رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
همگام با مقوله والیبال پیشرفت است ایی که نکرده گزارشگری

گزارشگری والیبال مقوله ایی که همگام با پیشرفت والیبال پیشرفت نکرده است
همزمان با پیشرفت والیبال و اقبال عمومی به این رشته ورزشی و نیز حضور تیم ملی در میادین مختلف بین المللی ایجاد تحول در گزارشگران سنتی صدا و سیما امری ضروری به نظر میرسد در جایی که گزارشهای یکنواخت و توام با اشتباهات فراوان با اعصاب مخاطبین ریزبین این رشته مهیج بازی میکند
با احترام اقای محتشمیان بیشتر از  اینکه یک گزارشگر خوب باشد یک مربی والیبال است که در طول بازی دائما به اموزش مسائل پایه ایی والیبال می پردازد مسائلی که با پیشرفت این رشته و اقبال عمومی مردم به ان دیگر جزو بدیهات است و کمتر کسی از این مسائل پایه ایی بی اطلاع است
شاید در سالهای دورتر که والیبال مخاطبین زیادی نداشت این نوع گزارش باب طبع مخاطبین کم اطلاع از این رشته ورزشی بود اما امروزه با دسترسی مخاطبین به اینترنت و وجود منابع تخصصی والیبال در فضای مجازی به نظر حضور گزارشگران با اطلاعات جامع و کامل امری ضرورویست
تحولی که در سالهای دورتر با حضور گزارشگران جوانی همچون عادل فردوسی پور در فوتبال ایجاد شد در آن سالها گزارش های جذاب همراه با انتقال
حاشیه جالب به مخاطبین جذابیت تماشای فوتبال را برای مخاطبین صد چندان کرد البته که لزوم چنین گزارشی تسلط به زبان انگلیسی و استفاده از سورس های خارجی بود.
البته حضور دو گزارشگر جوان با نامهای آرایش و قانع بارقه های از امید برای حرکت در مسیر این تحول را زنده کرد
که البته به نظر من اقای آرایش پتانسیل و اطلاعات کافی برای ورود به این حوزه را ندارد ولی عباس قانع با کمی تلاش بیشتر میتواند همان کاری را که عادل فردوسی در فوتبال انجام داد در والیبال انجام دهد و  مسیر حضور گزارشگران جوان دیگر و ایجاد فضای رقابتی سالم در این حوزه را هموار سازد
که قطعا وجود فضای رقابتی باعث پیشرفت و به طبع آن جذاب تر شدن گزارشهای والیبال میگردد
متاسفانه سیاست های صدا و سیما مانع از ایجاد این تحول شده است به طوری که بازیهای حساس رو کمتر به این گزارشگر جوان میدهند
اما مطمئنا زمانی فرا میرسد که سیاست گذاران صدا و سیما به لزوم این تحول بیش از پیش پی برده و اطمینان بیشتری به گزارشگران جوان خواهند کرد
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، nomber10 ، alireza-k ، iliya ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
متاسفانه فضای گزارشگری والیبال به شدت مزخرفه. واقعا برای من عجیبه که الان شبکه ورزش حتی هاکی رو پخش میکنه یه نفر تو این مملکت هست که اطلاعات کافی و درستی از اون رشته داره ولی گزارشگرای والیبال اینقدر بی اطلاع هستن و هیچ مطلبی از دنیای والیبال نمی دونن.

اون آرایش هم که اصلا حرفش رو نزن بهترین توصیفی که میشه کرد براش گیج هست. تو بازی با استرالیا به 3 4 نفر از استرالیا گفت کارول. همینجور اسما رو قاطی می کرد نمی فهمید تو زمین چه اتفاقی میفته. تو 5+1 هم که مجری بود هی مکث داشت تو حرفاش اصلا مسلط نیست

کرده که از گزارش و لحنش خوشم میاد متاسفانه اصلا وقایع والیبال رو پیگیری نمی کنه و اطلاعاتی از اخبار نداره.

واقعا خیلی عجیبه این موضوع. که ما تو کشور این همه آدم مطلع از انواع و اقسام رشته ها داریم ولی والیبال خبری نیست
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، nomber10 ، alireza-k ، iliya ، farshidfx ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
من فکر میکردم که فقط این من هستم که اعصابم از گزارش ایشون به هم میریزه
حالا میفهمم که واقعا من تنها نیستم و خیلی ها با نحوه گزارش ایشون به شدت مخالفن
واقعا من همیشه صدای تی وی رو کم میکنم بخاطر چرت و پرتایی که ایشون میگه حالمو به هم میزنه
پاسخ }}
سپاس شده توسط: arman ، alireza-k ، mohammad ، iliya ، farshidfx ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star
(۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۱:۳۸ ب.ظ)nomber10 نوشته: من فکر میکردم که فقط این من هستم که اعصابم از گزارش ایشون به هم میریزه
حالا میفهمم که واقعا من تنها نیستم و خیلی ها با نحوه گزارش ایشون به شدت مخالفن
واقعا من همیشه صدای تی وی رو کم میکنم بخاطر چرت و پرتایی که ایشون میگه حالمو به هم میزنه

دیروز یا پریروز گزارش یکی از بازیا محتشم بود بعد مجری شبکه ورزش گفت بینندگان لطغا به سلایق مختلف احترام بذارید و ما گزارشگرای مختلف رو میاریم. معلومه کلی ملت اس فحش دادن که داشت دفاع می کرد.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، iliya ، farshidfx ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star ، nomber10
من به شخصه تن صدای محتشمیان دوست دارم و اطلاعاتی که میده
و اینطور نیست همه بینندگان همه چیز بدونن والیبال تازه بعد از سال 2014 و عملکردمون تو لیگ جهانی همه گیر و مردمی شده و مخاطبان سنای بالاتر شاید نااگاه باشن نسبت به قوانین و نوع ضربه و اسپک و اطلاعات مربی و تیم ها..
کرده. یکم حماسی تر گزارش میکنه
ولی قانع خیلی هنوز خام گزارشاش و هیجان کاذب میده
قبلا من میدیم قانع خطاها رو نمیدانست خیلی مواقع داور خطا میگرفت نمیدونست چیه بگه الان مسلط تر شده
من شاید چون محتشمیان تحلیلی گزارش میکنه دوست دارم و به نظرم باید گزارشگر ازطلاعات بده اما قانع فقط رو خود بازیه و اصطلاحات راست به راست و..
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mohammad ، iliya ، farshidfx ، abbas-star ، arman ، nomber10
محتشمیان متاسفانه اصلا هیجان نداره گزارشاش
پاسخ }}
سپاس شده توسط: iliya ، farshidfx ، maryam-r ، samaneeh ، abbas-star ، nomber10
(۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ب.ظ)arman نوشته: اون آرایش هم که اصلا حرفش رو نزن بهترین توصیفی که میشه کرد براش گیج هست. تو بازی با استرالیا به 3 4 نفر از استرالیا گفت کارول. همینجور اسما رو قاطی می کرد نمی فهمید تو زمین چه اتفاقی میفته. تو 5+1 هم که مجری بود هی مکث داشت تو حرفاش اصلا مسلط نیست
اخ گفتی واقعا تو بازی با استرالیا گزارشش رو اعصاب بود  خیلی اشتباه داشت
به نظرم تو کشورمون خیلی استعداد خوب برای این حوزه زیاده ولی نمیدونم چرا بهشون بها داده نمیشه
جالب بود تو بازی کانادا و لهستان ست اول که کانادا باخت محتشمیان علت باخت کانادا رو نداشتن یه پشت خط زن کلاسیک دونست
آخرهای بازی مجری برنامه به محتشمیان میگفت شما گفتید کانادا پشت خط کلاسیک نداره این اشمیت چی بود پس
پاسخ }}
سپاس شده توسط: maryam-r ، mohammad ، samaneeh ، abbas-star ، arman ، iliya ، nomber10
(۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ق.ظ)farshidfx نوشته: تحولی که در سالهای دورتر با حضور گزارشگران جوانی همچون عادل فردوسی پور در فوتبال ایجاد شد در آن سالها گزارش های جذاب همراه با انتقال
حاشیه جالب به مخاطبین جذابیت تماشای فوتبال را برای مخاطبین صد چندان کرد البته که لزوم چنین گزارشی تسلط به زبان انگلیسی و استفاده از سورس های خارجی بود.
البته  حضور دو گزارشگر جوان با نامهای آرایش و قانع بارقه های از امید برای حرکت در مسیر این تحول را زنده کرد
که البته به نظر من اقای آرایش پتانسیل و اطلاعات کافی برای ورود به این حوزه را ندارد ولی عباس قانع با کمی تلاش بیشتر میتواند همان کاری را که عادل فردوسی در فوتبال انجام داد در والیبال انجام دهد و  مسیر حضور گزارشگران جوان دیگر و ایجاد فضای رقابتی سالم در این حوزه را هموار سازد
که قطعا وجود فضای رقابتی باعث پیشرفت و به طبع آن جذاب تر شدن گزارشهای والیبال میگردد

همین کارو قرار بود انجام بدن اتفاقا
یه چیزی تو مایه های 90
بچه ها بهتر میدونن نمیدونم ب کجا رسید
 مدتی از میادین دور بودم4

پاسخ }}
سپاس شده توسط: farshidfx ، mohammad ، samaneeh ، abbas-star ، iliya
(۱۰-۰۳-۱۳۹۵, ۰۲:۳۷ ب.ظ)SHANSER نوشته: من به شخصه تن صدای محتشمیان دوست دارم و اطلاعاتی که میده
و اینطور نیست همه بینندگان همه چیز بدونن والیبال تازه بعد از سال 2014 و عملکردمون تو لیگ جهانی همه گیر و مردمی شده و مخاطبان سنای بالاتر شاید نااگاه باشن نسبت به قوانین و نوع ضربه و اسپک و اطلاعات مربی و تیم ها..
کرده. یکم حماسی تر گزارش میکنه
ولی قانع خیلی هنوز خام گزارشاش و هیجان کاذب میده
قبلا من میدیم قانع خطاها رو نمیدانست خیلی مواقع داور خطا میگرفت نمیدونست چیه بگه الان مسلط تر شده
من شاید چون محتشمیان تحلیلی گزارش میکنه دوست دارم و به نظرم باید گزارشگر ازطلاعات بده اما قانع فقط رو خود بازیه و اصطلاحات راست به راست و..

نظر شما بسیار محترمه.
اما در خصوص گزارش آقای محتشمیان میشه بگید کدوم بار اطلاعات مربیان و بازیکنان رو دادند؟1 تا اونجا که حداقل من به یاد دارم سالهاست صحبت ها و تکه کلام های مکرر ایشون زبانزد خاص و عامه!
کدوم بار آقای محتشمیان اومده از اطلاعات باشگاهی،سابقه بین المللی و ... بازیکنان و مربیان اطلاعات دادند؟؟؟

ایشون فقط در ارائه تکه کلام هایی مثل تور مانع از عبور توپ میشه!،این بازیکن در استفاده از سرویس پرشی مهارت قابل قبولی رو داره،دوتیم به بازی برمی گردند برای ادامه این ست و این دیدار،باور کنید ی زمین والیبال دیگه هم بود توپ جایی در زمین 9 در 9 نداشت و ..... قابلیت دارند!!!!

در خصوص آقای قانع حقیقتا کم لطفی می کنید پس کی زمان استفاده از نیروی جوان در عرصه گزارشگری است؟
ایشون بدون ادعا مشغول کار هستند و تعجب میکنم ک میگید فقط روی خود بازیه،اطلاعات سن،باشگاه و سابقه ک هر بار ایشون ارائه میدند علاوه بر اون صدای گرم و تن مناسب در هنگام زیر و بم گزارش رو در نظر بگیرید.این خوددلیلی بر برتری ایشون در این عرصه است

اگر هم مشکلی داشته باشند قطعا پس از کسب تجربه بیش تر رفع نمیشه.چون هنوز جوان هستند و جای پیشرفت دارند قطعا.

باز هم از شما ممنونم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: farshidfx ، maryam-r ، samaneeh ، mohammad_kashan ، abbas-star ، iliya ، nomber10
واااای نگید که غم میگیرم. واقعا یه گزارشگر خوب نداریم. البته من همه جوره آقای کرده رو دوست دارم. اطلاعاتشون بد نیست اما حداقلش اینه که هیجانی به بازی میدن که اگه بازی تیمای زیر پونز نقشه هم باشن برات جذاب میشه4. فیلمای بازی های قبلی یا گزارشای زنده رو ترجیح میدم با صدای ایشون گوش بدم تا افراد دیگه. دروغ چرا موقعی که آقای محتشمیان هستن من صدا رو تا جای ممکن قطع میکنم 19 حتی موقع وقت استراحت همینجور صحبت میکنن نمیذارن بفهمیم اون وسط زمین چه خبره. هیجانم که پشت کارشون نیست.یعنی ایران ببره و ببازه یه لحن دارن 19
آقای آرایش مسابقه ایران و آمریکا رو در قهرمانی بین قاره ها گزارش کردن من اون موقع اون گزارش رو خیلی دوست داشتم.اما از بعد اون دیگه خوب کار نکردن 4

ولی واقعا به گزارشگر خوبی که حداقل صداش کسی رو آزار نده نیاز داریم .19
پاسخ }}
سپاس شده توسط: abbas-star ، mohammad ، arman ، iliya ، nomber10 ، farshidfx

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان