رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
هدایت گزینه جمشید ما یک آناستازی حمیدی بهترین تیم به والیبال است مرب ایران ملی برای

جمشید حمیدی: آناستازی بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی ایران است/ والیبال ما به یک مرب
#1
تحلیلگر والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: آناستازی بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی کشورمان است، ما حتی بعد از رفتن ولاسکو هم باید به سراغ او می رفتیم اما به دلایل متعدد که گفته می شد او دستیاران زیادی طلب کرده این امر میسر نشد ولی دیدیم که کواچ هم دستیاران زیادی داشت. 


به گزارش والیبال ایران، جمشید حمیدی مفسر و کارشناس والیبال کشورمان در مورد بحث انتخاب سرمربی جدید تیم ملی به خبرنگار والیبال ایران گفت: در حالی که دبیر فدراسیون مدعی بوده که با هیچ مربی مذاکره نکرده اند، شب گذشته رئیس فدراسیون اعلام کرد که با رزنده و چند مربی دیگر صحبت هایی داشته است. به هرترتیب تیم ما مربی بزرگی می خواهد اما باید بدانیم که هر فردی نمی تواند این مسئولیت را برعهده گیرد.
 
او ادامه داد: آناستازی بهترین گزینه برای تیم ملی کشورمان است. ما حتی بعد از رفتن ولاسکو هم باید به سراغ او می رفتیم اما به دلایل متعدد که گفته می شد او دستیاران زیادی طلب کرده این امر میسر نشد. اما دیدیم که کواچ هم دستیاران زیادی داشت.
 
تحلیل گر والیبال کشورمان با تاکید این نکته که در این برهه فقط مربی ایتالیایی به درد والیبال ما خواهد خورد اظهار داشت: آناستازی با تیم باشگاهی لهستان قرارداد دارد و باید دید اصلا می شود با او قرارداد بست یا خیر اما معتقدم فقط به مربی ایتالیایی نیاز داریم. نه آلکنو و نه رزنده و نه آنتیگا هیچ کدام به درد تیم ما نمی خورد. برای مثال رزنده در کنار زمین استرس فراوانی به تیم وارد می کند و این روحیه با روحیه احساسی بازیکنان تیم ما همخونی نخواهد داشت.
 
جمشید حمیدی در مورد گزینه های پیشنهادی اش تصریح کرد: ایتالیا علاوه بر مربیان بزرگی چون آناستازی؛ برناردی و جیانی مربیان جوان زیاد گمنامی دارد که مانند بلنچینی قابلیت بالایی دارند و می توانند برای هر تیمی مثمرثمر واقع شوند. گزینه اول من آناستازی است و بعد او دانیل کاستلانی آرژانتینی را پیشنهاد می کنم. او بازیکن بزرگی بوده و تیم های بزرگی را تحت هدایت خود داشته است و پرورش یافته مکتب ایتالیا است.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، nomber10 ، vahid110 ، maryam-r
#2
کارشناس با تجربه و اهل فن رشته والیبال معتقد است که فدراسیون باید خودمختاری را کنار گذاشته و کارشناسان را در تصمیم گیری ها مشارکت دهد.جمشید حمیدی کارشناس و پیشکسوت عرصه والیبال، در گفتگو با خبرنگار جهان والیبال در رابطه با تصمیم گیری های فدراسیون،گزینه های هدایت تیم ملی و نشست های اخیر فدراسیون و … به اظهار نظر پرداخته است که در زیر می خوانید:

وی در رابطه با دوره ریاست محمد رضا داورزنی و چگونگی ارتباط فدراسیون و کارشناسان گفت:

جز سال های اول حضور داورزنی در بقیه ادوار نظر کارشناسان فقط جنبه توجیه قضایا و انتخابات شان را داشته است.در فدراسیون والیبال آقای داورزنی حرف اول و آخر را می زند.بهتر است ایشان رک و راست بگوید که آیا می خواهد به دنبال مربی بزرگ باشد یا کسی را می خواهد که به والیبال ما خدمت کند؟! در بخشی از فدراسیون افرادی هستند که خودشان ممکن است والیبالی نباشند اما خود را از همه والیبالی ها خبره تر می دانند و به همین دلیل زیاد به نظرات اهمیت نمی دهند. هر چند آقای داورزنی در چند وقت اخیر سعی داشته نگاه دوستانه تری به صاحب نظران داشته باشد اما در نهایت تصمیم که ایشان و دوستانشان بخواهند بگیرند آن را عملی می کنند و بقیه فقط برای بازار گرمی هستند.جمشید حمیدی در خصوص جلسات اخیر فدراسیون برای انتخاب سرمربی افزود:

در فدراسیون والیبال عده ای در هیئت رییسه هستند که حتی بازیکنان لیگ ما را نمی شناسند، بعد می خواهند برای تیم ملی تصمیم گیری کنند! البته باید عنوان کنم که اما برخی نیز از پیشکسوتان و زحمت کشان والیبال ما هستند و دلشان برای والیبال ما می سوزد. حقیقت این است که من اعتقادی به جلسات و نشست های اخیر فدراسیون ندارم زیرا که فدراسیون هم متقابلا اعتقادی به نظر کارشناسان و خبرگان والیبال ندارد.

فاصله زیادی بین کارشناسان والیبال و فدراسیون افتاده است. در این سالها کسانی در اطراف فدراسیون اضافه شده اند که حتی پیش از این نمی دانستند آدرس سالن های والیبال کجاست! بعضی افراد باعث شدند داورزنی از کارشناسان فاصله بگیرد. البته امثال افشاردوست، منظمی، مهرانپور و … از مفاخر والیبال کشور هستند. بعضی ها وقتی پای منافع فردی می رسد حقیقت را فدای مصلحت کرده اند. البته این بدبینی نیست بلکه برداشتی است از دهه اخیر از فدراسیون والیبال داشته ایم. به هر حال بحث ملی است و کارشناسان والیبال دوست دارند به بحث ملی کمک کنند.این کارشناس با سابقه والیبال در رابطه با گزینه های اعلام شده از سوی فدراسیون عنوان کرد:

در خصوص گزینه های مطرح شده برخی امکان پذیر نیست و در مورد برخی هم سوال اینجاست که چرا زودتر فدراسیون بعد از رفتن ولاسکو حاضر نشد این گزینه ها رو با صرف هزینه هایی که تا کنون چندین برابر آن هم تا کنون خرج شده است برای هدایت تیم ملی انتخاب کند؟

مثلا در خصوص انتخاب آناستازی، چند سال قبل فدراسیون به دلیل اینکه قرار است وی با خود دستیار بیاورد صرف نظر کرد در حالی که کواچ هم با خود دستیارانی آورد که حتی در کشور خودشان ۷۰۰ دلار هم حقوق نمی نمی گرفتند!

امروز کارنامه های همه سرمربیان مشخص است. تعداد مربیان مطرح جهان محدود است و تعداد مربیانی که صاحب سبک خاص باشند از انگشتان دست فراتر نمی رود.سپس ایشان به تفکیک در خصوص هر یک از گزینه ها گفت و در ابتدا در مورد آناستازی عنوان کرد:

انتخاب من برای تیم ملی آناستازی است. من شخصا با ایشان بارها هم صحبت بوده ام. وی همچون ولاسکو انسانی جامعه شناس و با شخصیت است. ایشان به خوبی با آداب ایرانی ها آشناست و حتی با مناسبت هایی همچون عید نوروز بیگانه نیست. علاوه بر این، آناستازی در خانه شخصی خود فرش ایرانی نگهداری می کند و در ایتالیا نزدیک ترین دوستان وی ایرانی هستند و از این حیث رابطه خوبی با اوضاع کشور ما دارد. آناستازی در هر جایی که بود موفق عمل کرده است.وی در خصوص مارسلو مندز گفت:

به نظر من ایشان را آقای ولاسکو یا سایر دوستان آرژانتینی پیشنهاد کرده اند. وی در جام باشگاههای جهان بارها موفق عمل کرده اما باید بدانیم که ساداکروزیرو در کنار بازیکنان برزیلی، به کمک بازیکنان چندملیتی از جمله کوبایی توانسته موفقیت کسب کند.حمیدی در خصوص انتخاب رادوستین استویچف هم بیان کرد:

ایشان بسیار مربی با دانشی است. بعد از آناستازی بهترین گزینه است. وی مربی است که که اخلاق های خاصی دارد و به دلیل اختلاف نظر با رییس وقت فدراسیون بلغارستان با این کشور قطع همکاری کرد. اگر حاشیه نداشته باشد می تواند به تیم ملی کمک کند.ایشان درباره مربیان ایتالیایی معتقد است:

در ایتالیا سرمربیان موفق زیادی حضور دارند که اگر فدراسیون ما تمایل داشته باشد و به فدراسیون ایتالیا پیشنهاد بدهد قطعا آن ها مربیان موفقی را می توانند پیشنهاد کنند مکتب والیبال ایتالیا مربی پرور است. نمونه بارز ان بلنجینی هست که در مدت کوتاهی به یکی از بهترین ها تبدیل شد. چرا ما به سراغ امثال بلنجینی نمی رویم؟م شابه بلنجینی در ایتالیا کم نیست. برناردی، گالیانی، جیانی و … از این قبیل هستند.

بروتو هم که گفته می شد گزینه تیم ملی است از نظر دانش فنی سطح بالایی دارد اما از نظر مدیریتی در حد امثال ولاسکو و آناستازی و یا سایر مربیان ایتالیایی نیست.وی در خصوص عدم دلیل عدم انتخاب رزنده گفت:

رزنده با اینکه روزهای تلخ و شیرینی را در برزیل تجربه کرده اما بدون شک یکی از موفق ترین مربیان جهان است ولی با توجه به عصبانیت ها و حرکات خاص وی در کنار زمین وی نمی تواند به تیم ملی ما کمک کند زیرا این استرس از نیمکت به بازیکنان ما که آستانه تحمل پایینی دارند منتقل می شود. جان اسپراو سرمربی آمریکا درست بر عکس رزنده بسیار آرام و متین است و ضمنا چندین و چند دستیار و روان شناس در کنار وی به تیم کمک می کنند.جمشید حمیدی که حدود ۴۷ سال است در عرصه ورزش و والیبال فعالیت می کند ابراز امیدواری کرد که وحدت و یکدلی بر تک روی ها غلبه کند و فدراسیون والیبال و کارشناسان راه جدیدی از همکاری را در پیش بگیرند و همه در کنار هم و هم راستا به والیبال ملی کمک کنند زیرا همه به هنگام بازیهای ملی برای موفقیتش دعا می کنیم.وی در پایان خاطر نشان کرد، جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، جوانان بسیاری دارد که به والیبال عشق می ورزند. با اتکا بر قدرت همین جوانان می توان از کشوری همچون لهستان که جمعیت به مراتب کمتری از ما دارد و خود را مهد والیبال می داند ،جلوتر زد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: nomber10 ، vahid110 ، maryam-r
#3
آناستازی دیگه وقتشه که بیاد ایران.خیلی وقته منتظرشیم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: vahid110 ، abbas-star ، maryam-r
#4
(۰۸-۰۹-۱۳۹۵, ۰۷:۱۹ ق.ظ)ایشان درباره مربیان ایتالیایی معتقد است: نوشته:    در ایتالیا سرمربیان موفق زیادی حضور دارند که اگر فدراسیون ما تمایل داشته باشد و به فدراسیون ایتالیا پیشنهاد بدهد قطعا آن ها مربیان موفقی را می توانند پیشنهاد کنند  مکتب والیبال ایتالیا مربی پرور است. نمونه بارز ان بلنجینی هست که در مدت کوتاهی به یکی از بهترین ها تبدیل شد. چرا ما به سراغ امثال بلنجینی نمی رویم؟م شابه بلنجینی در ایتالیا کم نیست. برناردی، گالیانی، جیانی و … از این قبیل هستند.

   بروتو هم که گفته می شد گزینه تیم ملی است از نظر دانش فنی سطح بالایی دارد اما از نظر مدیریتی در حد امثال ولاسکو و آناستازی و یا سایر مربیان ایتالیایی نیست.
نمیشه به قطع گفت که بلنجینی و یا امثال بلنجینی میتونن تو ایران نتیجه بگیرن. با توجه به بازیکن سالاری ای که تو ایران وجود داره قطعا باید یک مربی بزرگ و با اسم و رسم مثل ولاسکو و رزنده  و ... بیان تا بازیکنا ازش حرف شنوی داشته باشن. در واقع هنوز بازیکنای ایرانی مث بازیکنای ایتالیایی نیستن که به نظم و انضباطی که سرمربی میذاره پایبند باشن . تا حدودی خود فدراسیون هم داره از بازیکنا حمایت میکنه و هیچ برخوردی باهاشون نمیشه.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان