس در هر ست
2- هیدئومی فوکاتسو از ژاپن میانگین 10.5 پاس در هر ست
3- سعید معروف از ایران میانگین 9 پاس در هر ست

** بهترین توپ گیر
1-تاکشی ناگانو از ژاپن میانگین 3.25 توپ گیری در هر ست
2- ژنیا گربینیکوف از فرانسه میانگین 2.5 توپ گیری در هر ست
3- آلبرتو بریکنو از ونزوئلا میانگین 2 توپ گیری در هر ست
3- پاول زاتورسکی از لهستان میانگین 2 توپ گیری در هر ست
.
6- فرهاد ظریف از ایران میانگین 1.33 توپ گیری در هر ست

** بهترین دریافت کننده
1-اروین انگاپث از فرانسه 65.22 درصد موفقیت
2- میخال کوبیاک از لهستان 59.38 درصد موفقیت
3- کوین تیلی از فرانسه 54.17 درصد موفقیت
.
11- فرهاد ظریف از ایران 36.84 درصد موفقیت
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، abbas-star ، maryam-r ، alireza-k ، mrk7197 ، mohammad
#9
مرسی امین جان متن خیلی خوبی بود هرچند که به نظرم معروف نسبت به قبل و خصوصا جام جهانی بالاخره امروز یه پیشرفت هایی ارائه کرد ولی هنوز نه اون پاسور بزرگ و خوب والیبال ما و در ضمن برای پیروزی مقابل تیمی مثل کانادا باید خیلی بهتر از امروز باشیم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، kianoosh254 ، maryam-r ، abbas-star
#10
(۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۰۸ ب.ظ)alireza-k نوشته: مرسی امین جان متن خیلی خوبی بود هرچند که به نظرم معروف نسبت به قبل و خصوصا جام جهانی بالاخره امروز یه پیشرفت هایی ارائه کرد ولی هنوز نه اون پاسور بزرگ و خوب والیبال ما و در ضمن برای پیروزی مقابل تیمی مثل کانادا باید خیلی بهتر از امروز باشیم .

آره قبول دارم معروف پیشرفت هایی داشت و دو سه تا از اون حرکت های معروفیش در ست دو و سه انجام داد ولی به قول خودت با اون پاسور بزرگ فاصله داره. کانادا هم قطعا حریف سخت تری برای ما خواهد بود و باید بهتر از امروز باشیم به خصوص دریافت کننده هامون چه در دریافت و چه در حمله.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، abbas-star ، mohammad ، alireza-k


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی دیدار ایران-چین kianoosh254 7 503 ۱۴-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار ایران-ژاپن kianoosh254 4 300 ۱۳-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254
  بررسی دیدار فرانسه-ایران kianoosh254 5 392 ۱۲-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار ایران-کانادا kianoosh254 15 871 ۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vahid110
  اختصاصی / پیش بازی ایران مقابل استرالیا alireza-k 12 935 ۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان