رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در سازد می پول ورزش پا مُشت، وقتی بیشتر از پردرآمدترین ها

پردرآمدترین ها در ورزش – وقتی مُشت، بیشتر از پا پول می سازد
#1
[عکس: bolt1.jpg]

پردرآمدترین ورزش های جهان
برای قرار گرفتن در گروه ورزشکاران ثروتمند دو راه پیش روی ورزشکارها وجود دارد؛ اول تبدیل شدن به یکی از برترین های رشته های انفرادی و دومی تبدیل شدن به یک فوتبالیست، با هر سطح و میزانی از توانایی.
در واقع ستاره های درخشان و بهترین های رشته هایی همچون بوکس، گلف، تنیس و غیره، در مقایسه با سرشناس ترین چهره های دنیای فوتبال، دستمزدهای بیشتری دریافت می کنند، اما این مقایسه میان همه ورزشکاران این رشته ها انجام  می شود، فوتبال با اختلافی نجومی در بالاترین رده بندی پردرآمدترین ورزشکاران جهان دیده می شود؛ به همین سبب است که ورزشکاران ناکام مانده در راه تبدیل شدن به یکی از بهترین های رشته های مختلف، از انتخاب نکردن فوتبال به عنوان رشته ورزشی شان ابراز پشیمانی می کنند.
پولدارترین ورزشکار جهان
وقتی مشت بیشتر از پا پول سازی می کند
[عکس: 1830716.jpg]
هیاهوی مسابقه بوکس قرن کاری کرد که فلوید می ودر و مانی پاکیائو پردرآمدترین ورزشکاران سال لقب بگیرند. می ودر، به عنوان بوکسور پیروز این مسابقه، از همین دیدار 100 میلیون یورو پول به جیب زد و در طول سال نیز تنها از راه مسابقات به درآمد 285 میلیون یورویی خودش را رساند. پاکیائو نیز توانسته است 160 میلیون یورو درآمد کسب کند.
بهترین لیگ فوتبال
[عکس: promo308772194.jpg]
در بهترین لیگ فوتبال جهان حقوق بازیکنان به صورت هفتگی پرداخت می شود. لیگ انگلیس در میان همه لیگ های فوتبالی دنیا بیشترین حقوق را به بازیکنانش پرداخت می کند. هر فوتبالیست شاغل در رقابت های لیگ برتر جزیره، به صورت میانگین سالانه 2.3 میلیون پوند و در هفته 43717 پوند حقوق خواهند گرفت. کمترین میزان حقوق سالانه میانگین بازیکنان در فوتبال اروپا حدود 50 هزار پوند می باشد.
ان بی اِی
[عکس: 11kobe_bryant1024x768.jpg]
لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا گران ترین لیگ ورزشی در تمام دنیا به شمار می رود و یکی از گران ترین بازیکنان لیگ، کوبه برایانت می باشد که درآمد یک فصل او در حدود 25 میلیون یورو است و در این زمینه در وضعیت بهتری از همه فوتبالیست های دنیا قرار گرفته. میانگین حقوق ها در این فصل بسکتبال آمریکا پیشرفت چشمگیری داشته است و هر بازیکن به طور متوسط 6.5 میلیون دلار حقوق می گیرند. برای پی بردن به وضعیت تجاری ان بی اِی باید بدانیم که تنها 3% بازیکنان آموزش دیده در کالج ها فرصت بازی برای این لیگ را به دست می آورند.
دو و میدانی
آیا دو و میدانی را می توانیم به عنوان شغلی حرفه ای بررسی کنیم؟ البته که برای امثال یوسین بولت این اتفاق امکان پذیر است، اما شاید این موضوع برای گروهی دیگر از ورزشکاران رشته های مختلف دو و میدانی صدق نکند. در رشته دو و میدانی میان حقوق ورزشکارها تضاد بسیار زیادی وجود دارد. اما باید بدانیم که 50 درصد از 10 ورزشکار اول هر یک از رشته های دو و میدانی در سال فقط 15 هزار دلار درآمد دارند.
والیبال
[عکس: 296794_110.jpg]
بررسی هزار ورزشکار رشته والیبال در 10 شهر والیبالی کره زمین نشان دهنده این است که والیبالیست ها در شروع راه ورود به این رشته ورزشی دستمزد بسیار کمی دریافت می کنند. برای آنها که در این رشته تثبیت شده تر هستند وضعیت مالی مناسب تری وجود دارد که البته نمی توان آن را با فوتبال مقایسه کرد. در پایان سال 2014 میانگین حقوق دریافتی والیبالی ها 39549 یورو بوده است.
هندبال
[عکس: 7c2d81dd-ef29-4b23-a7ab-cef7bd4a33cb.jpg]
باشگاه ورزشی هامبورگ به طور کلی وضعیت مالی درخشانی ندارد، اما به ستاره تیم هندبالش، هانس لیندبرگ، یازده میلیون یورو حقوق داده است. این حقوق از دریافتی همه فوتبالیست های این باشگاه بیشتر است؛ او خاص ترین بازیکن هندبال بوندس لیگاست و برای پی بردن به تفاوت دستمزدش با باقی بازیکنان، باید به میانگین دستمزدها در این لیگ اشاره کنیم؛ بوندس لیگا، به عنوان بهترین لیگ هندبال دنیا، به طور میانگین 400 هزار یورو در سال به بازیکنانش حقوق می دهد.
شنا
[عکس: IMG16481090.jpg]
براساس اطلاعاتی که در آگوست 2015 منتشر شده است، میانگین دریافتی ورزشکارها در رشته شنا 39 هزار دلار در سال هست؛ البته آنها این بخت را دارند که مبالغ بیشتری را از رقابت های ملی به دست بی آورند، اما جدا از سطح ملی، میانگین دستمزد آنها بسیار پایین به نظر می رسد.
تیراندازی
[عکس: rez_1266.jpg]
هزینه های رد و بدل شده در بهترین سطح رقابت های باشگاهی تیراندازی، به صورت میانگین، 35 هزار دلار در سال نصیب ورزشکاران رشته ورزشی تیراندازی می کند. تیراندازی نیز همانند بسیاری از رشته های دیگر در سطح ملی جدی تر گرفته می شود و حامیان مالی به حضور در سطح باشگاهی آن علاقه ای نشان نمی دهند.
وزنه برداری
41 هزار دلار در سال حقوق دریافتی میانگین ورزشکارانی است که با میله و وزنه سر و کار دارند؛ البته که المپیکی ها یا افراد حاضر در مسابقه های جهانی از بازیکنان سطح باشگاهی وزنه برداری حقوق به مراتب بیشتری را دریافت می کنند. در این رشته حتی میان سبک وزن ها و سنگین وزن ها نیز اختلاف دستمزد وجود دارد و سنگین ترها بیشتر حقوق می گیرند.
تکواندو
متوسط حقوق دریافتی به تکواندوکارها در دنیا در یک سال گذشته با افت چشمگیری همراه بوده و تقریباً نصف شده است. برخی این تغییر را به تغییر قانون های این رشته ورزشی مربوط می دانند. هر ورزشکار تکواندو در 1 سال اخیر، به طور میانگین، 20 هزار یورو حقوق دریافت کرده است.
کاراته
[عکس: 1800385.jpg]
اوضاع برای رشته ورزشی کاراته تا حدی بهتر از تکواندو بوده است؛ دلیل آن را شاید بتوان در چند لیگی جست و جو کرد که کاراته کارها در نقاط مختلف جهان برگزار می کنند. به هر حال نتیجه تحقیقات روی دستمزد کاراته بازها نشان از حقوق 30 هزار یورویی آن ها برای یک سال گذشته دارد.
کشتی
بیشترین حقوق به کشتی گیرها برای رقابت بین المللی در کشتی آمریکا و روسیه پرداخت می شود؛ برای مثال، آمریکایی ها به دارندگان طلای المپیک 250 هزار دلار پرداخت می کنند؛ اما در رده باشگاهی این لیگ کشتی ایران است که بیشترین حقوق را به کشتی گیران آزاد می پردازد. 55 هزار دلار حقوق متوسط سالانه کشتی گیرها در جهان است

منبع : پرورش افکار
تو را مرور می کنم به تکرار؛

تا خاموشی ام، نشان از فراموشی ام نباشد ...
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، sobhan

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان