رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ژاپن بررسی دیدار ایران

بررسی دیدار ایران-ژاپن
#1
چهارمین رقابت تیم ملی ایران در مسابقات گزینشی المپیک در برابر ژاپن میزبان برگزار شد که برتری تیم ایران را به همراه داشت. از آنجاییکه تیم ژاپن بازی خود در برابر چین را 3-0 واگذار کرده بود این بازی حکم مرگ و زندگی را برای آنها داشت زیرا با باخت در برابر یک تیم آسیایی دیگر عملا از صعود به المپیک بازمی ماند. به نکات برجسته بازی دو تیم در این متن نگاهی خواهیم داشت.
بالاخره در این رقابت ها ترکیب ابتدایی تیم ملی ایران تغییر کرد و قائمی از ابتدا در ترکیب قرار گرفت ولی ظریف با توجه به عملکرد نامناسب در دو دیدار قبلی و بازی خوب مرندی به عنوان جایگزین او، همچنان در ترکیب اصلی قرا گرفت. بازی در ابتدا پایاپای بود تا اینکه نوبت به موسوی در زدن سرویس رسید و این بازیکن با سرویس های تماشایی اختلاف را به سود تیم ایران به وجود آورد. در ادامه ست، این فرهاد قائمی بود که با سرویس های خود دفاع عقب زمین ژاپن را به هم ریخت و فرصت را در اختیار تیم ایران گذاشت تا اختلاف را بیش از پیش کند. با وجود عملکرد درخشان این بازیکن در سرویس از 3 پاسی که برای او ارسال شد هیچ کدام را نتوانست تبدیل به امتیاز کند. در حمله معروف بیشترین استفاده را از توپهای سرعتی داشت که غلامی تمامی توپهای خود را تبدیل به امتیاز کرد. علاوه بر غلامی، محمودی هم در امتیازآوری نقش موثری ایفا می کرد. در مقابل در تیم ژاپن هم از پاس های سرعتی زیاد بهره گرفته شد و هرگاه پاسهای بلند ارسال می شد در حال که شیمیزو نامطمئن نشان می داد، ایشیکاوا عملکرد درخشانی از خود ارائه و برای تیم خود امتیازآوری می کرد. البته آخرین امتیاز ست با سه دفاع جلوی این بازیکن به دست آمد. در بقیه لحظات بازی دفاع ایران آن کارایی لازم را نداشت و اکثراً دست مدافعین از تور فاصله داشت و توپ با برخورد با دست آنها وارد زمین ایران می شد. در امتیازات پایانی جاخالی اشتباه معروف و همچنین پوئن سرویس شیمیزو از ساعد ظریف اختلاف را کم کرد اما با قرار گرفتن قائمی در خط سرویس دوباره بازی به روال سابق خود برگشت.

در ست دوم ایشیکاوا همچنان موفق در حمله عمل می کرد. برخلاف او بازیکنان ما در توپهای بلند موفق عمل نکردند. معروف جای درستی پاس ها را رها نمی کرد یک پاس پایپ با ارتفاع زیاد برای عبادی پور و یک پاس به پشت سر محمودی داد و این توپها از دست رفت و ژاپنی ها بهترین استفاده را از آنها کردند و امتیازات را به دست آوردند. در ادامه، بازی ضعیف محمودی و دفاعی که موسوی شد 4 امتیاز برتری برای ژاپن در تابلو ثبت کرد. در این برهه از بازی شیمیزو به روند امتیازگیری وارد شده بود و در حمله امتیازات را برای تیم خود به دست می آورد در صورتی که دفاع ما نمی توانست عکس العمل مناسبی در برابر حملات ژاپن داشته باشد.  معروف علاوه بر پاسهای نامطلوب خطای پنجه هم انجام داد تا بازی بد خود را تکمیل کند. توپهای بازیکنان ایران در انتهای زمین ژاپن جمع می شد و در برگشت تبدیل به امتیاز می گشت تا ست دوم به سود این تیم رقم بخورد. در این ست دو پاس به قائمی داده شد که برای اولی که پایپ بود اصلا جهشی انجام نداده بود اما دومی را تبدیل به امتیاز کرد.  
ست سوم با حملات ناموفق بازیکنان بلندزن ایران شروع شد و در ادامه غلامی هم دفاع شد اما در آن سوی میدان ژاپنی ها تمامی نقشه ها  را با موفقیت به کار می گرفتند. با یک توپگیری توسط ظریف و استفاده از توپ برگشت و بعد از آن دو دفاع و سپس یک امتیاز سرویس نه تنها عقب افتادگی جبران شد بلکه در امتیازات پیش افتادیم. با تحت فشار قرار گرفتن بازیکنان ژاپن، اکثر توپها توسط پاسورشان ،هیدئومی، به کنار آنتن ارسال می شد و دفاع ایران با متوجه شدن این قضیه در تمامی حملات آنها با دو دفاع حاضر می شد. مهاجمان ژاپن نمی توانستند از دفاع ایران عبور کنند اما حمایت های مثال زدنی دیگر بازیکنان توپ را در جریان بازی نگه می داشت تا در برگشت تبدیل به امتیاز شود. با این عملکرد ژاپنی ها و همین طور اشتباهات عادل غلامی در اوت زدن حملات اختلاف کم شد ولی در نهایت این ست نیز به سود ایران به پایان رسید.
در آغاز ست چهارم شیمیزو سرویس های خوبی زد و خط حمله ایران دچار مشکل شد و توپهای ما در انتهای زمین توپگیری می شد و با یک حمله موفق به امتیاز تبدیل می شد. انتخاب قائمی در شرایط سخت باز هم انتخاب نامناسبی بود که معروف انجام داد و یک بار دیگر نشان داد که کمترین توانایی قائمی در حمله می باشد و با حضور او بار حمله ای تیم باید روی دوش بقیه بازیکنان قرار بگیرد. در ادامه ست چند توپگیری خوب توسط بازیکنان ایران انجام شد و محمودی به خوبی با استفاده از دست مدافعین امتیازات را برای ایران به دست آورد. زرینی به جای قائمی وارد بازی شد اما تاثیر چندانی بر روند بازی نتوانست بگذارد. چند پاس نامطلوب از مهدوی برای عبادی پور ارسال شد که این بازیکن قادر به امتیازگیری نبود ولی از آن طرف ایشیکاوا همچنان با عملکرد خوب خود امتیازات را به دست می آورد و کار برای تیم ایران سخت شد. شتابزدگی در تیم ایران سبب شد تا میزان خطاهای فردی بالا رود و توپهایی که به راحتی قادر به برگرداندن آن به جریان بازی و امتیازگیری بودیم هدر رود. با این وضعیت، بازی پایاپای پیش می رفت که در نهایت در اوج اضطراب بازی به سود ایران به پایان رسید.
در کل، بازی کاملا نامطلوبی از سوی بازیکنان تیم ایران ارائه شد که با خطاهای فردی بیش از حد آنها همراه بود. معروف همانند بازی با فرانسه اشتباهات زیادی داشت که شامل انتخاب اشتباه مهاجم، ارتفاع و فاصله با تور نامناسب و همین طور خطای پنجه بود که تیم ایران را در شرایط دشواری قرار داد. بلندزن های ایران با این وضعیت حمله به طور قطع ویقین در برابر تیم های با بازیکنان بلند قامت و دفاع خوب دچار مشکل خواهند شد و در آن صورت فشار بیش از حدی  به پشت خط زن خواهد آمد که با توجه به مصدومت امیر غفور و آسیب دیدگی کهنه محمودی خطرناک به نظر می رسد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad
#2
یکم دیر بود برای این بررسی ولی متشکر
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، mohammad
#3
(۱۳-۰۳-۱۳۹۵, ۰۴:۱۷ ب.ظ)WCW نوشته: یکم دیر بود برای این بررسی ولی متشکر

دقیقا حق با شماست ولی دیروز نتونستم که متن رو برسونم این هم بیشتر جهت آرشیو گذاشتم که اگه بچه ها خواستند یه وقت رجوعی به این بازی داشته باشند یه منبعی وجود داشه باشه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad
#4
واقعا بازی دیروز استرس آور بود حتی بیشتر از بازی امروز ما با چین، به خاطر بازی پرنوسانمون.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254
#5
(۱۳-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۰۵ ب.ظ)mohammad نوشته: واقعا بازی دیروز استرس آور بود حتی بیشتر از بازی امروز ما با چین، به خاطر بازی پرنوسانمون.

به نظرم بدترین بازیشون توی این تورنمنت بود. البته چون شرایط فرانسه خاصه من اون رو ندید می گیرم. پر از اشتباهات بچه گانه و یکی از بدترین بازی هایی که از معروف دیدم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی دیدار ایران-چین kianoosh254 7 503 ۱۴-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار فرانسه-ایران kianoosh254 5 391 ۱۲-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار ایران-کانادا kianoosh254 15 867 ۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vahid110
  بررسی دیدار ایران-استرالیا kianoosh254 10 1,091 ۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254
  بررسی عملکرد دریافت کننده های ایران در دو مسابقه تدارکاتی با فرانسه mohammad 6 500 ۲۷-۰۲-۱۳۹۵, ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان