رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در جهانی تحلیل دوم هفته و دیدار ایران بلژیک لیگ

تحلیل دیدار ایران و بلژیک در هفته دوم لیگ جهانی
#1
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، تیم ایران با بازگشت موسوی با همان ترکیب آشنای خود در چند سال اخیر وارد میدان شد اما تیم بلژیک سم درو و ون د ورد، دو ستاره خود را در ترکیب ابتدایی نداشت.
ست اول:
در شروع ست اول به نظر می رسید بازیکنان بلژیک تحت جو سنگین ورزشگاه آزادی از عملکرد شرایط عادی خود به دور هستند و این امر موجب برتری ایران با امتیاز ۵ به ۲ شد. رفته رفته بازیکنان بلژیک خود را بازیافتند و با کمک اشتباهات بازیکنان ایران درحمله، بازی را به تساوی کشاندند. پس از آن، بازی نزدیکی را از دو تیم شاهد بودیم. اگرچه بازیکنان ایران در دفاع خوب عمل می کردند اما حمایت بازیکنان بلژیک از مهاجمان خود اجازه نمی داد که امتیاز به ایران برسد تا دو تیم دوشادوش همدیگر در امتیازات پیش روند. توپگیری های خوب و استفاده از دست مدافعان روی تور برای گرفتن امتیاز توسط مهاجمان بلژیک در توپهای برگشتی برتری امتیازی اندکی را برای بلژیک در پی داشت تا در نهایت ست با همان اختلاف کم به سود این تیم به پایان برسد. مهم ترین نکته ست اول رالی های طولانی بود که دو تیم با توپگیری های پیاپی خود یک بازی تماشایی را رقم زدند.

ست دوم:
با از دست رفتن چندین سرویس توسط بلژیکی ها آغاز شد که به این ترتیب امتیازات راحت به ایران رسید. تیم ایران رو به استفاده از پاسهای کوتاه آورد و پیاپی دو مهاجم سرعتی ایران به کار گرفته می شدند که موفق هم بودند. در طرف دیگر بلژیکی ها از توپهای بلند استفاده می کردند که به خصوص دریس به کار گرفته می شد. سخت کوشی تیم بلژیک در توپگیری سبب می شد که تا امتیاز ۸ اختلاف امتیاز بین دو تیم ایجاد نشود. پس از اینکه عادل غلامی در خط سرویس قرار گرفت حملات بلژیکی ها دچار اشکال شد به طوری که به درستی به توپ ضربه نمی زدند. این حملات ناموفق در زمین ایران جمع می شد و استفاده از توپهای برگشت اختلاف را به ۵ افزایش داد. تا وقت استراحت دوم همچنان سرعت نقشه اول در زمین ایران بود. امتیازات سرویس قائمی و موسوی و تداوم زدن سرویس های خوب، اختلاف را بیشتر و بیشتر کرد. تعویض ها و تایم اوت های هنین، مربی بلژیک، هم تاثیری در روند امتیاز گیری ایران نداشت و امتیازات یکی پس از دیگری به دست می آمد. چند سرویس خوب از ون د ورد کمی اختلاف را کاهش داد اما در نهایت این تیم ایران بود که ست را با حساب ۲۵-۱۷ به سود خود پایان داد.

ست سوم:
در ابتدای ست سوم یک دفاع و یک امتیاز سرویس اختلاف را به سود بلژیک ایجاد کرد که در ادامه با اشتباه بازیکنان ایران در حمله اختلاف به ۴ امتیاز رسید. پس از آن دو تیم از حملات خود استفاده می کردند و بازی با همین اختلاف پیش می رفت. در این لحظات تیم ایران بیشتر از پایپ استفاده می کرد ولی در آن سو، دریس مرد پر کار میدان بود. بلژیک کماکان از کنار آنتن حملات خود را ترتیب می داد که بدین ترتیب با چندین اشتباه حمله از بازیکنان این تیم و دفاع خوب از بازیکنان ایران اختلاف کم شد و در پی آن یک تک دفاع از معروف در برابر سم درو تازه وارد به بازی، کار را به تساوی کشاند. قرارگرفتن قائمی در خط سرویس ورق را به سود ایران برگرداند تا در امتیازات پیشی بگیرد. نکته حائز اهمیت در زمین بلژیک این بود که دیگر نشانی از آن توپگیری در ست اول و اوایل ست دوم نبود و به نظر می رسید این روحیه در بازیکنان این تیم شکسته شده بود. حملات سرعتی بلژیک به امتیاز تبدیل نمی شد و پاسور تیم به ناچار روی به پاسهای قدرتی می آورد. باز هم در انتهای ست، ون د ورد با سرویس های خوب خود اختلاف را کاهش داد اما نتوانست مانع از شکست تیم خود در این ست شود.ست چهارم:
از شروع ست چهارم سم درو، کاپیتان بلژیک، وارد بازی شد. در اوایل این ست بلژیک از ایران جلو افتاد اما اشتباهات بازیکنان این تیم به ویژه وان د ورد در حمله باعث برتری  امتیازی ایران شد. توپگیری های دو تیم موجب می شد تا گاهی ایران پیش بیفتد و گاهی بلژیک، بنابراین دو تیم پایاپای پیش می رفتند. ضریب اشتباهات هر دو تیم هم در این ست زیاد شده بود و امتیاز را در اختیار حریف قرار می داد. در اواخر ست، توپگیری های خوب بلژیکی ها به همراه اشتباهات پشت سر هم بازیکنان ایران به خصوص در از دست دادن سرویس، برتری امتیازی کمی را برای بلژیک به همراه داشت. لحظات پایانی حساسی را دو تیم پشت سر می گذاشتند تا اینکه سم درو با یک پایپ امتیاز ۲۵ را برای بلژیک به ارمغان آورد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم:
در ست پنجم سرویس های خوب عادل غلامی سبب شد تیم ایران چند امتیاز به دست بیاورد. پس از آن دو تیم بازی جذابی که ناشی از تلاش دو تیم برای امتیاز ندادن به حریف بود ارائه دادند. در تیم ایران عادل غلامی بیشترین امتیازات را به دست آورد اگرچه عبادی پور و به خصوص قائمی هم در تبدیل آبشارهای خود به پوئن موفق عمل کردند. اشتباهات بازیکنان بلژیک بعد از امتیاز ۸ زیاد شد که برتری تیم ایران را در پی داشت. با اینکه بلژیک تا پایان دیدار پا پس نکشید اما در نهایت این ست و در نتیجه، بازی را واگذار نمود.

»» در این بازی سعید معروف پس از مدت ها بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و مهم تر از کیفیت بازی تلاش زیادی بود که در طول بازی از خود نشان داد. به نظر می رسد غیبت ناخواسته او در بازی با لهستان و عملکرد خوب سال افزون تلنگری برای او بوده است. البته روز بسیار خوب او بدون نکته منفی هم نبود چرا که با نشان دادن مرتب علامت ویدیو چک به هنین از حیطه وظیفه بازیکنی خود خارج شد و سعی در تحقیر مربی تیم مقابل نمود. نکته عجیب در ست های سوم و چهارم و پنجم تبدیل نکردن اغلب توپها به امتیاز توسط امیر غفور بود که بعضا با از دست دادن پی در پی حملات همراه می شد. امید است که این عملکرد غفور تداوم نداشته باشد چرا که تیم ایران را با مشکل جدی مواجهه خواهد کرد. تلاش کلیه بازیکنان ایران در این دیدار ستودنی بود اگرچه اشتباهات زیادی را به خصوص موسوی در حمله داشت. با توجه به سه بازی هفته اول و این بازی از هفته دوم به نظر می رسد بازیکنان ایران در روند بازیابی روحیه جنگندگی خود قرار دارند و سعی می کنند تا به راحتی امتیاز ندهند. اگر این روند ادامه یابد می توان انتظار بازی هایی تماشایی در آینده از این تیم داشت.

          امین حبیب زاده
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تحلیل دیدار ایران و صربستان در لیگ جهانی 2017 mohammad 0 207 ۲۱-۰۳-۱۳۹۶, ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad
  تحلیل دیدار والیبال ایران – لهستان در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ سرخ و سفید پوشان لهستان چگونه ب abbas-star 1 178 ۱۵-۰۳-۱۳۹۶, ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل دیدار والیبال ایران و ایتالیا در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ شکست امیدوار کننده! mohammad 3 192 ۱۴-۰۳-۱۳۹۶, ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل نقاط ضعف تیم ملی/ چه درسهایی از شکست‌های ایران در لیگ جهانی باید گرفت؟ mohammad 0 322 ۱۵-۰۴-۱۳۹۵, ۰۶:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad
  امتیازات ایران در هفته نخست لیگ جهانی چگونه به دست آمد؟ abbas-star 1 232 ۳۱-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان