رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در جهانی تحلیل صربستان 2017 و دیدار ایران لیگ

تحلیل دیدار ایران و صربستان در لیگ جهانی 2017
#1
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، در دومین روز از هفته دوم لیگ جهانی والیبال، ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی صربستان رفت. هر دو تیم بازی قبلی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته بودند و با این هدف که با برد در این دیدار وضعیت خود را برای صعود مساعد کنند وارد میدان شدند.

ست اول با سرویس های بازیکنان صربستان روی دست بازیکنان سرعتی ایران آغاز شد. عدم موفقیت غفور در حملات از بازی شب گذشته همچنان ادامه داشت. در حالی که صربستان جلو افتاده بود با اشتباهات لوبوریچ ، پشت خط زنی که جایگزین آتناسویچ شده است، بازی به تساوی کشیده شد. هر دو تیم سعی به بردن توپ به کنار آنتن داشته و بیشتر بازیکنان دریافت قدرتی دو تیم امتیاز آوری می کردند. سرویس خوب از لوبوریچ و اشتباه غفور در حمله بار دیگر برتری را برای صربستان به همراه داشت. سرویس بازیکنان ایران یکی از پس دیگری از دست می رفت و امتیازات به راحتی به حریف می رسید. در انتهای ست دریافت نامناسب در زمین ایران باز هم اختلاف را بیشتر کرد تا در پایان صربستان برنده گردد.


دومین ست با از دست دادن سرویس توسط قائمی شروع شد. این بازیکن برخلاف بازی های گذشته عملکرد ضعیفی در این فاکتور از خود نشان داد و حتی یک سرویس قدرتمند را نتوانست وارد زمین حریف کند. بهترین بازیکن ایران در سرویس در این ست عبادی پور بود و در تیم صربستان هم اوکولیچ که تنها برای زدن سرویس وارد بازی شد عملکرد خوبی داشت. با توجه به اینکه دو تیم چندان در زدن سرویس های با ریسک بالا در این ست توفیق نداشتند دریافت ها خیلی دچار مشکل نشد به غیر از چند مورد که اشتباه در زمین ایران انجام شده بود. همانند ست قبل هر دو تیم بیشتر توپها را در حمله به کنار آنتن می بردند و هر از گاهی از پاسهای سرعتی استفاده می کردند. البته در انتهای ست صربها روی به استفاده از پاسهای کوتاه آوردند که هر دو بازیکن این تیم موفق به امتیاز آوری می شدند. نقشه پایپ خیلی کم در این ست به کار گرفته شد. کواسویچ در تیم صربستان بیشترین حمله موفق را داشت. تا یک سوم انتهایی بازی تنها یک دفاع آن هم توسط صربها انجام شده بود اما پس از آن هر کدام از تیم ها دو دفاع انجام دادند که در تیم صربستان توسط پودروسکانین و در تیم ایران توسط عبادی پور انجام شد. هیچ کدام از دو تیم عملکرد خوبی در توپگیری نداشتند و با توجه به اینکه مدافعین روی تور هم خوب کار نمی کردند اغلب حملات دو تیم به ثمر می نشست و چون در این فاکتور صربستان عملکرد بهتری از خود نشان داد پیروزی در این ست را به دست آورد.

در اوایل ست سوم تیم ایران با سرویس های خوب عبادی پور پیش افتاد اما خیلی زود با دو امتیاز سرویس لیسناچ بازی به تساوی کشیده شد. به مرور عملکرد خوب مدافعین روی تور ایران که یا به طور مستقیم امتیاز می گرفتند یا توپ را زخمی می کردند تا در انتهای زمین دریافت شود مهاجمان تیم صربستان را تحت فشار قرار داد. عملکرد خوب ایران در این زمینه و استفاده از توپهای برگشت که بیشتر از منطقه ۲ حمله را در پی داشت اختلاف ۶ امتیازی را برای ایران رقم زد. بیشتر بار حملات در تیم صربستان همچون ست قبل بر دوش کواسویچ بود که با این شرایط این بازیکن هم دچار اشتباه می شد. تعویض پاسور صربها اوضاع را برای مهاجمین  این تیم بدتر کرد و بازیکنان خوب تغذیه نمی شدند. آرام آرام به غیر از دو بازیکن قدرتی تمام بازیکنان صربستان تعویض شدند. سرویس های خوب معروف در امتیازات پایانی دریافت را در زمین صربستان به هم ریخت و اختلاف را باز هم افزایش داد تا در نهایت این ست به سود ایران به پایان برسد.


در ست چهارم صربها به خوبی در دفاع روی تور توپها را زخمی می کردند و با به کارگیری نقشه های مختلف و استفاده از تمام طول تور در حملات امتیازات را به دست می آوردند. امتیاز سرویس از لیسیناچ اختلاف را افزایش داد. باز هم بیشتر توپها در تیم صربستان به کواسویچ ختم می شد که این بازیکن هم موفق عمل می کرد. بازی ضعیف معروف در این ست به تیم صربستان کمک کرد تا باز هم اختلاف را بیشتر کند. اشتباهات غفور هم یکی پس از دیگری اتفاق می افتاد تا صربستان ۸ امتیاز پیش بیفتد. به مرور به غیر از عبادی پور و مرندی تمام بازیکنان ایران تعویض شدند اما دیگر کار از کار گذشته بود و این احساس به تماشاچی منتقل نمی شد که بازیکنان جایگزین برای تغییر نتیجه آمده اند. سرویس های بازیکنان ایران هم به اوت می رفت و امتیازات به آسانی به صربستان می رسید. بدون اینکه توپی توسط بازیکنان ایران دفاع شود و یا توپگیری انجام شود تا اختلاف کاهش یابد، حملات دو تیم به امتیاز تبدیل می شد تا بازی با همان اختلاف به سود صربستان خاتمه یابد.

در این بازی هیچ نشانی از نشاط و سرزندگی در بازیکنان ایران دیده نمی شد و حتی در بازی با ایتالیا جنگنده تر از این بازی ظاهر شده بودند. ممکن است خستگی بازی دیشب در این امر بی تاثیر نبوده باشد. به هر حال زمانی که روحیه بالا وجود نداشته باشد به دست آورذن پیروزی بسیار دشوار خواهد شد. تیم ایران در هیچ کدام از پارامترها عملکرد خوبی نداشت. تعداد زیادی از حملات از دست رفت، دفاع و توپگیری خوبی هم انجام نشد. امکان داشت اگر تعویض های ست چهارم زودتر انجام می گرفت سرنوشت متفاوتی برای بازی رقم بخورد اما افسوس که دیر انجام شد. باید امید داشت که این شکست توسط بازیکنان ایران فراموش شود و با تفکر برد در بازیهای پیش رو قدم در میدان بگذارند.


امین حبیب زاده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تحلیل دیدار ایران و بلژیک در هفته دوم لیگ جهانی mohammad 0 148 ۲۰-۰۳-۱۳۹۶, ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad
  تحلیل دیدار والیبال ایران – لهستان در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ سرخ و سفید پوشان لهستان چگونه ب abbas-star 1 209 ۱۵-۰۳-۱۳۹۶, ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل دیدار والیبال ایران و ایتالیا در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ شکست امیدوار کننده! mohammad 3 225 ۱۴-۰۳-۱۳۹۶, ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل نقاط ضعف تیم ملی/ چه درسهایی از شکست‌های ایران در لیگ جهانی باید گرفت؟ mohammad 0 352 ۱۵-۰۴-۱۳۹۵, ۰۶:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان