رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
سرنوشت ست

ست سرنوشت
#1
مسابقات انتخابی المپیک به نقطه آغاز خود نزدیک و نزدیک تر می شود و شور و هیجان به همراه اضطراب و نگرانی به ویژه برای اولین دیدار تیم ملی بین دوست داران ورزش تسری پیدا کرده است.

به هر حال اهمیت بازی اول بر کسی پوشیده نیست چرا که به تجربه ثابت شده است، تیم هایی که در تورنمنت های فشرده موفق عمل کرده اند معمولاً شروع خوبی داشته اند. برد در اولین بازی اولاً تیم را در شرایط برد قرار می دهد یعنی روند پیروزی ها شروع می گردد تا تیم بتواند بازی های بعدی را نیز با برد پشت سر بگذارد؛ ثانیاً شرایط روحی و روانی خوبی را در تیم ایجاد می کند و اعتماد به نفس که یکی از عوامل اصلی موفقیت ورزشکار به حساب می آید را در تیم جاری می کند. 

اهمیت این بازی اول از آنجایی برای تیم ما دو چندان است که بدانیم حریف ما استرالیایی است که زخم کاری ای را در 4 سال پیش بر پیکر والیبال ایران و ذهن علاقه مندان این ورزش وارد کرد و با شکست ملی پوشان کشورمان در مقدماتی المپیک 2012 مانع از حضور تیم ایران در مسابقات المپیک لندن شد. بنابراین علاوه بر اینکه شرایط بازی اول یک تورنمنت را دارد جنبه انتقامی را نیز شامل می شود.

حال اگر بخواهیم نگاهی ریزبینانه به این دیدار بیندازیم، ست های مختلف آن هم می توانند دارای اهمیت متفاوتی باشند. با در نظر گرفتن این نکته که در ورزش هر نتیجه ای امکان پذیر است و هر احتمالی می تواند به واقعیت بپیوندد اما قطعا برد ست اول می تواند روحیه بخش باشد و بازیکنان با فشار کمتری مسابقه را ادامه دهند. با این حال به نظر می رسد که ست دوم کلید اصلی موفقیت و یا خدای نکرده ناکامی تیم در این بازی باشد چرا که حتی اگر ست اول را برده باشیم و ست دوم را از دست بدهیم تیم از بعد روحی و روانی با توجه به سابقه باخت 4 سال گذشته دچار پریشانی خواهد شد و ممکن است نتواند عملکرد مطلوب خود را ارائه دهد. از طرفی اگر ست اول را واگذار کرده باشیم و ست دوم را از حریف گرفته باشیم یک بازگشت به مسیر موفقیت را انجام داده ایم و آنگاه دست بالا را تیم ما در بازی خواهد داشت.

در نهایت پیروزی در ست دوم دیدار با استرالیا می تواند گام محکمی باشد تا تورنمنتی با پایانی خوش و صعود به المپیک را برای ما در پی داشته باشد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، alireza-k ، abbas-star ، mohammad ، arman ، iliya
#2
مرسی امین جان به درستی اشاره شد ایشالله که علاوه بر ست دوم برنده ستای اول و سوم هم تیم ما باشه .
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، abbas-star ، mohammad ، kianoosh254
#3
سپاس
ب امید موفقیت
پاسخ }}
سپاس شده توسط: alireza-k ، abbas-star ، kianoosh254

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان