مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 802
» آخرین کاربر: defristkan
» موضوعات انجمن: 386
» ارسالهای انجمن: 3,356

آمار کامل

کاربران حاضر
ما یک کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 1 مهمان

آخرین موضوعات
کارخانه: عده‌ای چشم دیدن ...
انجمن: بانک سرمایه
آخرین‌ارسال: راتین
۲۶-۰۹-۱۳۹۶, ۱۱:۳۵ ق.ظ
» پاسخ‌ها: 9
» بازدید: 690
3 ضعف کلیدی تیم ملی در مو...
انجمن: بازی های المپیک
آخرین‌ارسال: راتین
۲۶-۰۹-۱۳۹۶, ۱۱:۲۹ ق.ظ
» پاسخ‌ها: 4
» بازدید: 449
کلاف سردرگم سرمربی برای ت...
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: dariushbabri
۱۷-۰۹-۱۳۹۶, ۰۶:۵۲ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 4
» بازدید: 333
با قابلیت های تبلیغات در ...
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: bhrprn
۰۸-۰۹-۱۳۹۶, ۰۴:۳۰ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 57
درباره مراحل ابتدایی طراح...
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: dariushbabri
۰۷-۰۹-۱۳۹۶, ۱۱:۴۳ ق.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 252
راه حل بازدید بیشتر عکس ...
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: 7bayan
۱۱-۰۸-۱۳۹۶, ۱۲:۲۱ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 135
راهبند اتوماتیک
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: aktm69
۰۹-۰۸-۱۳۹۶, ۰۶:۰۵ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 67
آیفون تصویری تکنما
انجمن: متفرقه
آخرین‌ارسال: aktm69
۰۹-۰۸-۱۳۹۶, ۰۳:۵۹ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 38
مسابقه پیش بینی جهان والی...
انجمن: تورنمنت ها
آخرین‌ارسال: farshid_n25
۱۸-۰۷-۱۳۹۶, ۰۸:۱۹ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 9
» بازدید: 167
نتایج رده بندی کاربران در...
انجمن: تورنمنت ها
آخرین‌ارسال: farshid_n25
۱۸-۰۷-۱۳۹۶, ۰۸:۱۸ ب.ظ
» پاسخ‌ها: 16
» بازدید: 378

 
  با قابلیت های تبلیغات در اپلیکیشن تلگرام آشنا شوید
ارسال‌شده توسط: bhrprn - ۰۸-۰۹-۱۳۹۶, ۰۴:۳۰ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

با قابلیت های تبلیغات در اپلیکیشن تلگرام آشنا شوید
تهیه پنل تبلیغاتی: 
با تهیه پنل‌های تبلیغاتی در تلگرام نیاز به هیچ‌گونه خط ارسال نیست. همچنین هیچ گونه بلاک و اسپمی نیز وجود نخواهد داشت و به تمامی بانک‌های اطلاعاتی (منطقه‌ای، کدپستی، مشاغل و اصناف) امکان ارسال اطلاعات و پیام‌های تبلیغاتی وجود دارد. قابل ذکر است که برخی از پنل‌های تبلیغاتی امکان ارسال با شماره تلفن همراه یا تلفن ثابت دفتر یا منزل خود را ارائه می‌دهد.
ارسال لینک به گروه‌های تلگرام: 
برای معرفی خود در بین رقبا و مشتریان، تلگرام این امکان را فراهم می‌کند تا با ارسال لینک از وب‌سایت و لینک گروه‌های تبلیغاتی برای سایر گروه‌ها، محصولات و یا نام برند را به‌صورت وسیع‌تری معرفی کردتبلیغات در اپلیکیشن تلگرام
ارسال پیام تبلیغاتی به‌صورت خصوصی: 
برای مخاطبین و یا دوستانی که شماره آنها را در دسترس است، می‌توان با ارسال پیام تبلیغاتی به صورت خصوصی در تلگرام، آنها را از محصولات جدید مطلع کرد و در این صورت مشتری به لحاظ اینکه به صورت خصوصی با او ارتباط برقرار شده است، حس نزدیک‌تری خواهد داشت و به همین سبب امکان اینکه این پیام در سایر گروه‌هایی که مخاطبان به آن دسترسی دارند منتشر شود، بسیار زیاد است و شانس بیشتری برای عرضه در بازار وجود دارد. تبلیغات در اپلیکیشن تلگرام
ایجاد کانال‌های تبلیغاتی: 
تلگرام این قابلیت را دارد که کانال‌های تبلیغاتی متعددی را ایجاد کرد و برای گروه خود لینک ساخت و به اشتراک گذاشت تا گروه موردنظر زودتر شلوغ شود و در این قسمت لینک تنها توسط مدیر گروه ساخته می‌شود و سایر اعضای گروه قادر به ساخت لینک نیستند و از جمله مزایایی که می‌توان برای گروه‌های تلگرام برشمرد این است که شماره تلفن اعضای گروه قابل نمایش نیست و مخاطبین گروه نگران لو رفتن شماره تماس‌های خود نیستند.
سپردن کانال خود به تیم های تبلیغاتی:
شما با صرف هزینه ای استاندارد و نه چندان زیاد میتوانید کانال یا گروه خود را به دست تیم قویی برای تبلیغات بدهید تیمی که با سوابق درخشان باشد و شما بدانید که قطعا کارشان را بلد اند و کانال های زیادی را پشتیبان بوده اند. ما به شما ایران تبلیغ را توصیه می کنیم.

http://irantableegh.org/advertise-on-telegram

چاپ این بخش

  درباره مراحل ابتدایی طراحی سایت چه میدانید
ارسال‌شده توسط: dariushbabri - ۰۷-۰۹-۱۳۹۶, ۱۱:۴۳ ق.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

اگر درباره مراحل اولیه طراحی یک سایت اطلاعات کافی ندارید حتما این مقاله را مطالعه کنید، در این مقاله مراحل مختلف طراحی سایت به طور کامل توضیح داده شده است.
طراحی صفحات وب در اصل یک هنر است که در عین حال جنبه های فنی فراوانی نیز دارد. هدف هر طراح وب سایت موفق برقراری ارتباط مناسب با مخاطبین سایت و انتقال پیام سایت و پاسخگویی مناسب و شفاف به کاربران سایت و جلب رضایت آنها است.جنبه های فنی طراحی وب سایت در واقع شیوه های پیاده سازی عناصر مختلف یک وب سایت است تا وب سایت با سرعت مناسب بر روی مرورگر مخاطبین نمایش یابد و در عین حال کارآمد و با امنیت مناسب همراه باشد. در واقع یکی از عناصر مهم در طراحی یک وب سایت روان شناسی طراحی صفحات وب است. برای طراحی یک وب سایت موفق مانند هر کار دیگری باید مراحلی را به ترتیب و با دقت و دانش کافی طی کرد تا نهایتا طراحی یک سایت موفق را محقق شود.
مرحله اول طراحی سایت : نیازسنجی
در اولین مرحله از طراحی یک وب سایت باید مشخص کنید که هدف از طراحی وب سایت مورد نظر چیست. در این مرحله بایستی با مالک وب سایت و یا افراد مطلع درباره زمینه فعالیت وب سایت صحبت و تبادل اطلاعات نمایید. پاسخ هایی که باید در این مرحله به آنها پاسخ داده شود عبارتند از:
· وب سایت مورد نظر شما جزو کدام دسته از وب سایت های اینترنتی قرار میگیرد؟ آیا وب سایت مورد نظر بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد یا جنبه های دیگری مانند فروش کالا و خدمات و یا سرگرمی و به اشتراک گذاری نظرات کاربران و ... مورد نظر برای طراحی وب سایت است؟

· مخاطبین وب سایت شما چه افرادی هستند؟ آیا مراجعه کنندگان به وب سایت مورد نظر افراد عام جامعه هستند و یا قشر خاصی از جامعه مورد توجه هستند؟ به عنوان مثال دانشجویان، پزشکان ، تجار و یا ...
· برآورد اولیه از تعداد مخاطبین سایت و همچنین حجم اطلاعات موجود در سایت. آیا وب سایت مورد نظر برای طراحی جزو سایت های اینترنتی شخصی و کوچک با تعداد بازدیدکنندگان نسبتا محدود طبقه بندی میشود و یا مورد استفاده افراد زیادی قرار خواهد گرفت؟ برای مثال وب سایت یک شرکت تجاری که به تازگی کار خود را آغاز کرده است در بدو راه اندازی بازدیدکننده چندانی نخواهد داشت اما وب سایتی که برای یک مدرسه یا مجموعه آموزشی جهت درج نمرات دانش آموزان راه اندازی میشود قطعا با مراجعین بیشتری در بدو راه اندازی وب سایت مجموعه آموزشی یا مدرسه روبرو خواهد بود.

مرحله دوم طراحی وب سایت : تهیه طرح اولیه سایت و ظاهر آن!
پس از کسب اطلاعات اولیه درباره طراحی سایت حالا میتوانید با توجه به اطلاعات دریافتی در مرحله اول وارد مرحله بعدی طراحی سایت شوید.
· بخش های مختلف سایت را مشخص کنید. حالا باید بخش های اصلی و فرعی سایت را مشخص نمایید. به عنوان مثال یک سایت فروش لپ تاپ را در نظر بگیرید. قسمت اصلی این وب سایت در واقع ارائه اطلاعات درباره لپ تاپ های موجود جهت ارائه و یا فروشگاه آنلاین است و میتوان برای جلب بیشتر مخاطبین یک بخش فرعی برای دانلود درایورها و نرم افزارهای جانبی در نظر گرفت.
· ساختار اصلی سایت خود را مشخص کنید. شما باید به عنوان طراح سایت ارتباط منطقی و راحتی را میان صفحات و بخش های مختلف سایت ایجاد کنید تا مخاطبین در سایت دچار سردرگمی نشوند.

مرحله سوم از مراحل طراحی سایت طراحی وب سایت است: انتخاب دامنه و میزبانی وب !
شاید انتخاب نام دامنه مهمترین بخش طراحی یک وب سایت باشد. دامنه ای کوتاه ، مرتبط با موضوع سایت ، بدون کاراکتر اضافی و یا کلمه ای که برای مخاطبین آشنا و مشخص باشد میتواند بصورت پیش فرض موفقیت شما را دوچندان کند! بعد از انتخاب نام دامنه ، انتخب پسوند آن است که باید هماهنگ با نوع کار و شرکت و یا... شما باشد. البته خرید یک دامنه ir. هم خالی از لطف نیست و حداقل در ایران شناس بوده و به سایت شما اعتبار میبخشد.
شما میتوانید دامنه های مورد نظر خود را در بخش جستجوی دامنه پورتال مشتریان سامانه گستر آکو بررسی نموده و در صورت تمایل بصورت آنلاین خریداری نمایید.
* قابل توجه است که سامانه گستر آکو تمام دامنه های سفارش داده شده را به نام خود مشتری ثبت نموده و هیچ محدودیتی در انتقال ، تمدید و... نخواهد بود.
میزبانی وب هم منظور فضایی است که قرار است سایت شما در آنجا راه اندازی شود. تمام سرور های سامانه گستر از سیستم عامل لینوکس استفاده نموده که همین امر باعث افزایش بازدهی ، سرعت و آپتایم و در نهایت امنیت آنها نیز میشود. محل دیتاسنترهای سرورهای سامانه گستر آکو در ایران - افرانت- و در امریکا - جکسونویل میباشد. برای سایت های دولتی و رسمی سرورهای ایران پیشنهاد شده و برای سایت های چند زبانه و یا با ترافیک بالا ، سرورهای خارج کشور پیشنهاد میشوند.
فضای هاست و پهنای باند انتخابی شما بستگی به حجم اطلاعات و تعداد بازدید وب سایت شما داشته و شما میتوانید با توجه به موارد مذکور پکیج مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
* قابل توجه است که شما در هر زمانی میتوانید بصورت آنلاین پکیج خود را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.
شما میتوانید لیست پکیج های میزبانی وب را از این بخش ببینید.

مرحله چهارم طراحی وب سایت : تهیه مطالب و محتوا سایت
حالا شما به مرحله پیاده سازی و طراحی نهایی وب سایت نزدیک شده اید و باید محتوا مورد نظر برای درج در بخش ها و صفحات گوناگون وب سایت را آماده کنید. محتوا یک وب سایت میتواند شامل موارد زیر باشد:
· متن سایت : که میتواند شامل نوشته ها و یا اسناد متنی قابل دانلود باشد
· فایل های مالتی مدیا : مجموعه ای از تصاویر و یا فایل های صوتی و تصویری را شامل میشود که مرتبط با مطالب و یا محصولات و خدمات سایت انتخاب و عرضه میشوند.
· فایل های اجرایی : شامل درایورها و یا افزونه های و نرم افزارهای گوناگون مرتبط با زمینه فعالیت سایت

مرحله پنجم طراحی وب سایت : پیاده سازی وب سایت
حالا با استفاده از تمامی اطلاعات و موارد جمع آوری شده در مراحل اول و دوم نوبت به ایجاد و یا همان طراحی سایت مورد نظر رسیده است اما پیش از باید به سئوال های زیر پاسخ داده شود:
· با توجه به اطلاعات جمع آوری شده ، پیاده سازی و طراحی وب سایت با استفاده از چه ابزار و نرم افزارهایی قابل انجام است؟
· کدام یک از ابزارها و نرم افزارها ، ایجاد و راه اندازی سایت مورد نظر را با بهترین کیفیت ، کمترین زمان و بالاترین میزان امنیت به دنبال دارد؟
· آیا با توجه به اطلاعات جمع آوری شده و برآوردهای طراحی سایت نیاز به سخت افزار و یا ابزار خاصی دارید؟

مرحله ششم طراحی وب سایت : اشکال زدایی و توسعه وب سایت
پس از آن که اطلاعات و محتوای مورد نظر بر روی سرور سایت قرار گرفت وقت آن رسیده است تا میزان تطابق وضعیت سایت با نیازهای اولیه سایت مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی ها به مدیران سایت کمک میکند تا برای ایجاد تغییرات در ساختار اصلی سایت و همچنین توسعه آن در آینده تصمیمات بهتری بگیرند..

چاپ این بخش

  راه حل بازدید بیشتر عکس ها در اینستاگرام
ارسال‌شده توسط: 7bayan - ۱۱-۰۸-۱۳۹۶, ۱۲:۲۱ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

1. شیطنت با تصاویر: حتما شما هم تا به حال عکس‌هایی را از دنیای واقعی که زیبایی‌های اطراف را نمایش می‌دهند، دیده‌اید. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.
 
ویژگی تغییر شیب (tilt shift) میانبری برای ایجاد عکس‌هایی مشابه با تصاویری است که لنزهای حرفه‌ای ارائه می‌کنند. کار را با وارد کردن یک تصویر سپس انتخاب یک فیلتر شروع کنید. آیکون آچار در پایین عکس را انتخاب کرده سپس به سمت راست حرکت کنید تا گزینه تغییر شیب را پیدا کنید. حال از بین گزینه‌های شعاعی (Radical) و خطی (Linear) هر کدام را که با تصویر شما تناسب بیشتری دارد، انتخاب و عکس را ذخیره کنید.
 
2. چند عکس در یک قاب: آیا با هر پست تنها یک عکس را می‌توان به اشتراک گذاشت؟ خیر، این‌طور نیست. می‌توانید با استفاده از برنامه‌هایی مانند PicFrame چند عکس را در یک گرام قرار دهید. همچنین این برنامه‌های جانبی به شما اجازه می‌دهد شکل هر عکس را تغییر دهید، قاب اضافه کنید و روی فیلم‌ها موسیقی بگذارید. گزینه‌های دیگری مانند Diptic (برای آی.او.اس و اندروید)، PhotoShake (برای آی.او.اس و اندروید) و همچنین Photo Grid (مخصوص اندروید) نیز وجود دارد. (آموزش برای افزایش فالوور در اینستاگرام را از دست ندهید)
 
3. تجملاتی‌سازی: اگر عکس‌های شما کم نور باشد، ضعیف‌تر به نظر می‌رسد. پس بهتر است آنها را مجلل کنید. پس از گرفتن عکس، آیکون خورشید را انتخاب کنید سپس با استفاده از نوار ظاهر شده، میزان اشباع (Saturation) عکس را تغییر دهید. این ویژگی فعلا روی نسخه‌های ویندوزفون کار نمی‌کند و فقط مخصوص اندروید و آی.او.اس است.
 
4. قاب‌های متنوع: اجازه ندهید استفاده نکردن از کادرها، جذابیت عکس بی‌نقص شما را کم کند. برای جذاب کردن عکس خود، روی فیلتر انتخابی خود دوبار ضربه بزنید، سپس گزینه حاشیه، در سمت راست را علامت بزنید. اگر خوشتان نیامد می‌توانید به همین صورت حاشیه را حذف کنید.
 
5. تصاویر متحرک: با تغییر آیکون دوربین عکاسی به دوربین فیلمبرداری، می‌توان نماآهنگ‌هایی 15 ثانیه‌ای یا کمتر ساخت. دکمه قرمز را نگه دارید؛ برای متوقف کردن ضبط می‌توانید انگشت خود را بلند کنید. اگر از بخش انتهایی نماآهنگ ضبط شده خود راضی نیستید، با کلیک روی X می‌توانید آن را حذف کنید. زمانی که فیلمبرداری به پایان رسید، به مراحل بعدی بروید و فیلتر، قاب و یک جلد برای نماآهنگ خود انتخاب کنید سپس طبق روال همیشگی آن را به اشتراک بگذارید.
 
مجبور نیستید خودتان در همان لحظه فیلمبرداری کنید، می‌توانید ویدئوهای ذخیره شده در گوشی خود را وارد کرده، زمان آنها را ویرایش و بازه دلخواه را انتخاب کنید، سپس روی آنها فیلتر گذاشته و به اشتراک‌ بگذارید.(آموزش  ربات های اینستاگرام را از دست ندهید)

چاپ این بخش

  راهبند اتوماتیک
ارسال‌شده توسط: aktm69 - ۰۹-۰۸-۱۳۹۶, ۰۶:۰۵ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

معرفی راهبند:
امروزه در خیلی از مکانها و مجتمع های مسکونی یا نظامی و یا هر مجموعه ای که در آن رفت آمد زیاد وجود داشته باشد نیازبه کنترل تردد خیلی شدید قابل احساس است و برای این کار ابزارهایی وجود دارد که قطعا یکی از انها راهبند میباشد. این سیستم که به راهبند خودرویی ، راهبند پارکینگی ، راهبند اتوماتیک و راهبند هوشمند و برقی معروف است در اصل یک وسیله بالابر اهرمی بوم است که با این کار میتواند جلوی خودروهای عبوری را بگیرد و البته نام لاتین این وسیله  barrier  است.
ضرورت استفاده از راهبند:
همانطور که دربالا گفته شد کنترل تردد به خاطر امنیت بسیار مهم است مثلا در پارکینگ ها یا فرود گاها یا خروجی عوارضی ها برای اینکه بتوان خودرو را در نقطه خاصی متوقف کرد حتما نیاز به راهبند است تا بتوان با خودرو تسویه حساب کرد و یا برای بخش نظامی تنها وسیله ای که میتواند خودرو را در قسمت مورد نظر متوقف کند تا بتوان کار بازرسی را انجام داد همین راهبند است و اگر شما بخواهید یک یا چند ورودی را به صورت کامل هوشمند کنید تا کسانی که از قبل مجوز تردد گرفته ان بتوانند از طریق  RFIDعبور کنند شما باید حتما آن قسمت را به راهبند اتوماتیک مجهز کنید.

[عکس: %D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D9%86%D8%AF-%D8...%D9%86.jpg]
راهبند ایرانی و خارجی:
البته در بازار امروز انواع راهبند موجود است هم ایرانی و هم چینی وهم مدلهایی با برند ایتالیایی که شما میتوانید طبق سلیقه یکی از آن ها را انتخاب کنید ولی باید  در زمان خرید کالای برقی خدمات و کارکرد آن را در نظر گرفت. در مدلهای ایرانی مانند راهبند سیماران و یا راهبند بتا عملکرد بسیار خوب بوده چرا که علاوه بر کارکرد خوب گارانتی طولانی و قیمت مناسب از مزیت های مدل های ایرانی میباشد. ولی تنها نکته برجسته در مدلهای ایتالیایی کیفیت آن است چرا که اغلب به دلیل نداشتن نمایندگی مناسب متاسفانه نه قیمت مناسبی دارند و نه از خدمات خوبی بهره میبرند در ضمن این را هم باید به یاد داشت که اغلب این مدلها، فقط برند ایتالیایی دارند و معمولا در کشور چین ساخته میشوند.
انواع راهبند:
راهبند خودرویی تنوع زیادی دارد که به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم
1-    راهبند اهرمی : متداولترین نوع راهبندکه بیشترین استفاده ازآن میشود نوع اهرمی است. این نوع سیستم به یک بوم ثابت مجهز شده است که طول بوم میتواند از 3متر تا 8 متر تعقیر کند. به دلیل استهلاک بسیار پایین و عملکرد سریع و قابیت نصب تابلو و چراغ چشمک زن تقریبا میشود همه جا از این سیستم استفاده کرد. راهبند اهرمی در2 نوع الکترومکانیک و هیدرولیک موجود است که البته برای ورودی هایی با تردد سنگین بهتر است از نوع هیدرولیک آن استفاده کرد.
2-    راهبند بوم تاشو: این سیستم که به بوم شکسته هم معروف است مکانیزمی همانند دستگاه فوق دارد با این تفاوت که در این راهبند از بوم شکسته یا تاشو استفاده شده تا بتوان در پارکینگها و یا محل هایی که سقف کوتاه دارند استفاده کرد. بوم این مدل از راهبندها معمولا پنج متری میباشند که هنگام باز شدن و جمع شدن به نصف کاهش مییابد که خوب البته با استفاده از افراد متخصص میتوان بوم آنها را کوتاه ترنیزکرد.
 
3-    راهبند ستونی: اگر شما میخواهید یک محیط امنیتی را تحت کنترل خود درآورید هیچ چیز نمیتواند مانند راهبند ستونی عمل کند چرا که این سیستم بسیار محکم بوده و رد شدن از آن غیرممکن است و اگرکسی سعی درانجام این کارداشته باشد فقط به خود آسیب میرساند. عملکرد این راهبند کاملا متفاوت ازدو سیستم فوق است. این راهبند خودرویی دردل زمین جای میگیرد ودرصورت نیاز به شکل یک ستون به سمت بالا هدایت میشود و جلوی هر نوع وسیله سبک و سنگینی را میگیرد. این نوع راهبند معمولا تا ارتفاع یک متری از سطح زمین به بیرون می آید و هیدرولیک است.
 [عکس: Sommer-1060A.jpg]
 
امکانات و قابلیتهای راهبند:
راهبندها اغلب دارای 2 عدد ریموت کنترل هستند و از مدارفرمان میکروپروسسور بهره میبرند این بدان معنیست که ورودیهای مختلفی روی آنها است. شما میتوانید آنهارا به دوربین های پلاکر خوان یا سیستم تگ RFID و یا اکسس کنترل مجهز کنید تا کاملا به صورت هوشمند جلوی افراد غیر مجاز را بگیرید در این سیستم شما اطلاعات پلاک مورد نظر را به سیستم ریدر میدهید ویا برای اشخاص تگ با فرکانس RFID در نظر میگیرید با این کار حتی میتوان آمار رفت و آمد را گرفت و محدودیت تردد در ساعاتی از شبانه روز قائل شد ویا حتی با اظافه کردن ریموت به تعداد دلخواه تردد را به خود کاربر واگذار کرد. همچنین برای جلوگبری از تصادف با راهبندمیتوان آنهارا به چشم الکترونیکی و فلاشر تجهیز کرد.
 

چاپ این بخش

  آیفون تصویری تکنما
ارسال‌شده توسط: aktm69 - ۰۹-۰۸-۱۳۹۶, ۰۳:۵۹ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

تاریخچه شرکت تکنما

از دهه 80 شمسی شرکتی جدید در ضمینه تولیدات سیستم های حفاظتی و نظارتی شروع به کار کرد که با نام تجاری ارتباط سازان پیشرو یا تکنما محصولاتی در ضمینه آیفون های تصویری و پنل های آن روانه بازار کرد تا با مشخصات جدید تغییراتی در روال حرکتی این محصول ایجاد کند.
روال تغییرات در  تولیدات آیفون تصویری تکنما با ایجاد قابلیت های جدید از جمله ، ارتباط بین واحدها و ارتباط با نگهبانی شروع شد و رفته رفته این امکانات به سوی تکامل رفت. این سیل تکاملی تا جایی بوده است که برند تکنما را برندی محبوب برای عمده سازان ساختمانی تبدیل کرده است چرا که آیفون تصویری تکنما در زمان نصب کمترین میزان سیم کشی را در میان تمامی برند ها دارد. این سیستم بسیار مورد استقبال مجتمع های مسکونی و تجاری بزرگ قرار گرفت ، که هم هزینه پایین تری در کابل کشی مصرف می کردند و هم ارتباط بین واحد ها و نگهبانی خوبی داشتند.
امروزه محصولات تکنما دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاصی از قبیل ، ارتباط داخلی، حافظه تصویری ، قابلیت انتقال تماس و ... را دارد و این روند تغییرات همواره پیش به سوی تکامل بوده است.
 
 گروه بندی آیفون تصویری تکنما
 
مانیتور های بدون گوشی (هندز فری)
در بین تولید کنندگان آیفون های تصویری چند سالی است محصولات بدون گوشی یا هندزفری تولید میشود در برند تکنما نیز دربازکن تصویری تک نما مدل VDP E43 به صورت بدون گوشی تولید و در بازار عرضه شده است. آیفون تصویری VDP- E43 دارای مانیتور4.3 اینچی رنگی میباشد و از لحاظ فنی دارای قابلیت های متعددی است که یکی از این مزیت ها داشتن قیمت اقتصادی مناسب برای کاربران و زیبایی در طراحی میباشد.
نمایی کلی از دربازکن تصویری تک نما مدل VDP E43
·       قابلیت اتصال به پنل دوم   
·       قابلیت ارتباط بین واحد ها
·       دارای دکمه های لمسی
·       انتقال زنگ یا ترنسفر
·       پشتیبانی از حافظه
·       گارانتی و خدمات بلند مدت شرکتی
 [عکس: TakNama-E35.jpg]
 
آیفون تصویری 7 اینچ لمسی تکنما به صورت بدون گوشی یا هندزفری در بازار عرضه شده است. به طورکلی در تمامی برند های تولید کننده دربازکن رنگی مدل های بدون گوشی یا آیفون تبلتی وجود دارد. شرکت تکنما نیز با تولید آیفون تصویری مدلVDP E70 توانسته است تا دربازکن تصویری بدون گوشی با امکانات بسیار پیشرفته و در نوبه خود کم نظیر را به بازار عرضه کند. دربازکن های تبلتی تکنما بیشتر برای محیط های لوکس استفاده میشود ، و این به این خاطر است که آیفون بدون گوشی E70 هم دارای ظاهری زیبا و هم دارای امکاناتی بینظیر میباشد .
نگاه کلی به دربازکن تصویری تک نما VDP E70
·       اندازه صفحه ی نمایش ۷ ایچ اینچ
·       دارای حافظه مرکزی
·       قابلیت تنظیم ملودی و صدای زنگ دارد
·       نوع صفحه نمایش LCD TFT
·       گوشی ندارد
·       صفحه نمایش لمسی (Tuch) دارای دکمه های لمسی
·       قابلیت اتصال به پنل دوم دارد
·       قابلیت ارتباط بین واحدها دارد
 
 [عکس: TakNama-VDP-E70(1).jpg]
 
 
 
مانیتور های با گوشی
دربازکن تصویری تک نما VDPC-43TM دارای مانیتور رنگی 4.3 اینچی است و دارای قابلیت های فنی بی نظیری میباشد یک دربازکن تصویری تکنما با حافظه و ارتباط داخلی می باشد که قادر است تصویر دوربین دوم را نیز در صفحه مانیتور خود نشان دهد. دربازکن تصویری تک نما مدل VDP-43TM دارای ارتباط داخلی می باشد که با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب توانسته تمام نیاز یک ساختمان را برآورده کند و از این رو توانسته بازار فروش آیفون تصویری را به دست بگیرد . آیفون تک نما با توجه به نیاز ساختمان تولید و طراحی شده و خیلی زود در خانه های ایرانی جا باز کرده و همچنین ما شاهد صادرات این آیفون تصویری به کشور ترکیه نیز میباشیم از این رو شرکت دربازکن تک نما خود را بصورت شرکتی پیشرو در صنعت تولید آیفون تصویری پیشرفته معرفی می کند.
بررسی کلی دربازکن تصویری تک نما مدل VDP-43TM
·       نمایشگر LED رنگی 4.3 اینچ واقعی
·       صفحه نمایشگر لمسی
·       امکان نمایش شماره واحد تماس گیرنده
·       امکان انتقال زنگ بین واحدها
·       قابلیت باز کردن جک پارکینگ محک بدون استفاده از ریموت
·       قابلیت ثبت اتوماتیک تصویر دوربین در مدل حافظه دار
·       قابلیت اتصال به دستگاه حافظه هوشمند تک نما
·       امکان تماس با واحد نگهبانی
·       قابلیت نمایش تصویر دوربین مدار بسته ( دوربین دوم )
·       قابلیت نمایش تنظیمات به زبان فارسی
·       امکان تغییر ملودی زنگ
·       بی صدا نمودن زنگی گوشی
 [عکس: TakNama-VDP-70TM.jpg]
 
 
آیفون تصویری تکنما مدل70tm با صفحه نمایشگر 7 اینچ رنگی دربازکن تصویری از برند تکنما میباشد و دارای امکانات کامل برای دربازکن تصویری میباشد که تصویر مراجعه کننده را بزرگ و شفاف نشان می دهد . VDP-70TM آیفون تصویری است که دارای حافظه تصویری میباشد و قادر است تا بین واحدهای موجود در یک ساختمان ارتباط داخلی را برقرارکند.
قابلیت های فنی دربازکن تصویری تک نما مدل VDP-70TM
·       نمایشگر رنگی 7LED با وضوح تصویر بالا
·       امکان ارتباط داخلی صوتی بین واحد ها
·       امکان نمایش شماره واحد تماس گیرنده
·       امکان انتقال زنگ بین واحدها ( هنگام ترک منزل و یا مسافرت )
·       قابلیت باز کردن جک پارکینگ محک بدون استفاده از ریموت کنترل بوسیله مانیتور
·       قابلیت اتصال به حافظه تصویر
·       امکان تماس مستقیم با نگهبان
·       قابلیت نمایش تصویر دوربین مدار بسته
·       قابلیت نمایش تنظیمات به زبان فارسی
·       امکان تغییر ملودی زنگ
·       بی صدا نمودن صدای زنگ گوشی
 [عکس: Iphone-TakNama-VDP-70TM.jpg]
 
 
آیفون تصویری تک نما مدل VDP-D43 مدلی اقتصادی و مقرون به صرفه از برند تکما میباشد تا در رقابت با سایر تولیدد کنندگان ایفون تصویری، محصولی زیباتر و با کارایی مطلوب برای کاربران خود تولید کرده باشد. این دربازکن تصویری قابلیت و امکان هماهنگ شدن با درب پارکینگ محک را نیز دارد . این دربازکن تصویری رنگی در سایز 4.3 اینچ طراحی و تولید شده است و دارای کیفیت تصویر فوق العاده با رنگ واقعی و هم چنین کیفیت صدای بالا می باشد. باید متذکر شد که این سیستم ویژه انبوه سازان طراحی شده است زیرا هم از نظر قیمت و هم از نظر بر آورد هزینه سیم کشی بسیار به صرفه می باشد و هم دارای ظاهر زیبا و مقاوم می باشد.
مشخصات کلی
·       نمایشگر تصویری TFT-LED رنگی 4.3 اینچ با کیفیت و وضوح تصویر بالا
·       طراحی شکیل و منحصر به فرد با وجود کلیدهای لمسی روی بدنه
·       امکان برقراری مکالمه تلفنی همه واحد ها با یکی از واحد ها مانند نگهبانی
·       بهترین و شفاف ترین صدا بدون نویز حتی در بالاترین طبقات ساختمان
·       نمایش تصویر دوربین دوم
·       قابلیت باز و بسته نمودن جک برقی محک بدون نیاز به ریموت کنترل
 [عکس: TakNama-VDP-D43.jpg]
 
آیفون تصویری ساده و رنگی مدل VDP-D70 محصولی با مانیتور بزرگ 7 اینچ از برند تکنما میباشد که ساخت و طراحی شده است . مانیتور تصویری رنگی تک نما مدل D43 طوری طراحی شده است که همه ی واحدها می توانند با یک واحد از ساختمان مانند نگهبانی و یا مدیریت ارتباط صوتی داخلی داشته باشند . و همچنین نگهبانی می تواند با همه واحد ها ارتباط داخلی و صوتی داشته باشد . این آیفون تصویری با توجه به سادگی و زیبایی که دارد طوری طراحی شده است که هزینه سیم کشی را تا 80 درصد کمتر می کند.
نگاه کلی به دربازکن تصویری تک نما مدل VDP-D70
·       نمایشگر تصویری TFT-LED رنگی با کیفیت تصویر بالا
·       کلیدهای لمسی و طراحی زیبا و منحصر به فرد
·       قابلیت ارتباط همه واحد ها بایک واحد
·       دارای صدای شفاف و بدون نویز حتی از بالاترین طبقات
·       قابلیت نمایش تصویر دوربین مداربسته
·       قابلیت باز و بسته نمودن جک برقی محک بدون نیاز به ریموت از طریق دربازکن تصویری
 
به طور کلی آیفون تکنما با گسترش سطح محصولات خود تلاش بر این دارد تا در سالهای پیش رو سهم بیشتری از بازار فروش را به خود اختصاص دهد و این امر با با گسترش در تنوع تولیدات و افزودن قابلیت های جدید در دستور کار خود قرار داده است.
 
 
 
 
 

چاپ این بخش

  استون مارتین
ارسال‌شده توسط: radmehrr - ۱۸-۰۷-۱۳۹۶, ۰۳:۴۳ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

Aston Martin شرکت خودرو سازی بریتانیایی است، که در زمینه مهندسی، طراحی  و ساخت خودروهای اسپورت  فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۱۳ توسط رابرت بمفورد و لیونل مارتین تاسیس شد با اینکه این برند در ایران به ندرت یافت می شود وشرکت ها و مردم   برای اجاره خودرومعمولا برند های اقتصادی تر  را می پسندند  اما قصد داریم کمی هم از استون مارتین بگوییم  این برند از پیشرانه ۱۲ سیلندر جدید خود به تازگی رونمایی کرده است. این پیشرانه جدید در عین قدرتمندتر شدن بیشتر دوستدار محیط زیست است. پیشرانه‌های جدید با استفاده از توربوشارژر مسئله کوچک سازی حجم موتور را حل کرده‌اند. در ادامه با سعادت رنت همراه باشید تا از جزئیات این پیشرانه جدید مطلع شوی 

سیلندر
پیشرانه شش لیتری ۱۲ سیلندر خورجینی استون مارتین بیش از یک دهه از سال ۱۹۹۹است که در خدمت خودروهای این شرکت بوده است. ریشه آن را در پیشرانه‌ی ۳ لیتری شش سیلندر V شکل فورد می‌توان جستجو کرد. پیشرانه‌ی استون مارتین به طور دقیق ۵.۹ لیتری حجم دارد و زوایای بانک‌های سیلندر نسبت به هم ۶۰ درجه است. فضای خالی برای جابه جایی پیستون‌ها به طور دقیق‎تر ۵۹۳۵ سی‌سی است. طی گذر سال‌ها مهندسان گیدون (Gaydon) تصمیم گرفتند که پیشرانه‌ای جذاب‌تر را روانه بازار کنند که پاسخگویی دریچه‌ی گاز‌ آن بسیار سریع‌ باشد، عملکرد بالایی داشته باشد و صدای دلنوازی تولید کند. خبر جایگزینی پیشرانه‌ی جدید خودروهای استون مارتین در سمپوزیوم بین المللی موتورهای احتراقی وین در اواخر آوریل شنیده شد.
برایان فیتسیموز (Brayan Fitzsimons) مدیر بخش مهندسی استون مارتین در این خصوص گفت:
تکامل‌ و توسعه‌ی پیشرانه دوازده سیلندر تنفس طبیعی کنونی اجتناب‌ناپذیر است؛ زیرا مسائل زیست محیطی و قوانین سخت‌گیرانه‌ در این زمینه، پیشرانه‎ها و شرکت‌ها را ملزم به ارتقای محصولات خود می‌کند.
راه حل مشکلات ذکر شده می‌تواند اضافه شدن توربوشارژر و کوچک‌سازی موتور احتراقی باشد. موتور احتراقی جدید ۵.۲ لیتری دوازده سیلندر V شکل دارای قطر پیستون ۸۹ میلی‌متری (مانند نسخه قبلی) و طول شاتون ۶۹.۷ میلی‌متری (کاهش نسبت به ۷۹.۵ میلی‌متر) است. استون مارتین دو توربوشارژر دوقلو به این پیشرانه اضافه کرده است. وجود یک توربوشارژر برای هر بانک سیلندر، سیستم تیزریق سوخت به راه‌گاه‌های ورودی هوا و اضافه کردن قابلیت غیرفعال‌سازی سیلندرها (cylinder deactivation System) از دیگر ویژگی‌های ممتاز این پیشرانه است. مهندسان استون مارتین سیستمی را طراحی کردند که مانند دیگر خودروسازان سیلندرها را کاملاً از مدار خارج نمی‌کند بلکه سوپاپ‌های شش سیلندر غیر فعال به طور عادی کار می‌کنند. این پیشرانه هنگامی که بارگذاری کم باشد مانند حرکت با سرعت ثابت در بزرگراه‌ها یا شرایط حرکت/توقف ترافیک، یکی از بانک‌های سیلندر را غیر فعال می‌کند تا مصرف سوخت را به حداقل ممکن برساند.
کاهش حجم موتور
برای کاهش حجم کلی موتور احتراقی و افزایش بازدهی آن، استون مارتین تصمیم گرفته است که از سیستم روانکاری خشک استفاده کند. این سیستم جایگزین سیستم روانکاری متداول می‌شود و به کاهش وزن پیشرانه کمک شایانی می‌کند. این سیستم به طور همزمان با موتور احتراقی توسعه داده شده است و تست‌های نهایی و صحه‌گذاری‌های لازم بر روی آن در پیست ناردو (Nardo) ایتالیا با سرعت بالا صورت گرفته است.
توان تولیدی این پیشرانه‌ ۶۰۰ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور بر دقیقه و همچنین گشتاور تولیدی آن ۵۶۸ پوند فوت در ۱۷۵۰ دور بر دقیقه است. پیش از این استون مارتین ونکوئیش (Vanquish) از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندری V شکل تنفس طبیعی با توان ۵۶۸ اسب بخار در دور ۶۶۵۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۴۶۵ پوند فوت در دور ۵۵۰۰ دور بر دقیقه استفاده می‌کرد. این پیشرانه بروزرسانی و تغییرات گسترده‌ای نسبت به نمونه‌ی ۱۲ سیلندر با توان ۴۱۴ اسب بخاری و گشتاور ۳۹۸ پوند فوتی که استون مارتین در خودروهای پیش از ونکوئیش به کار می‌برده، داشته است. بدین ترتیب به خوبی می‌توان پیشرفت این شرکت مطرح را در توسعه‌ی پیشرانه‌های ۱۲ سیلندر خود را مشاهده کرد.
پره‌های توربوشارژر همواره به خاطر تولید صدایی ناهنجار همواره انتقاد قرار می‌گیرد ولی مهندسان استون مارتین موفق به تطابق صدای آن با پیشرانه ۱۲ سیلندری خود شده‌اند.
در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۲ استون مارتین اولین نشانه‌هایی از کار بر روی یک پروژه جدید را بروز داد و در نهایت در ژانویه سال ۲۰۱۳ پروژه‌ی دوستدار محیط زیست (Green lighted) را رونمایی کرد. در ماه می ۲۰۱۴ مقدمات بازسازی ابزارهای لازم برای تولید پیشرانه جدید را مهیا کرد و سپس یک ماه پس از آن، کارخانه‌ی موتورسازی فورد در کلن (Cologne) آلمان تولید پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر جدید استون مارتین را آغاز کرد. DB11 اولین محصول استون مارتین است که به این پیشرانه‌ی جدید مجهز خواهد شد. 
استون مارتین با تولید این پیشرانه‌ی جدید توانایی‌های مهندسی خود را باری دیگر ثابت کرد. البته همانطور که پیش از این در سعادت رنت خواندید، این شرکت مطرح بریتانیایی قصد استفاده از پیشرانه های ساخت AMG را در خودروهای خود دارد. 

 منبع: car rental iran

چاپ این بخش

  شلوار اسلش
ارسال‌شده توسط: fc2670 - ۱۵-۰۷-۱۳۹۶, ۰۸:۴۳ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

شلوار اسلش چیست ؟!
یکی از پوشش‌ها که در کنار کفش اسپرت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، شلوار اسلش می‌باشد - شلوار اسلش به دلیل راحت و سبک بودن و همچنین پر کاربرد بودن بسیار محبوب گشته است. این شلوار نیز یکی از نمونه‌های راحت با تن خور عالی می‌باشد که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. دارای کمر کشی و بند دار می باشد. پاچه های شلوار جذب بوده و دارای چهار جیب در اطراف و دو جیب در پشت آن می باشد.بند دار بودن این شلوار نیز قابلیت تنظیم و تناسب با هر سایزی را فراهم آورده است. شلوار اسلش برای تمام افراد جامعه در هر سنی و در هر شرایطی هم در خیابان و هم در خانه قابل استفاده است


[عکس: ifl3_458012457800560.jpg]

چاپ این بخش

  ایرانیان باستان چگونه ازدواج می کردند.
ارسال‌شده توسط: radmehrr - ۱۵-۰۷-۱۳۹۶, ۰۵:۴۵ ب.ظ - انجمن: متفرقه - بدون‌پاسخ

  سفره گواه گیری (سفره عقد)در ایران باستان
درگذشته ایرانیان باستان به جشن عروسی سور میگفتند عروس لباس سبز گاهی اوقات با گل آرایی می پوشیده و تور یا پارچه ای سبزرنگ روی سرمی انداخته،داماد نیزعرقچین سبز بر سر و روی شانه راست او چادرشب یا دستمال سبز انداخته می شده در پشت سرداماد برادر یا یكی ازبستگان بسیار نزدیك او می ایستاده و دردست (یا در سینی كوچك) یك دستمال سبز،یك انارشیرین یك تخم مرغ یك قیچی و كمی نقل و شیرینی و آویشن همراه با نخ و سوزن سبز رابالای سرداماد نگه می داشته، یا در داخل سفره ای به نام سفره گواه (سفره عقد) قرار می دادند.

سفره گواه معمولا سبز رنگ و شامل موارد زیر است
نگاره اشو زرتشت -كتاب اوستا و كُشتی باز نشده- شمع یا لاله یا چراغ روشن- قند سبز- گلدان گل و سرو - نقل وشیرینی - انارشیرین - یك تخم مرغ - یك عدد قیچی - یك ظرف كوچك آویشن مخلوط با برنج وسنجد - نخ وسوزن سبز - لورك عروسی(مخلوط هفت نوع آجیل شیرین) كه روی آن نقل وشیرینی ریخته شده - گلاب و آینه.
 
كتاب اوستا (كتاب آسمانی) و كشتی 
این دو نشان این است كه عروس و داماد وبعدها فرزندانشان تابع قوانین دین بوده و باید برابر دستورات آن رفتار كنند..
  
قند سبز
نشان سبزبختی وشیرین كامی است كه بعد از گواه گیری(عقد) به عنوان هدیه به موبدی كه گواه گرفته می دهند.
 تخم مرغ
به این معنا است كه همه اختیاراتی كه پدر و مادر عروس و داماد درحق فرزندانشان داشته اند را از خود سلب كرده و به یك تخم مرغ مصالحه كرده وآن را بیرون می اندازند و از آن به بعد درصورتی كه از آنها خواسته شود راهنمایی خواهند كرد ولی زوج جوان را مجبورنمی كنند كه مطابق میل ایشان رفتاركنند.
 
برگ آویشن مخلوط با برنج و سنجد ونقل
نقل نشان شیرین كامی-برنج (درگذشته جو بكارمی بردند) نشانه بركت زندگی - سنجد محرك عشق و دلدادگی و آویشن خوش بویی و سرزندگی است كه موبد هنگام خواندن اوستای تندرستی روی شانه عروس و داماد می ریزد.

نخ و سوزن
نشان پیوند و دوختن است،اگر در زندگی زناشویی رخنه ای پدید آید یا فاصله ای ایجاد شود باید با نخ و سوزن مینوی(معنوی) آن را بدوزند و نگذارند بزرگتر شود.

قیچی
از دو تیغه درست شده و زمانی كه دو تیغه با هم كاركنند برش ایجاد می شود یعنی عروس و داماد نقش دو تیغه قیچی رادارند كه با همدلی وهم اندیشی وهمكاری می توانند زندگی را پیش ببرند.

car rental iran

چاپ این بخش

  تنیس روی میز یا پینگ پنگ
ارسال‌شده توسط: radmehrr - ۱۰-۰۷-۱۳۹۶, ۰۲:۱۹ ب.ظ - انجمن: متفرقه - پاسخ‌ها (1)

كارشناسان معتقدند كه اين ورزش، در سال‌هاي 1890 به عنوان سرگرمي در اطاق پذيرايي منازل در انگلستان رواج يافته و پس از مدتي، توسط افسران انگليسي به ساير نقاط جهان منتقل شده است. در ‌آن زمان، بازي تنيس روي ميز اغلب با يك توپ از جنس چوب‌پنبه و راكت‌هاي دسته بلندي كه با پوست گوساله روكش شده بود انجام مي‌شد.

اولين سازمان شناخته‌ شده‌ي مربوط به اين بازي در سال 1902 در انگلستان به وجود آمد اين انجمن در سال 1905 عملاً منحل گرديد و هنگامي كه در سال 1922 يك تجارتخانه‌ي ورزشي آمريكایی براي تبليغ علامت كالاي تجارتي خود از نام «پينگ پنگ» استفاده كرد، چنين استنباط شد كه كلمه‌ي پينگ پنگ براي يك ورزش سازمان يافته‌ي عمومي كلمه‌ي مناسبي نيست. از اين رو جمله‌ي انجمن پينگ پنگ «P.P.A» حذف و به جاي آن جمله‌ي انجمن تنيس روي ميز «T.T.A» برگزيده شد.
اين ورزش قبل از پينگ پنگ، نام‌هاي مختلفی داشته است ولي در نهايت با تأسيس فدراسيون بين‌المللي براي اين رشته، نام  تنيس روي ميز براي آن تثبيت شد. بر اساس تقاضاي انگلستان فدراسيون بين‌المللي تنيس روي ميز در برلين تأسيس شد.

چاپ این بخش

  سوالی که ذهنمو درگیر کرده
ارسال‌شده توسط: Chemidoonam - ۲۹-۰۴-۱۳۹۶, ۰۴:۱۰ ب.ظ - انجمن: متفرقه - پاسخ‌ها (1)

با سلام و عرض وقت بخیر خدمت دوستان عزیز در سایت والی ورد
سوالاتی ذهنمو درگیر کرده بود ک میخواستم از شما عزیزان بپرسم
اول اینکه چرا الان ایران تو مسابقات گرند پریکس حضور نداره؟؟ این مسابقات الان در حال انجامه و تمام تیم های مطرح جهان در اون حضور دارند
دوم چرا این مسابقات با مسابقات جام ملت های آسیا تداخل داره 
خوب حالا ایران نیست ولی تیم های دیگه ای که حضور دارند چجوری میخوان تو هر دو تاش بازی کنن
(مسابقات جام ملت های اسیا چند روز اینده شروع خواهد شد)
سپاسگذارم از شما اساتید

چاپ این بخش