مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 829
» آخرین کاربر: rentlift
» موضوعات انجمن: 511
» ارسالهای انجمن: 3,485

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 9 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 9 مهمان

آخرین موضوعات
اجاره بالابر نفری
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: rentlift
امروز, ۰۲:۳۴ ق.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 27
فرآیند طراحی و توسعه هفت ...
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: magbot
۱۵-۰۸-۱۳۹۷, ۰۵:۱۷ ق.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 291
چرا باربری تابان بار
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: sharifbar
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۰۹:۳۹ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 191
hot Cement-silo
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۵ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 21
white dining sets
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۴ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 16
IEC motors factory
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۲ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 19
Hook And Loop Strap With ...
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۹ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 24
China Waterproof intellig...
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۸ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 28
Bathrooms Cabinets factor...
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۶ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 21
cnc drilling machine for ...
انجمن: تیم ملی بزرگسالان
آخرین‌ارسال: momu290
۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۴ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 19

 
  اجاره بالابر نفری
ارسال‌شده توسط: rentlift - امروز, ۰۲:۳۴ ق.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

اجاره بالابر نفر جهت استفاده در سالنهای ورزشی با استفاده از بالابرهای تخصصی که بصورت ویژه برای کار در سالنهای ورزشی و تفریحی طراحی شده‌اند.
ایمنی کاربر و راحتی کار از ویژگی بارز بالابرهای سیار است.

چاپ این بخش

  فرآیند طراحی و توسعه هفت مرحله ای
ارسال‌شده توسط: magbot - ۱۵-۰۸-۱۳۹۷, ۰۵:۱۷ ق.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

فرآیند طراحی و توسعه هفت مرحله ای

طراحی سایت
 

[عکس: %D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8...%D9%87.jpg]


 فرایند طراحی و توسعه برای پیروی یک پروژه جدید مهم است و  می تواند در دستیابی به نتایج مطلوب شما و مشتریان شما تاثیر گذار باشد. 
به عنوان یک طراح، می دانید که کار و یا محصول شما مستلزم رضایت مشتری شما است. هدف نهایی این است که  مشتری  و به نوبه ای خود، از نتیجه کار و زمان بندی خرسند باشید. 
 اگر شما یک طراح گرافیک، طراح وب، برنامه نویس هستید، داشتن یک سیستم به شما کمک می کند تا کار را سریع تر انجام دهید، علاوه بر اینکه همه چیز را سازماندهی کنید  روابط طراح/مشتری مناسبی باید شکل گیرد. 

۱.جمع آوری اطلاعات و نیاز سنجی

یکی از مهمترین مراحل در فرآیند طراحی، جمع آوری اطلاعاتی است که نیاز دارید. معمولا در جلسات چهره به چهره با مشتری، یک پرسشنامه (به صورت آنلاین و یا دستی) یا حتی با یک جلسه اسکایپ به دست می آید . 
در زمان جمعآوری این اطلاعات، شما اهداف مشتری خود را میشناسید و می توانید جزئیات بیشتری را برای  تمرکز بر ماهیت پروژه جمع آوری کنید. 
[عکس: 0.jpg]خلاصه برداری مهم است: اگر چه ممکن است اضافه کاری باشد، یک خلاصه طراحی دارای دو مزیت کلیدی است:  اندازه و مقایس کار مشخص می شود، پروژه در زهن شما مجسم می شود: اطلاعاتی که مشتری در ابتدا ارائه می دهد، برای همه (به ویژه مشتری)   بهترین نتیجه را حاصل می کند. موضوعاتی که می توانند در طراحی تکامل یابند ممکن است کمی متفاوت باشند، اما چندین نقطه شروع خوب مطرح میشود: 2. پژوهش

پس از اینکه با مشتری تماس گرفتید و درک دقیقی از کار به دست آوردید، اکنون زمان تحقیق است. پس از بررسی اطلاعات داده شده به شما ، می توانید تحقیق کنید. این مرحله معمولا شامل در نظر گرفتن رقبا، روند بازار، تمایزات محصول/خدمات، کسب و کار و آینده آن است. 
[عکس: 5.jpg]


این مرحله معمولا مورد علاقه طراحان نیست، اما در نهایت ارزشش دارد. هیچ چیز بدتر از ایجاد یک آرم زیبا نیست که کشف کنید  شبیه آرم یک رقیب است. پاداش هایی را از زمان انجام تحقیقات به دست می آورید، به من اعتماد کنید. 

پیشنهاد می شود در این مرحله ۵۰ درصد هزینه طراحی را دریافت کنید
3. استراتژی

این مرحله ممکن است بسته به مقیاس پروژه شما متفاوت باشد، اما بهتر است قبل از استفاده از مداد و کاغذ، یک استراتژی تعریف کنید. چگونه؟ از طریق، تجزیه و تحلیل تحقیق جمع آوری شده و تصمیم گیری در مورد معیار طراحی و عملکرد. 


[عکس: 10.jpg] 
4. توسعه و تعریف طرح اولیه

هنگامی که یک استراتژی روشن دارید، ایده این است که پس از ایجاد مفاهیم طراحی اولیه بر اساس استراتژی شروع به توسعه طراح اولیه نمایید. توسعه را می توان از طریق ابزارهای مختلف انجام داد که بر اساس مقیاس پروژه توسط مدیر پروژه تعیین می گردد از ابزار زیر برای توسعه طرح اولیه استفاده کنید:


ترسیم ذهنی: یک نمودار که برای بیان کلمات، ایده ها و وظایف مرتبط با ایده مرکزی شما استفاده می شود. رویکرد طوفان مغزی را برای برنامه ریزی و سازماندهی وظایف بکار برید.
Storyboarding: به منظور پیش نمایش تصویر، انیمیشن، و غیره
نوشتن آزاد: یک راه عالی برای به دست آوردن ایده های تیم
ایجاد طرح بندی: طرح بندی ، بازی کردن با طرح های رنگی و تایپوگرافی.

[عکس: 15.jpg]

5. ارائه/اصلاح

اغلب با یک فایل PDF طراحی  اولیه  ارائه می شود. اکنون مشتری با بررسی طرح ها و ارائه بازخورد براساس اهداف و نیازهای مخاطبان خود کار را پیش می برد. [عکس: 20.jpg]در این مرحله، طراح به ایجاد تغییر در عناصر بر اساس درخواست مشتری در  مورد  طراحی توافق می کند. 
6. تولید/راه اندازی

طراح در این مرحله با طراحي نهایی  قطعه تکميل شده را در تمامي فرمت های تحويلی اجرا  می کند ممکن است  کار شامل چاپ و وب باشد. بسته به پروژه و/یا رسانه، زمان و مدل تحویل طرح متفاوت است
7. تکمیل


 به شما تبریک می گویم.
 شما اکنون می توانید مشتری خود را بابت پرداخت ۵۰ درصد دوم  صورتحساب باقی مانده مطلع کنید.


[عکس: 25.jpg]با یک روند جامع برای تکمیل یک پروژه طراحی، شما نه تنها ارتباط نزدیکتری با مشتری خود ایجاد می کنید، بلکه باعث می شود که چیزی به یاد ماندنی به آنها بسپارید.


مقالات مرتبط
[عکس: %D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D...%D8%AF.jpg]
اسکچ در مقابل فتوشاپ: کارشناسان طراحی چه می گویند

[عکس: AMP-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A8%D8%B...%D8%9F.jpg]
AMP گوگل برای وب چیست؟

چاپ این بخش

  چرا باربری تابان بار
ارسال‌شده توسط: sharifbar - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۰۹:۳۹ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

چرا باید کار را به کاردان سپرد و باربری را با مؤسسه تابان‌بار انجام داد

خرید یا اجاره منزل جدید لطف‌های زیادی دارد اما انصافاً باید اعتراف کرد یکی از مهم‌ترین و البته سخت‌‌ترین کارها در حین خرید یا اجازه منزل جدید، اسباب‌کشی است. پس از خرید منزل جدید باید لوازمی که در طول سال‌ها در منزل فعلی نگهداری شده را دانه‌ به دانه جمع کنید و به خانه جدید حمل کنید.

این فرآیند کار خیلی سخت و دشواری است و به همین منظور موسسه‌های باربری ایجاد شده‌اند تا باری از دوش اهل خانه بردارند. خوشبختانه در مؤسسه باربری تابان‌بار افتخار این را داریم که بار مشتری را با خوش‌قولی و بدون اینکه صدمه‌ای به آن وارد شود در کمترین زمان ممکن برای او منتقل کنیم.

برای رسیدن به این هدف در مؤسسه باربری تابان‌بار از کارشناسان خبره و افراد متخصص برای حمل بار کمک گرفته‌ایم تا با ارائه مشاوره و خدمت برای بسته‌بندی لوازم منزل، این لوازم بدون کمترین صدمه‌ای به منزل جدید منتقل شود.

در کنار بسته‌بندی مطمئن، فرآیند حمل کالا و اسباب‌ منزل نیز یکی دیگر از دغدغه‌های مشتریان است که در این زمینه نیز می‌توانید روی افراد دوره‌دیده برای حمل لوازم منزل حساب‌باز کنید. این افراد راه و رسم انتقال لوازم‌های بزرگ و کوچک خانه را به‌خوبی بلد هستند و می‌دانند چگونه لوازم را از پله‌ها، پاگردهای کوچک و سایر قسمت‌های منزل عبور دهند تا کمترین صدمه‌ای به لوازم خانه وارد شود.

پس از حمل لوازم از منزل فعلی به داخل خودروی حمل بار، نوبت انتقال این لوازم به خانه جدید فرا می‌رسد. در این مرحله نیز نیروهای دوره‌دیده اتوبار تابان کنترل‌های نهایی را انجام می‌دهند تا اطمینان خاطر حاصل کنند لوازم به خوبی داخل خودروی باربری قرار گرفته باشد. این کار جلوی شکستن لوازم در حین باربری با کامیون، خاور و نیسان را می‌گیرد.

راننده‌هایی که در باربری تابان‌بار از آن‌ها کمک گرفته‌ایم به تمامی راه‌های میان‌بر و مسیرهای اصلی آشنایی دارند تا باربری در شهر تهران با سرعت کمتر و دقت بیشتری انجام شود و اسباب و لوازم منزل بدون هیچ مشکلی به مقصد برسد.

پس رسیدن بار به مقصد کار پرسنل این اتوبار به پایان نمی‌رسد و نوبت انتقال لوازم از خودرو به منزل جدید فرا می‌رسد. در این مرحله پرسنل حمل بار با دقت و با تأیید صاحبخانه لوازم را دقیقاً در جایی قرار می‌دهند که صاحبخانه از آن‌ها درخواست کرده است. در نتیجه اهل منزل زحمت زیادی را برای حمل بار در منزل قبلی و خانه جدید متحمل نخواهند شد.

جالب است بدانید این مؤسسه تنها متخصص باربری تهران نیست و بار مشتریان عزیز را به سایر شهرها نیز با خوش‌قولی تمام و دقت بالا ارسال می‌کند تا به قول قدیمی‌ها هرگز باری از مشتری روی زمین نماند.

مدیران مؤسسه باربری تابان‌بار تمامی مجوزهای لازم برای حمل بار مانند مجوز رسمی اتحادیه باربری را کسب کرده‌اند و این مؤسسه عضو اتحادیه باربری تهران است تا مشتری اسباب گران‌قیمت منزل خود را با خیال راحت به این مؤسسه بسپارد و از انتقال آن‌ها به خانه جدید مطمئن باشد.

تمامی این موارد دست به دست داده‌اند تا بتوانید روی موسسه‌ باربری تابان‌بار به‌راحتی حساب باز کنید و پس از خرید یا اجازه خانه جدید نگران اسباب‌کشی نباشید. این مؤسسه اسباب و اثاثیه منزل را در کمترین زمان و با بیشترین دقت ممکن انتقال می‌دهد و به لحاظ هزینه‌ها نیز تعامل خوبی با مشتری دارد و تجربه نشان داده است مشتریان چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ قیمت از مؤسسه باربری تابان‌بار رضایت کامل را دارند.

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات تماس مؤسسه باربری تابان‌بار را در گوشی خود ذخیره کنید و اولین موردی که نیاز به حمل بار داشتید با ما تماس بگیرید. 02144444483

چاپ این بخش

  hot Cement-silo
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۵ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

China Construction Machinery of Heavy Equipment and Repalcement Parts for Sale
XDE is shorted for XIAMEN XDE M&E EQUIPMENT CO., LTD., which is the international sales department of QUANZHOU ROAD MACHINERY FACTORY established in 1980.  We designs, manufactures and markets a wide range of construction machinery for buildings and construction.
Over the years,in the quality and technology test,which organized by transportation department testing center,the influential experts of construction machinery in China consistently evaluated that the structure type of products is initiative in China.The technical performance meet or exceed national standards and industry standards,ranking the leading domestic level.It’s the largest professional manufacturer of small and middle size asphalt mixing plant.
Our factory occupies over 35,000 square meters of modern manufacturing and office space in Quanzhou, China.During the past 31years, our products were widely used in the construction of road and building in home and overseas.It has been approved by market that XDE is a responsible company.
XDE strictly implements the comprehensive quality management standard,and passed ISO9001 quality system certification at 1999,which covers:the design manufacturer and service of construction machinery.
◆ PRODUCT LIST:
◇ Mixing Plant ( designs in mobile type & stationary type)
1)asphalt mixing plant
2)concrete mixing plant
3)stabilized soil mixing plant
◇ Concrete Pumps
◇ Wheel Loader
◇ Truck Mixer
◇ Forkfilt
◇ Road Maintenance Machine
1)asphalt road milling machine
2)Asphalt Recycling Cold Mix Plant
◆ AFTER SALE SERVICE
Our products are widely offered in more than 20 provinces, autonomous regions and municipalities directly under the road, transportation and the construction sector in China. Also sold to Southeast Asia, Africa, the Middle east ,South America and many Eastern European countries before and at present.
Along with technologically advanced, top-of-the line product, XDE focuses on providing excellent product and after sale service. The company dispatches its service personnel all over the globe to help set-up facilities and train operator. The service department offer technical assistance and troubleshooting for our products, even if the customer’s problem does not involve our product. Additionally, XDE maintains a large replacement parts inventory for XDE and other brands and fills spare part orders quickly and efficiently.
If you're looking for the china construction machinery of heavy equipment and replacement parts for sale, XDE Industry must be your best choice. As a professional manufacturer and supplier, we warmly welcome you to buy the quality and hot products for sale from us.hot Cement-silo
website:http://www.xdeasphalt.com/road-construction-spare-parts/

چاپ این بخش

  white dining sets
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۴ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

brown leather dining chairs PT-502 124Y
FAQ
Q:Are you Factory or Trading company ?
A: We are Quality Furniture Factory (Manufacturer)
Q:Can you make our design or put our logo on the product ?
A: Yes ,we can make your own design or put your logo on the product ,please send your design or inquiry to our email (info@ptfurniture.com)
Q:About MOQ(Minimum order quantity )?
A: That's depend on the style ,usually one 20ft container
Q:About Delivery time?
A:The goods need 30-40 days to be made ,depend on the quantity ,
and will be production after receive deposit.
Q:About Payment ?
A: Acturally,3 payment would be preferred:T/T,wesetern union and paypal.
But normally we choose in T/T or L/C at sight,usually is 30% deposit and pay the balance before shipment.
Q:Do you have discount for bulk order?
A:Yes,of course,the more you buy,the bigger discount you can get.
WHY CHOOSE US
1.More than 20years exporting experience.
2.we can provide the outstanding quality and very competitive price.
3.Soon delivery can be guanrantee.
4.Free samples could be arranged.
5.OEM and ODM welcome.white dining sets
website:http://www.ptfurnitures.com/dining-room-furniture/

چاپ این بخش

  IEC motors factory
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۳۲ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

Center height of frame: H355~H560mm  
Power range: 185kW~1600kW
Rated voltage, frequency: 10000V, 6000V or 3000V, 50Hz (can be customized)
Protection level: IP54   
Thermal Class: 155 (F)
Cooling: IC411
Y2 YX2 series high-pressure high-performance motor is a type of three phase Cage Asynchronous Motor with single speed, continuous working duty, high voltage and high performance. The motors have advantages such as compact structure, small volume, good-looking appearance and IP54  waterproof protection. The motor can drive various mechanical equipment, such as water pump, fan, and compressor, etc.IEC motors factory
website:http://www.leadgomotor.net/iec-standard-motor/

چاپ این بخش

  Hook And Loop Strap With Buckle factory
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۹ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

Shenzhen DongSanXin Textile Co., Ltd was established in the spring of 1998,during this time expanding business constantly ,and by the end of 2000 set up production base in Longgang ,there are more than 100 employees . We have professional experience more than 18 years on producing different types hook loop products.
Our products are precision engineered, and are manufactured under strict quality-control systems. Our company’s line of high-quality Hook & Loop provides advantages for every job: strength, durability, speed, convenience and economy. Our premium Hook & Loop are formulated for optimal polishing performance and consistently superior quality. Our Hook & Loop is tested in our in-house laboratory for speed, safety, and life expectancy. Engineering Hook & Loop to specific customer needs. When an application needs a fast, optimum quality of grinding, and a cost effective solution, we can engineer a product.
All kinds of magic tape ,Adhesive hook and loop ,Hook and loop fastener Strap , Hook and loop Cable Tie ,Fastener ,Hook and loop Buckle strap , Pallet strap and so on.
Widely used in electronic science and technology industry ,household ,computer ,textiles ,Plastics ,automotive ,aviation ,shopping mall ,logistics ,etc.
SGS,TUV,BSCI,ROHS,REACH
Four production line for application of adhesive ,twenty sets ultrasonic bonding machine,and eight sets of CNC punching machine and slitting machine ,slicing machine ,hot cutting machine and other production equipment.
The main markets are Western Europe ,North America ,Southern Europe ,Southeast Asia ,Eastern Europe ,Northern Europe ,South America ,etc .The top 3 markets are Western Europe :20.00% ;North America :10.00% ;Southern Europe :10.00%
1.Pre-sales Services: Communicate with customers to understand customer needs; To provide professional technical advisory services and at any time to study the reception and a variety of convenient conditions.
>2.Sales of Services: Be patient to help customers select goods for customers, display products, detailed instructions on how to use the product to answer customer questions, etc.
3.After-Sales Services: 1. Accept OEM ,flexible OEM services
2.Free cut off wheel sample for quality testing
3.Fast and stable delivery time
4.Professional and fast service ,quick response at any timeHook And Loop Strap With Buckle factory
website:http://www.hooklooptie.com/

چاپ این بخش

  China Waterproof intelligent toilet lid switch
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۸ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

Shaoxing Hualing Electronics Co., Ltd. was established in July 2003, specializing in automotive, home appliances, industrial control, remote control membrane switch, panel, circuit product development and manufacturing. Factory own plant 5,000 square meters, 10,000 printing workshop 1000 square meters, 100,000 assembly workshop 300 square meters. The company through the ISO: 9001, ISO: 14001 certification, is being imported from the German Rhine TS16949 certification.China Waterproof intelligent toilet lid switch
website:http://www.hlekey.com/
website2:http://www.china-hlekey.com/

چاپ این بخش

  Bathrooms Cabinets factory
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۶ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

Our History
In 1986- Mould Engineer, Mr Wang Yonghu established Goldea.
In 1998- Goldea is the first factory to make the environmental laminated door in China .
In 2000- Goldea developed bathroom furniture, and became the pioneer in producing bathroom furniture in China.
In 2003- Goldea becomes the biggest company in China of producing PVC laminated door and Related Material.
In 2009- Goldea was recognized as "Zhejiang Export Brand-Name", and it became one of the fresh troops that support Foreign Trade Development in Zhejiang, even in China.
In 2012- exporting to more than 70 countries, and reaching 1200 shops. In domestic, its shops cover 80% province, and become the leader of Wooden Furniture Industry.
In 2015- Goldea cooperated with Reivilo--Franch top designer company, to create global fashion.
Our Factory
Zhejiang Jindi Holding Group Co.,Ltd.,(short for Goldea )founded in 1986, is a professional manufacturer, dealing with R&D, production and sale of top-grade bathroom furniture and interior door.
Why choose Goldea?
30 years manufacturing experience, 5 years warranty, to reduce your clients' claim
France design team, High-grade and fashion design, to help you increase profits and avoid price war
Three manufacturing bases, faster delivery time.
Offer on-site service for VIP project, to solve you worries
One stop solution for home decoration, Saving your time and energy.
Our Product
As a leading bathroom furniture manufacturer and founder of laminated door in China, Goldea is a private enterprise of abundant funds, advanced technology and machines. Our products range from bathroom cabinets, interior door, wardrobe and flooring. We devoted ourselves to offer one stopping for whole household furniture, special for panel furnitureBathrooms Cabinets factory
website:http://www.goldeadoor.com/
website2:http://www.china-wood-door.com/

چاپ این بخش

  cnc drilling machine for sale
ارسال‌شده توسط: momu290 - ۱۴-۰۸-۱۳۹۷, ۱۲:۲۴ ب.ظ - انجمن: تیم ملی بزرگسالان - بدون‌پاسخ

Aluminum Profile CNC Milling Machine SKX-CNC-1200
1) Used for drilling and milling holes and groove and irregular-shaped hole and plane engraving of aluminum profile.
2) It uses Taiwan CNC system,which guarantee machine operation smooth .
3) Apply with high accuracy motorized spindle , keep machine operation safety.
4) X axis adopt with high precision helical gear ,while Y axis and Z axis adopt with high precision ball screw ,so smooth transmission and high accuracy.
5) Through Programming software can automatically convert into G code,can also manually draw any holes on graphic base in touch screen of machine.
6) The workbench can rotate to 180°(-90°to+90°), which can realize 3 sides processing by clamping one time ;it can process deep and special-shaped holes through workbench.
Power supplyCustomized
Spindle power                        3KW
Spindle rotary speed18000r/min
Operation air pressure0.5~0.6Mpa
Processing range of X/Y/ZX=1200mm,Y=300mm,Z=280mm
The specification of blade ER25 *8 diameter
SystemSYNTEC
Max.Processing range of hole 100*140mm
Dimension 2000*1500*1950mm
Weight                             610kg
    DECALUMA produces In the windows and doors curtain wall machinery industry, with its operation mode of high-degree, accuracy and advanced development, has become industry leader.
   Today, we are the leading premium supplier in the segment of profile & curtain wall machining for a vast array of different requirements and materials. DECALUMA is a customer-oriented company,we are always just around the corner from you to help you choose a good machine.
   Company products are mainly exported to Africa, West Asia and south Asia and south Asia Europe and other international markets. DECALUMA Machinery achieve perfect use of the European advanced technology and application software. Up to now, the company’s products have been sold to more than 60 countries and regions. With a good brand image and better value for money advantage, the company and major customers to establish a long-term and stable relations of cooperation.cnc drilling machine for sale
website:http://www.decalumamachine.com/cnc-milling-machine/

چاپ این بخش