رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
دوم روز پیش بازی رقابتهای

پیش بازی رقابتهای روز دوم
#1
دور دوم رقابت های والیبال المپیک پس از دور اولی همراه با چند شگفتی با دیدار آرژانتین و روسیه آغاز می شود. دو تیمی که هر کدام از اولین دیدار خود یک برد را به دست آورده اند. این بازی تقابل دو تن از بهترین مربی های دنیای والیبال یعنی آلکنو و ولاسکو است. دو مربی ای که در تعویض های طلایی مشهور هستند و به خوبی از بازیکنان خود در طی یک مسابقه بازی می گیرند. البته این تیم روسیه تمام پتانسیل خود را در اختیار ندارد و با غایبین بزرگی همچون موزرسکی، سیوژیلز و برژکو در این رقابت ها شرکت کرده است با این حال روسیه همیشه روسیه است و شخصیت قهرمانی را با خود به همراه دارد. ضمن اینکه از حضور تتیوخین توانا و با تجربه و گرانکین و میخاییلوف بهره می برد. از سوی دیگر آرژانتین که از زمان آمدن ولاسکو تحول خود را آغاز کرده و آرام آرام به روند صعودی خود ادامه می دهد با بازگشت کونته قدرتی دوچندان گرفته است. سوله در دفاع وسط و دچکو پاسور این تیم می توانند نقش تعیین کننده ای در این بازی داشته باشند. با توجه به اینکه آخرین دیدار رسمی دو تیم باشکست 3-0 تیم روسیه در لیگ جهانی همراه بوده است پیش بینی دیداری جذاب دور از ذهن نخواهد بود.

بازی دوم روز دوم مربوط به تیم های فرانسه و مکزیک است. دو تیمی که در بازی اول شرایطی کاملا متفاوت داشتند. فرانسه از ناکامین روز اول بود و با شکست 3-0 برابر ایتالیا اولین شوک را به طرفداران والیبال وارد کرد. در آن سوی میدان مکزیکی قرار دارد که به همراه مصر ضعیف ترین تیم های رقابت ها شمرده می شد و در حالی که همگان انتظار برد بسیار راحت برزیل در برابر این تیم را داشتند توانست در ست اول برزیل را غافلگیر کند و این ست را بگیرد. گرچه در ست های بعد و در نهایت بازنده بازی شد. فرانسه شاید تنها تیمی است که در تمامی پست ها یکی از بهترین های جهان را در اختیار دارد و علاقه مندان شانس زیادی برای این تیم در نظر گرفته بودند اما باخت بد این تیم نشان داد شرایط روحی و روانی این تیم در حد تیم های بزرگ همیشه مدعی  در المپیک نیست و در روزی که در روند باخت قرار بگیرند تا آخر به همان روندشان ادامه می دهند و قابلیت بازگشت به بازی را ندارند.  ضمن اینکه تیلی مربی تیم هم تاکید بیش از اندازه ای روی استفاده از بازیکنان اصلی دارد و این مساله به تیم ضربه می زند. به هر روی بازی فردا فرصتی است تا فرانسه با برد از نظر روحی خود را احیا کند و به رقابتها برگردد. در تیم فرانسه همان طور که اشاره شد تمامی بازیکنان شاخص هستند و همگی تاثیرگذار اما به نظر می رسد تاثیرگذارترین بازیکن روزیه باشد که اگر روز این بازیکن باشد کمتر تیمی می تواند در برابر فرانسه ایستادگی کند. در مقابل مکزیک شانس چندانی برای پیروزی برابر فرانسه نخواهد داشت و تنها می تواند امیدوار باشد که بتواند همانند برزیل از این تیم نیز ستی را بگیرد ویا حداقل بازی پایاپایی را به نمایش بگذارد. بازیکن تاثیرگذار مکزیکی ها قطعا وارگاس پشت خط زن این تیم خواهد بود.

سومین رقابت این روز دیدار حساس ایتالیا و آمریکا خواهد بود. جایی که هر دو تیم شگفتی سازان روز اول بودند. اولی با برد 3-0 در برابر فرانسه و دومی با باخت با همین نتیجه به کانادا. از زمان حضور خوانتورنا در تیم ایتالیا قدرت این تیم بیش از پیش شده است و خط حمله ای حقیقتا آتشین برای تیم ایتالیا به وجود آمده است. با این حال عامل پیروزی این تیم در دیدار اول بیش از هر چیز مربوط به دفاع روی تور و توپگیری و در کل دفاع تیمی بود. اگر ایتالیا بتواند با همین هماهنگی در دفاع عمل کند با توجه به توانایی بالای بازیکنان این تیم در استفاده از توپهای برگشت در ادامه رقابتها حریفان خود را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد. این تیم در صورت پیروزی در این دیدار، دومی خود را در گروه قطعی خواهد کرد و در صورتی که برزیل بتواند سایر حریفان خود را شکست دهد باید برای سرگروهی شاهد نبرد این دو تیم باشیم. بازیکنان تاثیرگذار ایتالیا بازیکنان سرشناس این تیم زایتسف و خوانتورنا خاهند بود ضمن اینکه نباید از کنار نام کولاچی به سادگی عبور کرد چرا که اگر روی دور توپگیری بیفتد توپهایی عجیبی را می تواند به جریان بازی برگرداند. در آن سوی میدان باید دید آیا آمریکا از شوک شکست برابر کانادا بیرون آمده است یا خیر؟ به هر حال آمریکا تیمی حرفه ای است و از بازیکنان توانایی برخوردار است و نمی توان با یک باخت این تیم را ضعیف به حساب آورد که به راحتی به ایتالیا ببازد. مشکلی که آمریکا از آن رنج می برد این است که آنها هنوز نتوانستند به یک ترکیب ایده آل برای دریافت کننده های خود دست یابند. ساندر پس از مصدومیت دیگر نتوانسته شرایط قبل خود را پیدا کند و یکی از نقاط قوت آمریکا به نقطه ضعف این تیم تبدیل شده است. گرفتن تنها 4 امتیاز از 16 حمله شاید باورش سخت باشد که مربوط به ساندر در بازی اول باشد. با همه این اوصاف آمریکا توان برگشتن به مسابقات را دارد و کادر فنی این تیم می دانند که با باخت به ایتالیا ممکن است حتی صعودشان به خطر بیفتد بنابراین با تمام توان مبارزه خواهند کرد. بازیکنان تاثیرگذار آمریکا اندرسون، کریستنسن و اریک شوجی می توانند باشند.  


چهارمين ديدار بين تيم ملي كشورمان و لهستان برگزار مي شود كه در تاپيكي جداگانه به آن پرداخته شده است.


دو تيم مصر و كوبا هم در پنجمين ديدار اين روز در برابر هم قرار مي گيرند. روي كاغذ دو تيمي هستند كه كمترين شانس را براي صعود به مرحله بعد دارند و اين بازي به نوعي بازي مرگ و زندگي براي اين دو تيم به حساب مي آيد چرا كه در صورت برد در اين ديدار و برد احتمالي در برابر تيم ايران امكان صعود به مرحله بعد را خواهند داشت. اگر هم بازنده ديدار باشند بايد عملا پس از دور مقدماتي از رقابت ها خداحافظي كنند. پس از حاشيه هايي كه در اردوي فنلاند دامن گير تيم كوبا شد تغييرات زيادي در اين تيم رخ داد به طوري كه 8 بازيكن و مربي جا به جا شدند و تركيب آن حتي جوان تر از قبل شد. به هر حال كوبايي ها با فيزيك بدني مناسبي كه براي واليبال دارند هميشه استعدادهايي را به دنياي واليبال معرفي مي كنند و اين بار هم با اين تركيب كاملا بي تجربه توانستند يك ست از تيم روسيه بگيرند. در طرف ديگر مصر به عنوان تنها نماينده آفريقا حضور دارد. اين تيم از بازيكنان با تجربه اي بهر مي برد و اين بازي بيش از هر چيزي نبرد جواني و تجربه است. در واقع تنها نكته اي كه مي تواند برتري براي مصر داشته باشد همين فاكتور تجربه است. در تيم كوبا گونزالز و هرناندز بازي خوبي در بازي اول از خود نشان دادند و به نظر مي رسد بازيكنان تاثير گذار اين تيم باشند در تيم مصر هم اکثر بازيكنان در یک سطح هستند كه و در بازی اول هیچ بازیکن شاخصی نداشتند.

ديدار پاياني روز دوم ميان دو تيم ميزبان بازي ها برزيل و بزرگترين شگفتي ساز روز اول كانادا برگزار خواهد شد. برزيل با توجه به ميزباني شانس اول قهرماني به حساب مي آيد ضمن اينكه حضور رزنده وزن خاصي به نيمكت اين تيم مي بخشد. اگرچه برزيل در ست اول بازي اول غافلگير شد و ست را واگذار كرد اما قطعا با حمايت هواداران براي برد در هر ديدار پا به ميدان مي گذارد. اين تيم كه در هر 3 المپيك قبل در فينال حضور داشته است بالاخره تركيب دريافت كننده هاي خود را با كنار گذاشتن موريليو و جايگزيني بورگس به دست آورده است و اين بازيكن هم با پيشرفتي كه داشته تا حد زيادي خيال رزنده را راحت كرده است. برونو، ساوتكمپ و لوكارلي مي توانند بازيكنان اثرگذار اين تيم باشند. در طرف ديگر كانادا كه با توپي پر پا به اين رقابتها گذاشته است با حضور اشمیت پرقدرت در حمله و سرویس می تواند برای هر تیمی خطرناک باشد. نکته منفی کانادا تنها این است که این تیم شخصیت قهرمانی ندارد وگرنه از نظر بازیکن تیم واقعا خوبی است. بلندزن های قدرتمندی در اختیار دارد و همچنین داف بازیکن سرعتی واقعا توانایی است. ساندر، پاسور این تیم ممکن است فوق العاده نباشد اما پاسور کم اشتباهی است که این خود مزیت به شمار می آید. اگر روز سرویس بازیکنان کانادا باشد این تیم می تواند هر دریافتی را دچار دردسر کند و با حملات پرقدرت بازیکنان خود بازی را در اختیار بگیرد.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، mohammad
#2
روس ها که فعلا چیزی نشون ندادن ، ببینیم نقشه آلکنو واسه دور حذفی چیه اینجا دستش رو نمیکنه ولی انچنان یار تعیین کنتده ای هم نداره
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

بروزرسانی موضوع

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیش بازی رقابتهای روز پنجم kianoosh254 4 316 ۲۵-۰۵-۱۳۹۵, ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbas-star

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان