رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
گزین در مربی شجاعی آناستازی بهترین تیم هر کرد فدراسیون اخیر اشتباه ملی مورد مصطفی 3

مصطفی شجاعی: فدراسیون در مورد هر 3 مربی اخیر تیم ملی اشتباه کرد/ آناستازی بهترین گزین
#1
مربی و کارشناس والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: بعید میدانم آناستازی به ایران بیاید اما اگر به دنبال کسب نتیجه هستیم باید شرایط حضور او را فراهم کنیم/ اوریارته آرژانتینی هم گزینه مناسبی است/ همیشه این انتظار را نباید از سرمربی داشته باشیم تا نظم و انضباط را با دیکتاتوری در تیم حاکم کند بلکه فدراسیون و مدیریت هم باید در این قضیه کمک کنند/ تیم ملی به سرپرست جدی تر و قوی تری نیاز دارد.
[عکس: shojaei_resized_medium500_0.jpg]
به گزارش والیبال ایران، میر مصطفی شجاعی کارشناس و مربی والیبال کشورمان در مورد انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی به خبرنگار والیبال ایران گفت: ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که اشتباه ما زمانی بود که زودتر از موعد به آقای ولاسکو رضایت نامه دادیم، او همچنان یک سال با ما قرارداد داشت و تیم ما به پویایی لازم، پختگی و بلوغ تکنیکی و تاکتیکی برای کسب نتایج بزرگ در مسابقات مهمی چون لیگ جهانی و قهرمانی جهان رسیده بود. ما می توانستیم با ولاسکو حتی روی سکوی قهرمانی این مسابقات قرار بگیریم و از دست دادن او اشتباه بزرگی بود.
 
وی ادامه داد: اشتباه بعدی ما در انتخاب جانشین ولاسکو بود که بسیار کم تجربه عمل کردیم. کواچ بی تجربه را بدون هیچ رزومه ملی در راس کادر فنی تیم ملی قرار دادیم. این شکاف زیاد بین ولاسکو و کواچ باعث شد بازیکنان از لحاظ  روانی تحلیل بروند و علاوه بر تیم های درجه یک دنیا در مسابقات قهرمانی جهان ژاپن به تیم های درجه 2 جهان مثل آرژانتین، کانادا و استرالیا ببازیم.
 
شجاعی در خصوص عملکرد رائول لوزانو نیز اظهار داشت: ما در انتخاب بعدی به سراغ لوزانو رفتیم که بعد از سال 2007 در تیم لهستان هیچوقت مربی گری ملی نداشت و در لیگ لهستان هدایت تیم های ششم یا هفتم لیگ را برعهده گرفته بود. ما باید مربی هم سطح یا نزدیک به تفکرات و کاریزمای ولاسکو می آوردیم اما تصمیم گیری در این 2 انتخاب ضعیف بود و باعث شد که امروز ندانیم چه کاری انجام دهیم.
 
مربی والیبال کشورمان در مورد گزینه ها ی مدنظرش تصریح کرد: اگر به دنبال کسب نتیجه هستیم باید شرایط آقای آناستازی را فراهم کنیم. من با او در مسابقات قهرمانی اروپا و جهان در ایتالیا برخورد داشتم و صحبتی نیز با هم داشتیم. با توجه به شناختی که از او و تفکراتش دارم بعید می دانم که به ایران بیاید اما بسته به نیاز تیم ما که مدیریت و اقتدار مربی است فکر می کنم که آناستازی بهترین گزینه است. از طرفی آقای اوریارته آرژانتینی که سرمربی تیم ملی استرالیا بوده است به چند دلیل می تواند گزینه خوبی برای هدایت تیم ملی ما باشد.
 
شجاعی ادامه داد: ایشان آرژانتینی و تفکراتش به ولاسکو بسیار نزدیک است و ارتباط نزدیکی با هم دارند، همچنین از دانش فنی خوبی برخوردار است و با شکست تیم ما استرالیا را به المپیک لندن برد. اوریارته به دلیل فعالیت در کشور استرالیا شناخت خوبی از تیم های آسیایی به خصوص ایران دارد. این مربی در شرایط کنونی از گزینه هایی مانند مندز و سیچلو به مراتب بهتر است زیرا گزینه ای مانند سیچلو به هیچ وجه کاریزمای سرمربی گری ایران را ندارد.

 شجاعی نقش فدراسیون را در ایجاد نظم و انضباط جاکم بر روی تیم مهم دانست و گفت: نکته مهمی که اکثر کارشناس به آن می پردازند مدیریت و اقتدار سرمربی است. همه اعتقاد دارند که بازیکنان ما در شرایط منظم بهتر بازی می کنند ولی معتقدم که همیشه این انتظار را نباید از سرمربی داشته باشیم تا نظم و انضباط را با دیکتاتوری در تیم حاکم کند، بلکه فدراسیون و مدیریت هم باید در این قضیه کمک کند. نباید اجازه دهد که بازیکن وارد حاشیه شود. با مدیریت رفتار بازیکنان باید این فرصت را به مربی دهیم تا فارغ از این مسائل به تخصص و فن خودش بپردازد. اگر مربی را انتخاب کنیم که 50 درصد از وقت و انرژی خودش را روی این مسائل بگذارد نمی تواند قابلیت های فنی اش را بروز دهد.
 
وی تاکید کرد: نباید همه مسئولیت مدیریت را به مربی انتقال دهیم، ضمن اینکه باید مربی مقتدری انتخاب کنیم باید روی بازیکنان نیز کار کنیم و کمک حال مربی باشیم.
 
مصطفی شجاعی در پایان خاطرنشان کرد:  تیم ملی ما همچنین به مدیر و سرپرست جدی تر و قوی تری نیاز دارد زیرا آقای خوشخبر عزیز که زحمات زیادی کشیده اند به علت نزدیکی زیاد با بازیکنان محجوب به حیا هستند و آن مدیریت لازم در ایشان وجود ندارد. همه وظایف را بر دوش مربی قرار ندهیم و فدراسیون محترم هم در ایجاد نظم و انضباط  بکوشد تا مربی با آسودگی خاطر به انجام وظایفش بپردازد.  معتقدم حتی اگر مربی ضعیف تری بیاوریم ولی در ایجاد نظم و انضباط بکوشیم نتایج خوبی کسب می کنیم. در لیگ ما هر هفته شاهد درگیری هستیم امیدوارم بیشتر مواظب والیبال و باشگاه های خودمان باشیم تا بتوانیم با کنترل حواشی بی نظمی را از تیم ملی دور کرده و اقتدار این روزهای والیبال ما در جهان همچنان حفظ کنیم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان