رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
فینال بندی رده دیدارهای پیش و بازی

پیش بازی دیدارهای رده بندی و فینال
#1
پس از پایان مرحله یک چهارم نهایی بدون شگفتی والیبال المپیک، چهار تیم برتر والیبال دنیا بازی های نیمه نهایی را برگزار کردند. در یک دیدار دراماتیک، ایتالیا موفق به شکست آمریکا شد و در دیدار دیگر برزیل در یک بازی یک طرفه مقابل روسیه به برتری رسید. با این نتایج، دو تیم آمریکا و روسیه برای تصاحب مدال برنز و ایتالیا و برزیل برای کسب نشان طلا رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. 

آمریکا که شروعی ناامید کننده در بازی ها داشت به مرور توانست خود را بازیابی کند و نهایتا هم به جمع چهار تیم برسد. آمریکا با اینکه حتی چندین بار می توانست برنده بازی با ایتالیا باشد و خود را در بازی فینال ببیند با درخشش زایتسف و اشتباهات بازیکنان خود نتیجه دیدار را واگذار کرد. در طرف دیگر روسیه ای قرار دارد که نشان داد بدون ترکیب کامل خود توان مقابله با دیگر تیم های تراز اول را ندارد. این دو تیم برگزار کننده دیدار رده بندی المپیک آتن نیز بوده اند و اکنون بعد از 12 سال دوباره باز هم برای سکوی سوم باید با یکدیگر رقابت کنند. در بازی های پیشین، تیم آمریکا نشان داد که تداوم لازم در برتری را ندارد و اگر تحت فشار قرار بگیرد نتیجه ست یا بازی را واگذار می کند. در این تیم بلندزن ها در حد خود ظاهر نشدند و به تناوب هر کدام از این بازیکنان عملکرد نامطلوبی به خصوص در حمله ارائه دادند. پاسور این تیم، کریستنسن نیز نشان داده است که پاسهای مناسبی را در شرایط سخت نمی تواند ارسال کند و در صورتی که دریافت های این تیم به خوبی صورت نگیرد آمریکا دچار دردسر می شود. بازیکن های سرعتی این تیم عملکرد خوبی داشتند اما همانطور که اشاره شد کریستنسن تنها در حالت دریافت ایده آل می تواند از این بازیکنان استفاده کند. بزرگترین نقطه قوت آمریکا سرویس های پرقدرت بازیکنان این تیم است که دریافت کننده های هر تیمی را می تواند به دردسر بیندازد و این تیم می تواند از این حربه برای پیروزی مقابل روسیه استفاده کند. در آن سو دقیقا نقطه ضعف تیم روسیه دریافت اول این تیم است به ویژه زمان هایی که تتیوخین در زمین حضور ندارد. کلیوکا هر چقدر در حمله بازیکن خوبی است به همان نسبت در دریافت ضعف دارد و پاشنه آشیل دریافت تیم روسیه است. با اینکه بلندزن های روسیه در حمله خوب کار کردند اما دیگر قابلیت اینکه هر توپ سختی را بتوانند تبدیل به امتیاز کنند ندارند. از طرفی دفاع تیم روسیه عملکرد قابل قبولی در بازی های قبلی ارائه داده است و به نوعی نقطه قوت این تیم به حساب می آید. به نوعی نقاط قوت و ضعف دو تیم دقیقا مقابل یکدیگر قرار   می گیرند و باید دید در بازی فردا نقطه قوت چه تیمی می تواند باعث برتری آن شود اگرچه کفه ترازو به سمت برد آمریکا سنگینی می کند.

همانند بازی رده بندی، فینال این رقابتها نیز تکرار فینال المپیک 2004 آتن است. جایی که برزیل رویایی آن سالها توانست با درخشش بازیکنان خود به ویژه جیبا و گوستاوو ایتالیا را 3-1 شکست دهد و قهرمان المپیک شود. از آن المپیک تا المپیک حاضر برزیل در همه فینال ها حضور داشته است اگرچه در هر دو المپیک قبلی مدال طلا را از دست داد و به نقره بسنده کرد. این بار اما شرایط کمی متفاوت است و برزیل فینال المپیک را در خانه برگزار می کند و می خواهد ناکامی در دو فینال گذشته را در برابر هواداران خود به فراموشی بسپرد. برزیل برای تحقق این خواسته خود باید از سد محکم ایتالیا بگذرد. تیمی که در مرحله گروهی هر چهار تیم بزرگ هم گروه خود را با قدرت و سه امتیازی شکست داد تا ثابت کند که می خواهد برای اولین بار مدال طلای المپیک را به دست آورد. با اضافه شدن خوانتورنا به تیم ایتالیا خط حمله این تیم قدرت دو چندان به دست آورده است زیرا توپها بین زایتسف و این بازیکن تقسیم می شود و هر دوی این بازیکنان می توانند در کل بازی با انرژی بازی کنند. قابلیتی که به غیر از تیم فرانسه هیچ تیم دیگری از آن برخوردار نیست و دریافت کننده قدرتی تیم های دیگر    نمی توانند در این حد کمک رسان پشت خط زن باشند. ایتالیایی ها این بار تیمی کاملا جنگنده دارند و ثابت کردند که حتی اگر چند امتیاز عقب بیفتند با سرویس های پرقدرت بازیکنان خود و متعاقب آن دفاع روی تور و توپگیری به بازی برگردند. تنها حالتی که می توان این تیم را تحت فشار قرار داد دفاع روی تور است که نشان دادند اگر چند توپ را دفاع شوند از نظر روحی کاملا به هم می ریزند و اگر نتوانند خوب سرویس بزنند امکان واگذار کردن ست و حتی بازی را دارند. حربه اصلی هر دوم تیم برای پیروزی سرویس خواهد بود و تیمی که بازیکنان آن بتوانند عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشند دست بالا را برای پیروزی در اختیار خواهد داشت.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، iliya. ، mohammad

بروزرسانی موضوع

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان