رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در جهانی تحلیل شکست والیبال کننده و دیدار ایران امیدوار ایتالیا ۲۰۱۷ لیگ

تحلیل دیدار والیبال ایران و ایتالیا در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ شکست امیدوار کننده!
#1
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا در قالب نخستین بازی از  هفته نخست لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ به مصاف هم رفتند که ایتالیا در سه ست متوالی و با امتیاز های نزدیک از سدد ایران گذشت.در ترکیب ایران مسعود غلامی به جای موسوی به کار گرفته شده بود و قائمی و عبادی پور دو دریافت کننده تیم را تشکیل می دادند و بقیه بازیکنان همان ترکیب آشنای یکی دو سال اخیر بودند. در تیم ایتالیا وتوری و راندازو به ترتیب جایگزین زایتسف و خوانتورنا شده بودند و کاندلارو جای بیرارلی را در ترکیب اصلی گرفته بود.

در ابتدای ست اول، دو تیم حملات از منطقه ۴ را در دستور کار قرار داده بودند. سرویس های ساده بازیکنان ایران کار دریافت کننده های ایتالیا را آسان کرده بود و جیانلی به راحتی مهاجمان خود را صاحب توپ می کرد تا از حملات به راحتی استفاده کنند و اختلاف کمی را در امتیازات ایجاد کنند. در ادامه دو اشتباه پیاپی از بلندزنان این تیم بازی را به تساوی کشاند. در امتیازات بعد از ۱۰ توپگیری های خوبی در زمین ایران انجام می شد که بعضا تبدیل به امتیاز می شد. به مرور هر دو تیم به حملات خود تنوع بخشیدند و از طول آنتن به خوبی استفاده کردند. در این میان اما توپهای سرعتی ایران توسط عادل غلامی از دست می رفت و مسعود غلامی هم اصلا به کار گرفته نمی شد. جور ناتوانی ایران در حملات سرعتی را بلندزنهای تیم به خصوص فرهاد قائمی کشیدند و امتیازات را برای ایران به دست می آوردند.
تا امتیازات پایانی عملکرد دو تیم در دفاع ناموفق بود و هیچ کدام امتیاز مستقیم از دفاع نتوانستند به دست آورند ولی از آن به بعد چند توپ توسط دفاع ایران زخمی شد که منجر به دریافت توپ در انتهای زمین شد. بازیکنان ایران از این توپهای برگشت استفاده کردند و فاصله ای که بازیکنان ایتالیا توسط سرویس های قدرتمند خود ایجاد کرده بودند کاهش دادند. در انتهای ست باز هم سرویس های بازیکنان ایتالیا به کمک این تیم آمد و این ست با نتیجه ۲۵-۲۲ به سود این تیم خاتمه یافت. مرندی عملکرد ضعیفی در دریافت از خود نشان داد و قائمی را می بایست بهترین بازیکن ایران در این ست دانست.

در ست دوم دو تیم با همان ترکیب ست اول پا به زمین مسابقه گذاشتند. در ابتدای ست سرویس های خوب عادل غلامی  دریافت را در زمین ایتالیا به هم ریخت و باعث برتری ایران در امتیازات شد. در امتیازات ابتدایی تیم ایران مانند دقایقی از ست اول نمایش خوبی در توپگیری از خود بروز داد. برتری ایران چندان دوام نداشت و سرویس های خوب پیانو با دریافت های نامناسب در زمین ایران همراه شد که مهاجمان نتوانستند از حملات خود امتیاز بگیرند و بازی به تساوی کشیده شد. در این ست هر دو تیم نسبت به ست قبل از پاسهای سرعتی بیشتر استفاده کردند و مسعود غلامی نیز اولین امتیاز خود را به دست آورد

پس از اینکه دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر شدند بازی پایاپی پیش می رفت و هر تیم امتیاز حمله خود را می گرفت تا اینکه راندازو با چند سرویس خوب تیم ایتالیا را چندین امتیاز پیش انداخت. بازی با برتری ایتالیا در امتیاز جلو می رفت که دو دفاع پی در پی از قائمی و مسعود غلامی بازی را در امتیاز ۲۳ به تساوی کشاند. در حالی که همه چیز برای کسب امتیاز ۲۴ تیم ایران فراهم بود با شاهکار سعید معروف در استفاده سه باره از مسعود غلامی در صورتی که دو حمله قبلی خود را از دست داده بود باعث شد تا امتیاز ۲۴ به ایتالیا برسد و باز هم با یک سرویس خوب دریافت ایران به هم بریزد و امتیاز پایانی نیز به ایتالیا برسد.


ست سوم با سرویس های خوب قائمی آغاز شد و تیم ایران توانست اندکی در امتیازات پیشی بگیرد. برخلاف دو ست گذشته  بازیکنان ایران در زدن توپهای با ارتفاع بلند موفق عمل نکردند و به این صورت چندین حمله که می توانست اختلاف را برای این تیم بیشتر کند از دست رفت. بار حملات ایتالیا در امتیازات ابتدایی بیشتر بر روی دوش بازیکنان دریافت قدرتی این تیم به ویژه لانزا بود که عملکرد خوبی را در طول بازی از خود نشان داد. مشکل ایران کماکان در حملات سرعتی پابرجا بود و علی رغم اینکه عادل غلامی در دفاع توپ ها را زخمی می کرد و به نسبت عملکرد مناسبی داشت، در حمله روز بسیار بدی را پشت سر می گذاشت. وضعیت مسعود غلامی نیز بهتر از او نبود.
با رسیدن به میانه های ست، دریافت بازیکنان ایتالیا دچار اشکال شد و با حذف بازیکنان سرعتی از مدار حمله و استفاده مداوم از بازیکنان قدرتی، این تیم را کمی دچار مشکل کرد تا برتری اندکی به سود ایران رقم بخورد. هنوز چند امتیازی از برتری ایران نگذشته بود که دقیقا قضیه برعکس شد و دریافت در زمین ایران به مشکل خورد و بازیکنان بلند زن ایران هم در حمله نا موفق ظاهر شدند تا بازی بار دیگر به تساوی کشیده شود. پس از آن آنتونوف برای ایتالیا به میدان آمد تا همچون المپیک ریو که برای زدن سرویس به میدان می آمد و به تیم ایتالیا کمک می کرد این بار نیز این کار را تکرار کند و برتری را برای تیم ایتالیا به ارمغان بیاورد. این ست نیز با حساب ۲۵-۲۲ با برتری ایتالیا به پایان رسید.


** تنها نکته مثبتی که در این دیدار در تیم ایران دیده شد روحیه جنگندگی در برخی از امتیازات بود که مدت ها بود در تیم  ایران شاهد آن نبودیم. البته این نکته در بازی های بعدی که سخت تر هم هستند محک جدی تری خواهد خورد و باید دید آیا در حد یک جرقه بوده است یا واقعا این روحیه به تیم تزریق شده است. نکته منفی اصلی که وجود داشت این بود که در حالی که دریافت کننده های ایران در دریافت سرویس های حریف دچار مشکل شده بودند می شد از نظری افشار بازیکن با تجربه ای که دریافتهای خوبی دارد استفاده کرد تا اینکه جلوی روند امتیازگیری تیم حریف در خط سرویس متوقف شود اما ترجیح داده شد تا با همان بازیکنان شرایط ادامه پیدا کند. امید است تا در بازی های پیش رو عملکرد بهتری از بازیکنان سرعتی تیم شاهد باشیم تا همانند این بازی فشار بر دوش بازیکنان قدرتی نیفتد به خصوص اینکه غفور هنوز دارای آمادگی کامل نمی باشد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r
#2
قائمی 64 درصد موفقیت اسپک داشته ولی جالبه اصلا آمارشو تو دریافت حساب نکردن
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r
#3
ممنون محمدجان.

بنظرم مسعود غلامی هنوز براش زوده بیاد فیکس بازی کنه باید در کنار بازیکنای با تجربه بازی بهش برسه البته اگه بازیکنای جوون دیگه ای مثل فلاح و شفیعی فیکس بازی میکردن و اشتباه میکردن (که صددرصد مطمینم کمتر اشتباه میکردن) برام مشکل نداشت ولی ایشون در حد پدیده هم ظاهر نشده آخه، پرش های محمد فلاح کجا و غلامی کجا.

از  طرفی دیشب ما به هیچ سرویس خوبی نه نگفتیم مخصوصا قائمی روز دریافتش نبود اما در حمله پیشرفت محسوسی کرده.

من بعید میدونم تغییری به وجود بیاد تو ترکیب ثابت
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r
#4
سلام با تشکر  از مطلبتون
ببینید فرصت به جوونا چه میکنه ما میگیم کو گوش شنوا اقایون تو فدراسیون دنبال اینن فقط تیم با زور و نصدومیت مثل غفور بیچاره بره تو ۶ تا پز بدن ! نگران نباشند امسال احتمالش زیاده با توجه به تیم جووتی که امریکایی ها و روس ها و صرب ها اوردن هیچ نگاهی به مراحل بالاتر ندارن میتونم بگم فقط جووناشون اوردن واسه قهرمانی جهان اماده کنن 

امشب تو بازی با برزیل مسعود غلامی به تنهایی ۱۱ امتیاز و ۶ دفاع مستقیم داشت اینه اعتماد به جوون زوج عالی کنار موسوی تشکیل بدن دو تا از بهترینا و عادلم کم کم بدون تعارف باید بره نیمکت نشین بشه چه اشکال داره لهستانی ها لمانسکی ۲۱ ساله رو فیکس کردن
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، abbas-star ، maryam-r

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تحلیل دیدار ایران و صربستان در لیگ جهانی 2017 mohammad 0 225 ۲۱-۰۳-۱۳۹۶, ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad
  تحلیل دیدار ایران و بلژیک در هفته دوم لیگ جهانی mohammad 0 146 ۲۰-۰۳-۱۳۹۶, ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad
  تحلیل دیدار والیبال ایران – لهستان در لیگ جهانی ۲۰۱۷/ سرخ و سفید پوشان لهستان چگونه ب abbas-star 1 208 ۱۵-۰۳-۱۳۹۶, ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  تحلیل نقاط ضعف تیم ملی/ چه درسهایی از شکست‌های ایران در لیگ جهانی باید گرفت؟ mohammad 0 351 ۱۵-۰۴-۱۳۹۵, ۰۶:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان