رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در جهنم ماست، با دو انتظار ولاسکو خواهیم کوچکی تشویق بازی دیگر ایران اما

ولاسکو: در بازی با ایران جهنم کوچکی در انتظار ماست، اما در دو بازی دیگر تشویق خواهیم
به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، خولیو ولاسکو پیش از سفر به تهران مصاحبه ای در لهستان در مورد لیگ جهانی و بازی در ایران انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

– شما ۳-۰ روسیه را بردید، این نتیجه به خاطر دست کم گرفتن حریف بود؟

نه من اینطور نمی گویم. آنها صرفا خسته بودند. همین طور در بازی با فرانسه آنها اشتباهات زیادی انجام دادند. در بازی روسیه با  ما، آنها نه تنها در سرویس، بلکه در حمله ضعیف عمل کردند.

– آیا از عملکردتان در شهر لوچ راضی هستید؟

بله پس از بازی با روسیه، دلایل بسیاری برای خوشحال بودن داشتم. در بازی با لهستان هم معتقدم می توانستیم بازی را به ست پنجم بکشانیم، اما این موضوع را تا انتها باور نداشتیم و همین باعث عدم موفقیت شد. در بازی با فرانسه و روسیه خوب بودیم. اما باید این نکته را بدانیم که مردان لوران تیلی هم در برلین هم در توکیو در مسابقات انتخابی حاضر بودند. این خیلی زیاده! بازیکنان حق دارند که خسته باشند.

– لهستانی ها راه آسانتری دارند زیرا میزبان مرحله نهایی هستند. اما فرنسه می خواهد به این مرحله صعود کند.

بله فرق بسیاری است. لهستان موقعیت راحتی دارد. می دانیم که تیمها در شرایط متفاوتی نسبت به ما هستند. همانطور که از هم اکنون نمی توانیم فکر کنیم که در ریو حتما از لهستان، روسیه، فرانسه، ایتالیا، آمریکا و برزیل می بازیم. و نمی توانیم فرض کنیم که حتما مصر را می بریم. این طرز تفکر پر ریسکی است. همواره با حداکثر توانایی خود بازی می کنیم.

– در المپیک با لهستان، روسیه، ایران، کوبا و مصر بازی خواهید کرد. از گروه بندی راضی هستید؟ یا در این مرحله فرقی نداشت؟

نه، در این مرحله مربیان گزینه های مختلفی را آزمایش می کنند. تعویض بازیکنان، آمادگی برای المپیک. این واقعیت که در لیگ جهانی با هم گروهی های المپیک بازی می کنیم، معنی خاصی ندارد. زیرا بازی ها حدود یک و نیم ماه دیگر است و شرایط کنونی واقعیت آن هدف را نشان نمی دهد.

– دوست شما رائول لوزانو با تیم ملی ایران به المپیک صعود کرد. مسلما از ادامه دادن راه شما خوشنودید؟

قطعا! رائول و من مربیگری مان را همزمان آغاز کردیم، وی مانند برادرم است. تنها مشکل این است که در بازی نخست المپیک باید روبروی هم بازی کنیم. بنابراین در این حالت دوست داشتم که ایران در گروه دیگری باشد، البته شاید از لحاط دیگری خوب باشد. الان باید همراه آرژانتین با ایران بازی کنیم. مطمئنم که تورنمنت خیلی جذابی برایم خواهد بود.

– همه می دانیم که بازی در ایران بسیار سخت است، نمی ترسید؟

ایرانی ها در سالنشان، بسیار خطرناکند. البته به من اعلام شده که فقط در بازی مقابل ایران بازی سختی خواهیم داشت و “جهنم کوچکی” منتظر ماست. اما در دو بازی دیگر مانند میزبان خواهیم بود و همه ما را تشویق خواهند کرد. زیرا من مربی سابق آنها هستم و امیدوارم این موضوع به ما کمک کند.

– اخیرا در رسانه ها مطالبی در مورد اینکه FIVB می خواهد تغییراتی در شیوه بازی بدهد و هر ست در ۲۵ دقیقه برگزار شود، مطرح شده است. چه نظری دارید؟

فکر می کنم، مشکل اصلی در اینجاست که در بسیاری از زمان بازی، هیچ اتفاقی نمی افتد و بازی درجریان نیست. مربیان زمان های وقفه زیادی در ودئوچک دارند، علاوه بر زمان های وقفه دیگر. به نظر من این دلیل زمان طولانی بازی است. در یک بازی سه سته، هر مربی می تواند ۶ تایم اوت درخواست کند، که خیلی زیاد است! خیلی از مواقع حرفی برای زدن نداریم. تمام وقت کنار خط ایستاده ایم و بدون وقفه حرف میزنیم. بگذارید بازیکن بازی اش را بکند. آنها می دانند چه بکنند. همچنین برای زمان استراحت بین دو ست دو دقیقه کافیست. البته هنوز قوانینی از دورانی باقی مانده است که والیبال در تلویزیون پخش نمی شد.

– از سوی دیگر، تاثیر تکنولوژی جدید را در تبلت هایی می بینیم که همیشه درست کار نمی کند، علاوه بر زمانی که می گیرد.

شاید آسانتر باشد، ولی زمان می گیرد. بسیاری از مردم وقتی والیبال را در تلویزیون نگاه می کنند، مدام کانال عوض می کنند چون فواصل زیادی بین بازی است که بازی جریان ندارد. آنها خسته می شوند. اگر خیلی طرفدار تیمی نباشید، چیز دیگری انتخاب می کنید. به نظرم باید در این زمینه اقدام کرد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، maryam-r ، samaneeh ، iliya.
رائول مث برادرمه : جمله ی شبهِ ایرانی4

پاسخ }}
سپاس شده توسط: arman
درست میگه زمان استراحت بین ست ها رو کم کنن 
و تقاضای تایم اوتم رو 1 بزارن چون همون دو تا وقت استراحت فنی تو 8-16 هست مربی دیگه چی میخواد بگه یا زمان تایم اوت فنی بکنن یکی 
الکی خراب نکنن زمین بزرگ کنن و 7 نفر برن تو زمین اضافیه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: arman ، maryam-r

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان