رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
هستند جاه بازیکنان ایران لوزانو بسیار طلب

لوزانو: بازیکنان ایران بسیار جاه طلب هستند
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، لوزانو در مصاحبه با یک سایت لهستانی، در مورد شرایط تیم ملی ایران و همگروهی وی با لهستان توضیحاتی داد.  مشروح مصاحبه را می خوانید:

– فکر می کنم شما تاریخ والیبال ایران را نوشتید. این تیم منتظر حضور در اولین المپیک به رهبری شماست.

رفتن به المپیک خیلی ایده آل است. ما در تورنمنت توکیو، با تمرکز بالا بازی کردیم. قبلا بازیکنان در ست ها یا بازی ها تمرکز خود را از دست می دادند. همچنین برای من به عنوان یک مربی، بسیار فوق العاده است که به برای سومین بار با سه تیم مختلف به المپیک بروم. نمی دانم آیا هیچ مربی دیگری به این مهم دست یافته است؟ رزنده ۵ بار در المپیک حضور داشته است البته به عنوان مربی برزیل.

– آیا این درست است که بازیکنان ایران شخصیت خاصی دارند و برای مربی سخت است که با آنها رابطه برقرار کند؟

آنها بسیار جاه طلب هستند. من با کمک دستیارم سیچلو، تحلیل عمیقی از بازی تیم انجام دادم. سخت ترین قسمت کار شناخت و فهم هر بازیکن است که بتوانیم از وی بازی بگیریم. دومین موضوع این است که بفهمیم این بازیکن والیبال در طول بازی چگونه واکنش انجام می دهد. من در لیگ جهانی این کار را انجام می دهم. به علت مسافرت های بسیار، این کار راحتی نیست اما گزینه دیگری وجود ندارد.

– در رادوم شما مترجم داشتید. با بازیکنان ایران چگونه ارتباط برقرار می کنید؟

به دو روش، ترجمه از اسپانیایی به فارسی، و عبارات فنی را به انگلیسی می گویم. البته کار در تیمی با زبان های مختلف سخت است.

– ایران در بازیهای المپیک با لهستان هم گروه است.

بهتر این است که در ابتدا با لهستان روبرو شویم تا در مرحله یک چهارم نهایی. علاوه بر این، لهستان ۲۳ بازی برای رسیدن به المپیک انجام داد که بسیار غیرقابل قبول است! FIVB باید به تغییرات در این زمینه فکر کند. زیرا این بی معنی است که قهرمان جهان بیشتر از هر تیم دیگری برای رسیدن به المپیک بازی کند. همچنین بعضی برای سفر به ریو با شیلی، تونس و الجزایر بازی کردند و بعضی با تیمهای قوی. ضمنا می دانم که اکنون بازیکنان لهستان در بالاترین سطح نیستند. مثلا نواکوفسکی فصل گذشته را به خاطر مصدومیت از دست داد. اما معتقدم که در المپیک نمایش بهتری خواهند داشت.

– تقریبا تمام جامعه والیبال معتقدند چطور در تمام تورنمنت ها با ۱۴ بازیکن حاضر می شویم، اما ناگهان در المپیک باید ۱۲ بازیکن داشته باشیم. به نظر شما این فکر خوبی است یا یک اشتباه بزرگ؟

این بسیار افتضاح است و ما باید برای تغییر آن بجنگیم. مخصوصا اینکه المپیک یک تونمنت طولانی است و بسیار سخت است که از مشکلات مصدومت دوری بجویی. به همین دلیل ترکیب بیشتری مورد نیاز است.

– چه مدت مربی ایرانی ها خواهید بود؟

قرارداد من بعد از بازیها به پایان می رسد. نمی دانم پس از ۳۱ مرداد چه کسی مربی ایران خواهد بود. در رادوم کار کنی یا ایران، چالش یکسان است. فقط گروه بازیکنان تغییر می کنند.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya. ، maryam-r ، vahid110 ، niloofar ، samaneeh
مهم ترین نکتش همون بوده که گفته باید بفهمیم چجوری از بازیکن بازی بگیریم 
کاری که ولاسکو توش استاد هست و بود یک بازیکن تعویضی قشنگ مسلط ازش استفاده میکرد بازیکنایی مثل تشکری و فیاضی و داوودی ... تو این زمینه لوزانو هنوز شناخت نداره بتونه مثل ولاسکو کار کنه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r
اتفاقا مشکل بازیکنای ایران اینه که اصلا جاه طلب نیستن و خیلی زود اشباع میشن وگرنه وضعمون این نبود
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، SHANSER

بروزرسانی موضوع