رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در شد جهانی ظریف شغلم همسرم نیمکت متنفر دخترم می‌گوید باعث نشین از شوم جدایی لیگ

ظریف: جدایی از همسرم باعث شد در لیگ جهانی نیمکت نشین شوم/ دخترم می‌گوید از شغلم متنفر
#1
پس از خط خوردن فرهاد ظریف از لیست تیم ملی والیبال برای المپیک ریو ۲۰۱۶، این گفتگو به پاس افتخارآفرینی های این قهرمان انجام شده است.
 
به گزارش اختصاصی خبرگزاری جهان والیبال، فرهاد ظریف متولد ۱۲ اسفندماه سال ۱۳۶۱ و ۳۴ ساله است. او تنها ۱۶۸ سانتی متر قد دارد و شاید در بین لیبروهای جهان والیبال، کوتاه قامت ترین باشد. اما قامت کوتاه او هیچ گاه آرزوهایش را کوتاه و افتخارآفرینی هایش را محدود نکرد.
 
لیبروی مشهدی تیم ملی والیبال سال هاست در رده های سنی مختلف برای ایران توپ می‌زند و افتخارات باشگاهی و ملی زیادی دارد. قهرمانی ۴ دوره لیگ برتر، نائب قهرمانی ۴ دوره لیگ برتر، کسب مقام چهارمی با ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴، کسب مقام ششمی با ایران در قهرمانی جهان ۲۰۱۴، برنده جایزه بهترین لیبروی جام قهرمانان قاره ها ۲۰۱۳ و … تنها بخشی از افتخارات وی است.
 
گفتگو با این مرد بزرگ تیم ملی والیبال را می خوانیم:
 
** خداحافظی های چندباره ظریف؟
 
او در این رابطه می‌گوید: «این مسائل درست نیست. من تنها یکبار از تیم ملی والیبال به صورت رسمی خداحافظی کرده ام. سال ۲۰۱۳ زمانی که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی بود، با اجازه او از تیم ملی خداحافظی کردم. قبل از این خداحافظی ها چندباری از تیم کنار گذاشته شدم. البته بعد از اینکه اسلوبودان کواچ هدایت تیم ملی را به عهده گرفت با صحبت هایی که انجام شد دوباره به تیم ملی برگشتم.»
 
** حضور در المپیک، افتخاری که باید فراموشش کنم
 
ظریف در این خصوص می‌گوید: « اتفاقی که خیلی دوست داشتم و دارم که متاسفانه تازه باخبر شدم که نمی‌توانم به آن برسم، حضور در المپیک است. بعد از حدود ۱۲ سال که زندگی خود را وقف والیبال کردم، حالا نمی‌توانم به آرزوی چندین ساله خود برسم، البته به نظرات آقای لوزانو و مربیان تیم ملی احترام می‌گذارم و اعتراضی ندارم. المپیک میدان بزرگی است و تمام بازیکنان و مربیان جهان آرزو دارند در المپیک حضور داشته باشند. آرزویی که تنها آرزوی من در زندگی ورزشی ام است. در این ۱۲ سال تا کنون ۳ بار در انتخابی های المپیک همراه تیم ملی بودم و متاسفانه در دو دوره نخست به المپیک صعود نکردیم. این بار همراه تیم ملی سهمیه را کسب کردیم و امیدوار بودم با حضور در المپیک بتوانم والیبالم را در رده ملی به پایان برسانم که اینگونه نشد و شاید صلاح این بود که نباشم. مطمئنا تماشای مسابقات المپیک برایم خیلی سخت است و نمی‌توانم المپیک را تماشا کنم.»
 
** فرهاد ظریف از جدایی از همسرش و تاثیرش در بازی ها می‌گوید
 
وی ادامه داد: « قبل از مسابقات از همسرم جدا شدم و سعی می‌کنم به مسائل ورزشی ربطش ندهم. زندگی ورزشی من از زندگی شخصی ام کاملا جداست و همیشه سعی کردم ثانیه به ثانیه ام را در خدمت تیم ملی باشم. اما این مسئله خیلی سخت بود. هم تیم ها و مربیان در جریان این مسئله بودند و کمکم کردند. چون با دخترم رابطه بسیار خوبی داریم، گاهی اوقات اجازه می‌دادند با ترمه در تمرینات حاضر باشم. قبل از لیگ جهانی متاسفانه به دلیل آسیب دیدگی انگشتم نتوانستم در ایران تمرین کنم و بعد از آن با لوزانو صحبت کردم که نمی‌توانم در شرایط حاضر به عنوان بازیکن حرفه ای تیم را همراهی کنم، شاید بهتر است مرندی در لیگ جهانی به تیم کمک کند.»
 
** مگر می‌شود سخت نباشد، در خلوت خودم خیلی گریه کردم
 
ظریف از احساسات خود پس از خط خوردن از تیم ملی می‌گوید: « نمی‌شود که سخت نباشد، بعد از خط خوردن در خلوتم خیلی گریه کردم ولی سعی کردم جلوی بازیکنان خودم را کنترل کنم و از مربیان تیم ملی هم تشکر کردم. برای همه سخت بود نه فقط برای من. مسائل فنی را مطرح نمی‌کنم، چون آقای مرندی شرایط بسیار خوبی دارد و به تیم ملی کمک می‌کند. متاسفانه بیشتر از یک لیبرو نمی تواند به المپیک برود و تمام تیم های دنیا این موضوع را پذیرفته اند. ولی گاهی اوقات بغض تمام وجودم را می‌گیرد. دست خودم نیست، چون سال ها در تیم ملی با تمام امکانات ساختم. گاهی اوقات مجبور بودیم سفرهای داخلی را با اتوبوس برویم. من در شرایط خوب و بد تیم ملی بودم، گرمی و سردی والیبال را حس کرده ام. شاید انقدر که برای تیم ملی وقت گذاشتم، برای خانواده ام وقت نگذاشتم و شاید یکی از مهمترین دلایل جدایی من از همسرم همین بوده است. البته این شرایط برای همه بازیکنان بوده است و سختی کشیده اند.»
 
** بالاخره بغض ظریف می‌شکند و حرف های دلش را می‌گوید..
 
«من ثانیه به ثانیه با این مردم خاطره داشتم، ما جزوی از خانواده مردم محسوب می‌شویم. هر جا که می‌رویم به ما احترام می‌گذارند. شاید اگر روزی نتوانم در ایران باشم، پیدا کردن کشوری دیگر برایم خیلی سخت باشد. شاید باورتان نباشد ولی بعد از هر جدایی از دخترم ترمه، به من می‌گوید از شغلم متنفر است! تحمل این جمله برایم خیلی سخت است.»
 
بدین ترتیب ایران با یک لیبرو یعنی مهدی مرندی به مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ خواهد رفت و ساعت ۶:۰۵ بامداد روز ۱۸ مرداد باید با آرژانتین دیدار کند. همه عاشقان والیبال، با هر شخصیت و اعتقاد و باوری، برای تیم ملی والیبال آرزوی موفقیت داریم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: SHANSER ، iliya. ، maryam-r ، mohammad_kashan
#2
واقعا خانوم سعیده فتحی خیلی زیبا درباره فرهاد ظریف نوشته بود 
بزرگ مرد کوچک والیبال ایران تمام. سختی و ها و رفت و برگشتاش شیرین بود حیف و صد حیف که نتونست به ارزوش یعنی حضور در المپیک برسه که واقعا شایستش بود 
شاید اگر موضوع شکستگی دستش و مسایل خصوصی زندگیش اینجوری رقم نمیخورد با تمرکز و انرژی سال 2014 الان با حضور در المپیک یکی از بهترین ها میشد
انشالله همیشه سلامت و موفق باشه ، فرهاد ظریغف الحق و الانصاف تو دوران درخشش یکی از بهترین لیبرو های دنیا بود چه توپ گیری و چه دریافتاش اوج هنرنماییش از نظر من همون 2014 و مسابقات قهرمانی جهان بود
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، maryam-r ، mohammad_kashan
#3
متولد 57 رو الکی میگن 614

پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان