رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تحلیل لهستان دیدار ایران

تحلیل دیدار ایران-لهستان
#1
دیدار دوم تیم ملی ایران در مسابقات المپیک در برابر لهستان برگزار شد. لهستان از دیدار ابتدایی خود یک برد آسان را به دست آورده بود و ایران یک شکست ناباورانه 3-0 را در برابر آرژانتین متحمل شده بود. در ایران بازی تیم ایران با همان ترکیب اولیه دیدار اول و لهستان با تمامی ستاره های خود پا به میدان گذاشتند.

در ست اول بازی با برتری لهستانی ها آغاز شد و لوماژ با استفاده از تمامی مناطق و بازیکنان، تنوع خوبی به حمله این تیم بخشیده بود. عملکرد خوب این بازیکن در سرویس همراه با اشتباه دریافت کننده های ایران و همچنین عدم موفقیت تیم ایران در استفاده از توپهای برگشتی اختلاف را بیشتر و بیشتر کرد. سرویس های بازیکنان ایران معمولی زده می شد و هیچ مشکلی برای دریافت تیم لهستان ایجاد نمی کرد تا اینکه مهدوی با ورودش به بازی چند سرویس خوب زد و بعد از آن هم عبادی پور و غفور سرویس های پرقدرتی زدند. توپهایی که در زمین لهستان به خوبی دریافت نمی شد به کورک سپرده می شد و این بازیکن هم در امتیازگیری موفق عمل می کرد تا سبب پیروزی تیم خود در این ست شود. معروف بیشتر بار حملات تیم را روی دوش بازیکنان سرعتی و پشت خط گذاشت که در این بین غلامی عملکرد نامطلوبی از خود ارائه داد. دو تیم در دفاع عملکرد خوبی نداشتند اما در توپگیری نسبتا موفق عمل کردند.

با شروع ست دوم قائمی جایگزین زرینی شد. در امتیازات ابتدایی توپگیری های فوق العاده دو تیم به خصوص لهستان رالی های طولانی و جذابی را به وجود آورد. با اینکه بهترین دریافت کننده ها برای ایران در زمین حضور داشتند دریافت هایی بدی انجام می شد و حتی مرندی هم در این زمینه ضعیف عمل می کرد به خصوص روی سرویس های لوماژ و بینیک. اشتباهات فردی همراه با دستپاچگی بازیکنان ایران به طوری که مرتب در مسیر حرکت یکدیگر قرار می گرفتند، بارها فرصت برتری را از این تیم گرفت و زمانی هم که بالاخره ایران پیش افتاد دو تعویضه اشتباه با پاس های بد مهدوی همراه شد و باز جای دو تیم در امتیازات تغییر کرد و این ست هم به سود لهستان به پایان رسید. در تیم لهستان همچنان کورک مرد موفق خط حمله بود. باز هم مانند ست قبل در سرویس ها فشاری به دریافت لهستان وارد نکردیم و تنها عبادی پور چند سرویس پرقدرت روانه زمین این تیم کرد. تنها در دفاع روی تور عملکرد ایران از لهستان بهتر بود گرچه آمار درخشانی از خود برجای نگذاشتند.

شروع خوب ایران با دفاع و توپگیری برتری را در ابتدای ست سوم برای این تیم به همراه داشت اما در ادامه با پاس و بعد از آن جای خالی اشتباه از معروف اختلاف دو تیم کم شد. ریسک سرویس های ایران بیشتر شد و به همین خاطر خطای سرویس این تیم بالا رفت. با توجه به حضور غیر موثر غلامی در زمین شریفات وارد بازی شد که در حمله موفق عمل کرد. در زمین لهستان تمامی دریافت های خوب به پاس سرعتی تبدیل و نهایتا امتیاز می شدند. علی رغم عملکرد خوب دفاع ایران در برابر بلندزنها، توپهای سرعتی بدون دفاع در زمین ایران قرار می گرفتند. پس از کش و قوس های فراوان و جابجایی دو تیم در برتری امتیازی بالاخره عبادی پور پس از چند سال توانست یک توپ برگشتی حساس را به امتیاز 23 برای تیم ما تبدیل کند و پایه گذار پیروزی در این ست باشد. در ادامه اشتباه کوبیاک در امتیاز آخر این ست را به سود ما رقم زد.

ست چهارم باز هم با دفاع و توپگیری خوب ایران آغاز شد و سبب ایجاد اختلاف امتیاز به سود ایران شد. اشتباهات پیاپی بازیکنان ایران در سرویس و دفاع های لهستان که بالاخره در این بازی راه افتاد بازی را به سود این تیم برگرداند. در این ست نقشه لهستانی ها در توپهایی که به خوبی لوماژ می رسید تغییر کرد و او پاسها را در منطقه 6 به کوبیاک میداد و این بازیکن هم امتیاز می گرفت. در حالی که لهستان با دو امتیاز پیش بود و می رفت تا با همین اختلاف ست را به سود خود به پایان برساند قائمی فرشته نجات ایران شد و با سرویس های عالی خود و متعاقب آن دفاع روی تور ایران را در امتیازات پیش انداخت. در ادامه با اشتباه جایگیری لهستانی ها و خارج زدن توپ توسط کلوس این ست با برتری تیم ایران به پایان رسید.

با کشیده شدن این دیدار به ست پنجم، بازی به اوج هیجان خود رسید. سرویس های خوب قائمی همچنان ادامه داشت و دفاع های موسوی هم امان تیم حریف را بریده بود اما عدم موفقیت محمودی در حمله مانع از ایجاد اختلاف به سود ایران می شد. در این ست بوشک در خط حمله لهستان موفق عمل می کرد و توپهای سخت را تبدیل به امتیاز می کرد. در حالی که بازی با برتری یک امتیازی لهستانی ها پیش می رفت به اوت زدن توپ توسط بینیک برتری را به ایران داد که نتوانست از این برتری استفاده کند و بینیک با گرفتن امتیاز سرویس اشتباه خود را جبران کرد. در نهایت هم استفاده نکردن از توپ اول و پس از چند رفت و برگشت بیرون زدن توپ توسط قائمی پیروزی در این ست و کل بازی را برای لهستان به ارمغان آورد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad
#2
متاسفانه حضور زريني از ابتدا ضربه بدي به تيم زد تو دريافت اول و چند امتياز مستقيم گرفتن و اصرار لوزانو به حفظش در نوع خودش عجيب بود
قايمي بايد تو ارنج اصلي باشه در كنارش بقيه دريافت كننده ها ميتونن كمك كنن
شب خوب بلند زنا و شريفات و مخصوصا موسوي بود كه ستاره بود
حضور زريني و ميرزا كلا درك نميكنم فقط براي سرويس زدن مياونن كارايي داشته باشن
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، kianoosh254

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تحلیل دیدار ایران-روسیه kianoosh254 3 267 ۲۸-۰۵-۱۳۹۵, ۰۳:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل دیدار ایران-مصر kianoosh254 1 210 ۲۴-۰۵-۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: amirr_f
  تحلیل دیدار ایران-کوبا kianoosh254 2 169 ۲۳-۰۵-۱۳۹۵, ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان