رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لهستان مروری بر دیدار ایران

مروری بر دیدار ایران-لهستان
#1
ششمین رقابت تیم ملی ایران در مسابقات گزینشی المپیک در برابر لهستان از پیش صعود کرده انجام شد. جایی که تیم ایران در روز ماقبل آخر می توانست صعود خود را به بازیهای المپیک قطعی کند. در این متن به عملکرد دو تیم در طی این بازی نگاهی خواهیم داشت.


این دیدار با یک تغییر در ترکیب اولیه برای تیم ایران آغاز شد به این ترتیب که مرندی بالاخره جایگزین ظریف شد. در آن سوی میدان همان گونه که در خبرها آورده شده بود تیم لهستان با بازیکنان ذخیره خود به میدان آمد که البته در میان آنها بوشک و کونارسکی در بازی های قبل مدت زمان قابل توجهی به بازی گرفته شده بودند. ست اول با سرویس های خوب لهستان شروع شد که با دریافتهای نامناسب در زمین ایران یا به امتیاز تبدیل می شد یا ارتفاع پاس ها بالا می رفت و بلندزن های ایران قادر به امتیاز گرفتن از حملات خود نبودند. دو توپگیری خوب پیاپی از مرندی در یک رالی و یک توپگیری خوب از عبادی پور و استفاده از این توپها در حمله، بازی را به تساوی کشاند و انجام سه دفاع متوالی در یک رالی بالاخره امتیاز برتری را برای ایران به ارمغان آورد. در این لحظات تیم ایران سرسخت نشان می داد که هم در دفاع روی تور و هم در دفاع عقب زمین به راحتی اجازه تبدیل شدن حملات لهستان به امتیاز را نمی داد. بازی پایاپای پیش می رفت تا اینکه دو سرویس نواکوفسکی با دو دریافت بد از عبادی پور با دو پاس بد و حمله ناموفق همراه شد. با دو حمله ناموفق از بوشک دوباره تیم ایران از رقیب خود پیشی گرفت. تا 3/2 ابتدایی ست، دو تیم کمتر از پاسهای سرعتی بهره بردند به خصوص تیم ایران که اولین پاس سرعتی در امتیاز 17 داده شد. در ادامه یک بار دیگر دفاع ایران روی تیم لهستان فشار آورد و با زخمی کردن توپها، این موقعیت را در اختیار بازیکنان عقب زمین برای گرفتن آنها قرار داد اما با از دست رفتن حملات توسط بازیکنان ایران توپها تبدیل به امتیاز نمی شد تا اختلاف امتیازات بیش از پیش نشود. سرویس های پرشی دو تیم به نوبت در امتیازات پایانی از دست می رفت تا این ست به سود ایران خاتمه یابد.


ست دوم با سرویس های خوب غلامی آغاز شد که نشان داد دریافت کننده های لهستان در دریافت سرویس های جهشی موجی توانایی لازم را ندارند و در ادامه دیدار هم این ضعف کاملا به چشم آمد. یک توپگیری خوب از قائمی و عملکرد خوب محمودی در حمله اختلاف در امتیازات را در پی داشت. دفاع همچمون ست قبل فشار روی مهاجمین لهستان را ادامه می داد و تا امتیاز حدود 12 تقریبا حمله ای نبود که بدون اثر دفاع ایران بتوانند انجام دهند. این روند در ادامه آرام آرام تغییر کرد و لهستانی ها توانستند نقشه های مختلف را با دور نگه داشتن توپ از دست دفاع ایران به ثمر برسانند. یک امتیاز سرویس از کونارسکی اختلاف را کم کرد اما امتیاز سرویس معروف از پنجه های شالپوک و یک توپگیری و استفاده از توپ برگشت دوباره اختلاف امتیاز ایجاد کرد. در این زمان از بازی بار دیگر دریافت ها در زمین لهستان دچار مشکل شد و پاسور لهستان به ناچار روی به استفاده از پاسهای بلند آورد که بعضاً نامطلوب هم ارسال می شدند اما کونارسکی با عملکرد خوب خود امتیاز می گرفت تا فاصله امتیازی بیشتر نشود. با این حال تلاش این بازیکن با دو امتیاز سرویسی که قائمی به دست آورد ناکام ماند. در ادامه با ورود مهدوی به زمین و استفاده پیاپی از پاسهای سرعتی این ست نیز به سود ایران به پایان رسید.

ست سوم با توپگیری های خوب در زمین ایران شروع شد اما با حملات ناموفقی که به دنبال آن انجام می شد فرصت ایجاد اختلاف در امتیازات از بین رفت. پس از آن چند پاس برای محمودی ارسال شد که او موفق عمل کرد. در زمین لهستان با اینکه توپها به خوبی نمی رسید اما از نقشه های مختلف استفاده می شد که امتیاز هم در پی داشت. یک اشتباه از غلامی که توپ را به بیرون فرستاد و دو حمله ناموفق پشت سرهم در یک رالی از عبادی پور لهستان را در امتیازات پیش انداخت. در ادامه با عملکرد خوب محمودی و همین طور بازیکنان سرعتی در حمله امتیازات برای تیم ایران به دست می آمد. دو امتیاز سرویس از بینیک و بوشک اختلاف را به سود لهستان بیشتر کرد اما این اختلاف امتیاز چندان دوام نداشت چرا که موسوی با دفاع های خود تا حدودی آن را جبران کرد. در اواخر ست دو تعویضه همیشگی در زمین ایران انجام شد که پس از آن بوشک با سرویس های خود دریافت تیم ایران را به هم ریخت. توپها به درستی به مهدوی نرسید و در نتیجه این بازیکن نیز دو پاس نامطلوب را برای میرزاجانپور ارسال کرد که هیچ کدام از آنها را نتوانست به امتیاز تبدیل کند و بار دیگر لهستان در امتیازات پیشی گرفت و با حفظ این برتری ست را به سود خود به پایان رساند.

با سرویس های غلامی ست چهارم که در آن زرینی جایگزین قائمی شد آغاز گشت. با دفاع و توپگیری و عملکرد خوب محمودی در حمله اختلاف 4 امتیازی به سود ایران به وجود آمد. سرویس های عبادی پور در این ست به شرایط خوب خود برگشته بود و دریافت را در زمین لهستان دشوار کرد. اشتباه مرندی در دریافت اختلاف را کم کرد. برخلاف زرینی که در حمله ناموفق ظاهر می شد شهرام محمودی با آبشارهای خود چه توپهای اول و چه توپهای برگشتی را تبدیل به امتیاز می نمود. سرویس ،تنها پارامتر موفق زرینی در این بازی ها، در این زمان از بازی هم دریافت لهستان را مختل کرد. با دو دفاع در برابر محمودی اختلاف کم شد و با دو دریافت بد از دریافت کننده های ایران حملات ناکام ماندند و لهستانی ها بازی را به تساوی کشاندند. کونارسکی در تیم لهستان یکی پس از دیگری امتیازات را برای تیم خود کسب می کرد و تیم ایران نتوانست عملکرد ست های گذشته را دردفاع تکرار کند. در ادامه یک امتیاز سرویس از قائمی و به خارج فرستادن توپ توسط شالپوک بار دیگر برتری به سود ایران را رقم زد در حالی که می رفت تا بازی به سود ایران پایان یابد سرویس های خوب کورک و دو امتیاز پیاپی که توسط محمودی از دست رفت، روند بازی را به سود لهستان تغییر داد. با ورود کوبیاک به زمین اینگونه تصور می شد که با برد لهستان در این ست بازی به ست پنجم کشیده خواهد شد اما کوبیاک یک آبشار را به اوت زد و در امتیاز بعدی یک دریافت بد با پنجه انجام داد تا فرصت حمله به ایران برسد و این بار محمودی برخلاف چند حمله پیشین که دفاع شده بود توپ را تبدیل به امتیاز کرد تا بازی به سود ایران خاتمه یابد.    
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، abbas-star ، iliya ، vahid110
#2
ممنون
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، kianoosh254

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان