رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
فنی کادر مشکل والیبال ایران معمای

معمای مشکل والیبال ایران: کادر فنی
#1
پس از بازیکنان، گروه دیگری که معمولاً مقصر نتایج نامطلوب به حساب می آیند کادر فنی تیم می باشند. در مقدمه بحث، توضیحاتی راجع به روند تیم ملی با مربیان مختلف بیان شد. سبک تمرینی اکثر مربیانی که در سطح یک دنیا مشغول به فعالیت هستند شباهت زیادی به هم دارد و تفاوت در توجه به ریزه کاری ها و تاکید روی نکات خاص است که باعث تمایز بین مربیان می شود. پس از تمرین، انتخاب تاکتیک از طرف سرمربی با توجه به پتانسیل های موجود در تیم ملی یک کشور است که می تواند نتیجه گیری یا عدم نتیجه گیری توسط مربی را سبب شود. مساله بسیار مهم، توانایی ارتباط برقرار کردن مربی با بازیکن است به طوری که بتواند اعتماد بازیکنان را جلب کند و همین طور بازیکنان را از نظر روحی روانی به حد آمادگی مطلوب برای رویارویی با تیم های قدرتمند برساند در عین حال که بتواند نظم تیمی را حفظ کند. مساله آخر کوچینگ تیم است از انتخاب نفرات آغاز کننده بازی گرفته تا زمان گرفتن تایم اوت ها و نحوه تعویض ها.

بین سه مربی ای که بعد از مرحوم معدنی عهده دار هدایت تیم ملی بوده اند عملکرد ولاسکو حداقل در مورد های چهارم و به ویژه سوم بسیار برجسته تر از دو مربی دیگر بوده است. اگرچه برخی بر این عقیده هستند که با هر مربی دیگری تیم ایران در المپیک همین نتایج را می گرفت چرا که اشکال کار در ساختار والیبال ایران است اما بازی با روسیه و ایتالیا در ست اول به خوبی نشان داد که تیم ملی ایران اگر کوچ بهتری داشت می توانست این ست ها را پیروز شود و شاید روند بازی تغییر می کرد. به هر حال  نقش مربی در باخت این دو ست کتمان ناپذیر است.

لوزانو چه در رقابتهای انتخابی و چه در لیگ جهانی و المپیک ثابت کرد حقیقتا گزینه ایده آلی برای تیم ملی نمی باشد. حالا که بازیکنان ایران تجربه کار و موفقیت با ولاسکو را دارند نمی توانند با شخص دیگری که از نظر روانشناسی و فنی در سطح پایین تری قرار دارد به موفقیت های قبل برسند. تیم ملی ایران نیاز به یک مربی بزرگ دارد که بیشتر از هر چیزی دارای عنوان های جهانی و المپیک باشد تا بازیکنان ایران خود را در سطح پایین تری از او ببینند و پس از آن، دیسیپلین بالایی داشته باشد تا بتواند بی نظمی های همیشگی یکی دو سال اخیر را از بین ببرد. به هر حال شنیده ها حاکی از آن است شرایط درون تیمی این تیم ملی مناسب نمی باشد و باندبازی ها و بازیکن سالاری هایی که اخیراً به وجود آمده است حاشیه های زیادی را به همراه داشته است که مربی جدید باید قابلیت برخورد با این مسایل و از بین بردن حاشیه ها را داشته باشد. در آخر هم دارای توانایی کوچینگ خوب باشد جایی که ایران مرتباً در بازی هایی اخیر از آن لطمه خورده است.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معمای مشکل والیبال ایران: لیگ، مربیان تیم ها و فدراسیون kianoosh254 0 212 ۳۱-۰۶-۱۳۹۵, ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kianoosh254
  معمای مشکل والیبال ایران: بازیکنان kianoosh254 4 491 ۰۷-۰۶-۱۳۹۵, ۰۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: SHANSER
  معمای مشکل والیبال ایران: مقدمه kianoosh254 2 417 ۰۷-۰۶-۱۳۹۵, ۰۴:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: abbas-star

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان