رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
فرانسه بررسی دیدار ایران

بررسی دیدار فرانسه-ایران
#1
سومین پیکار تیم ملی ایران در بازیهای انتخابی المپیک اولین شکست را برای والیبالیست های ایرانی در پی داشت. تیم فرانسه بار دیگر توانست از سد تیم ایران بگذرد تا تنها تیمی باشد که هنوز شکستی از ایران در کارنامه اش ثبت نشده باشد. در نوشته پیش رو به عملکرد دو تیم در این دیدار نگاهی خواهیم انداخت.
ترکیب اولیه بازی های قبل این بار نیز آغازکننده رقابت برای تیم ایران بود. با توجه به عملکرد درخشان مرندی در بازی قبل جایگزینی او با ظریف در این بازی محتمل به نظر می رسید اما اینگونه نشد اگرچه در ادامه مسابقه با عملکرد نامطلوب ظریف وارد میدان شد. دیگر نکته ای که در ترکیب وجود داشت حضور میرزاجانپور بود که با عنایت به این موضوع که حمله این بازیکن در مقابل تیم های توپگیر دچار اشکال می شود شاید حضور زرینی از ابتدا می توانست بهتر باشد. در هر صورت با توجه به قدرت بالای بازیکنان فرانسه در سرویس احتمال نرسیدن توپ به معروف از ابتدا وجود داشت که در این حالت عملکرد بازیکنان قدرتی در حمله نقش پررنگی در جریان بازی ایفا می کرد.

از ست اول  سرویسهای خوب فرانسوی ها شروع شد و کوین لرو توانست در امتیازات ابتدایی امتیاز سرویس بگیرد. در تیم ایران عبادی پور عملکرد خوب خود در حمله را همچنان ادامه می داد و شهرام محمودی هم عملکرد خوبی داشت اما در آن سوی میدان انگاپت دو آبشاری که در اوایل ست به او داده شد را به اوت زد. به غیر از انگاپت بقیه بازیکنان فرانسه حملات خود را با امتیاز همراه می کردند. در زمین ایران اما حتی توپهایی که به معروف می رسید هم تبدیل به حملات سرعتی نشد و تنها یک پاس سرعتی در کل ست داده شد که آن هم دفاع شد. در حالی که در تیم ما هیچ دفاعی انجام نشد فرانسوی ها با چند دفاع از تیم ایران پیش افتادند و با چند دفاع دیگر در انتهای ست اختلاف را باز هم بیشتر کردند. توپهایی از دفاع فرانسه در زمین ایران جای می گرفت که کاملا قابل توپگیری بودند و بازیکنان ایران با عکس العمل های کندشان به راحتی اجازه می دادند که توپ در زمین ایران جای بگیرد. صحنه ای که عادل غلامی توپی که عبادی پور دفاع شد را با نگاه دنبال کرد تا در زمین ما بخوابد تنها یکی از این توپها بود و چند توپ هم می توانست توسط میرزاجانپور و به خصوص ظریف مورد حمایت قرار بگیرد و به بازی برگردد. دفاع های کناری ما خود را بیشتر برای دفاع پایپ که یکی از تخصص های تیم فرانسه می باشد آماده کرده بودند و متمایل به وسط جایگیری می کردند اما فرانسوی ها که انگار این موضوع را متوجه شده بودند بیشترین حملات را از کنار آنتن انجام می دادند و حتی از پاس سرعتی هم کمتر استفاده می کردند. در امتیاز 18 به بعد یک دو تعویضه در زمین ما انجام شد و تشکری به عنوان پشت خط وارد بازی شد که هم نتوانست دفاعی انجام دهد و هم اینکه دست پاسور با این تعویض برای انتخاب مهاجم بسته شد و دو توپگیری که در زمین ما انجام شد با پاس به عبادی پور با دو دفاع فرانسوی ها مواجه شد و به این راحتی ما اختلاف را با فرانسوی ها با دست خودمان بیشتر و بیشتر کردیم.

در ست دوم بازیکنان ایران در ابتدا جنگنده نشان دادند و توپهای فرانسوی ها را می گرفتند اما معروف با دادن پاس به میرزاجانپوری که یک بار در حالت تعادل نبود و در بار دیگر توپی که برای او ارسال شد نزدیک دست دفاع فرانسه بود و با امتیازگیری همراه نشد تیم را از نظر روحی خلع سلاح کرد. قبلا در بازی با استرالیا به این موضوع اشاره داشتم که کیفیت کار معروف در شرایط سخت شدیداً افت می کند و با انتخاب های اشتباه مهاجمین یا عدم پاس مناسب برای آنها همراه می شود که در این بازی باز این مورد تکرار شد و حتی بعضی از پاسهایی که برای محمودی داده می شد علیرغم هماهنگی زیادی که این دو بازیکن با هم دارند شرایط خوبی از نظر ارتفاع و فاصله با تور ند اشت. تیم ملی ایران این ست را نیز بدون حتی یک دفاع پشت سر گذاشت. خط حمله فرانسه همچنان از کنار آنتن حمله می کرد و یا توپها را در زمین ایران فرود می آورد یا از دست دفاع امتیاز گرفت. در ادامه ست مرندی به جای ظریف و زرینی به جای میرزاجانپور وراد بازی شدند. برخلاف بازی های گذشته توپگیری نسبتاً مناسبی در این بازی انجام می شد اما مهاجمان قادر به استفاده از توپهای برگشت نبودند و زحمت بازیکنان در انتهای زمین بی نتیجه می ماند. زرینی هم هیچ کدام از 4 پاسی که برای او ارسال شد را تبدیل به امتیاز نکرد تا جای خود را به فرهاد قائمی بدهد. تعویض های پیاپی حاصلی در بر نداشت و این ست با اختلاف به فرانسه واگذار شد. از بازی ضعیف موسوی در این دو ست هم نمی توان گذشت که نه امتیازی به دست آورد و نه دفاعی انجام داد.

 فرانسوی ها با سرویس های خوب خود در ست سوم هم عرصه را بر بازیکنان تیم ایران تنگ کردند. با اینکه این بار قائمی را در زمین داشتیم و با دریافت های خوب چند بار از پاس سرعتی امتیاز گرفتیم و همین طور فرانسوی ها مستقیم امتیاز سرویس نمی گرفتند اما شدت  برخی سرویس ها به گونه ای بود که وقتی دریافت می شد توپ تا خط یک سوم بیشتر جلو نمی رفت و معروف به ناچار باید عقب می آمد و با فاصله از تور پاسهای خود را رها می کرد که بلندزن های تیم باز هم نمی توانستند امتیاز بگیرند و با اینکه با 4 امتیاز در امتیاز 12-8 عقب بودند با این ترفند امتیازات را جبران کردند. انگاپت با اینکه در سرویس عملکرد خوبی از خود نشان داد به دلیل فشار زیاد ناشی از سرویس بازیکنان ایران روی ساعدهای او توانایی هجومی اش پایین آمد و در حمله ناموفق نشان می داد. تیلی و به خصوص روزیه جور این بازیکن را کشیدند و امتیازات پیاپی رو برای تیم خود کسب کردند. اولین دفاع ایران در این بازی در این ست و مقابل انگاپت شکل گرفت و دومین و آخرین دفاع هم مقابل روزیه که در شرایط نامطمئنی به توپ ضربه زد انجام شد. توپگیری فرانسه که در دوست قبل خوب بود در این ست به حد عالی رسید و حتی امتیازاتی که ایران می گرفت با برخورد توپ به دست مدافع عقب زمین همراه بود و مدافعین عقب زمین فرانسه روی اکثر قریب به اتفاق توپها اثر می گذاشتند و در ادامه رالی هم با استفاده از روزیه ای که در شرایط آرمانی بود در حمله امتیازات را کسب می کردند.

به طور کل اینگونه به نظر می رسد که بازیکنان ایران در برابر فرانسه نمی توانند شرایط ایده آل خود را بروز دهند و مقابل این تیم از نظر روانی در شرایط مساعدی قرار ندارند. به همین دلیل است که اگر فرانسه اختلاف را با تیم ما زیاد کند قادر به جبران آن نیستیم و اگر هم تیم ما اختلاف ایجاد کند نمی تواند این اختلاف را حفظ نماید.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، arman ، farshidfx ، abbas-star ، SHANSER ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، mohammad_kashan
#2
ولی ما بلغارستان رو هم نبردیم. اگه بازیای رسمی منظورته
پاسخ }}
سپاس شده توسط: kianoosh254 ، abbas-star ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، maryam-r
#3
(۱۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۱۴ ب.ظ)arman نوشته: ولی ما بلغارستان رو هم نبردیم. اگه بازیای رسمی منظورته

درسته آرمان جان من منظورم کلی بود یعنی تدارکاتی و رسمی و اینکه سالهاست ما دیدار رسمی ای با بلغارستان نداشتیم که اگه داشتیم قطعا می بردیم. خودتم میدونی وضعیت فرانسه و بلغارستان با هم قابل مقایسه نیست
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، maryam-r
#4
خیلی بررسی قشنگی بود حال کردم دقیق و موشکافانه
بهتر بود یک اماری هم میدادید از دفاع و.. در اخر تحلیل ها قشنگ متوجه شن مشکل چی بوده تو این بازی
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad ، skimo ، alireza-k ، kianoosh254 ، maryam-r
#5
تشکر امین
پاسخ }}
سپاس شده توسط: skimo ، alireza-k ، abbas-star ، kianoosh254 ، maryam-r
#6
مرسی امین جان خیلی متن خوبی بود .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: SHANSER ، abbas-star ، mohammad ، kianoosh254 ، maryam-r

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی دیدار ایران-چین kianoosh254 7 503 ۱۴-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza-k
  بررسی دیدار ایران-ژاپن kianoosh254 4 298 ۱۳-۰۳-۱۳۹۵, ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254
  بررسی دیدار ایران-کانادا kianoosh254 15 866 ۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vahid110
  بررسی دیدار ایران-استرالیا kianoosh254 10 1,091 ۰۸-۰۳-۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254
  بررسی عملکرد دریافت کننده های ایران در دو مسابقه تدارکاتی با فرانسه mohammad 6 500 ۲۷-۰۲-۱۳۹۵, ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان